10 зимових подій Європи: список країн та свят

Після Нового року веселощі в європейських країнах тільки починаються. До кінця зими в Німеччині, Греції, Іспанії та інших країнах ЄС спалахнуть яскравими фейерверками свята музики, танців та мистецтва. І триватимуть аж до кінця лютого. Ми розповімо вам про дати та місця фестивалів і карнавалів, а також підберемо авіа-квитки та готелі.

Німеччина

В Німеччині вас чекають 3 знакові події: Міжнародний кінофестиваль “Берлінале”, Карнавал самби в Бремені, Народно-християнські карнавали Fastnacht в південно-західній Німеччині (Форарльберг, Ліхтенштейн).

Міжнародний кінофестиваль “Берлінале”. Берлін, 20-27 лютого

В цьому році в Берліні пройде 70-й міжнародний кінофестиваль. На “Берлінале” покажуть прогресивне кіно з усього світу та відкриють нові таланти кінематографу в рамках програми Berlinale Talent Campus.

✈️ Авіа до Берліну в обидва боки з Києва від €54, зі Львова від €52 
​​🛏 Житло в Берліні від €13 за ніч

Карнавал самби в Бремені, 14-15 лютого

Карнавал самби в Бремені цього року пройде під гаслом “Laune of nature” або “Гасло природи”. Під запальну бразильську музику містом пройдуть міфічні істоти, химери. Актори в неймовірних блискучих костюмах танцюватимуть серед коралових рифів та світлячків, в підводних світах та царствах дивовижних рослин.

✈️ Авіа до Ганноверу в обидва боки з Києва від €57. 🚌 Автобус Ганновер-Бремен від €5
​​🛏 Житло в Берліні від €24 за ніч

Карнавали Fastnacht, 24 лютого

Народно-християнські карнавали Фастнахт проходять перед Великим постом в південно-західній Німеччині, Ліхтенштейні, Форарльбергу. На один день міста перетворюються на казки. Міфічні істоти оживають і танцюють вулицями. Учасники карнавалу надягають химерні маски з глини, картону та тканини і різнобарвні костюми, які передаються із покоління в покоління.

Іспанія: Тамборрада в Сан-Себастьян, 19-20 січня

Щороку 20-го січня місто Сан-Себастьян в Іспанії перетворюється на великий барабан. Під час цього дійства вулицями під барабанні марші крокують воїни наполеонівської армії, а водоноси та кухарі відповідають їм стуком по водяним бочкам. Дійство супроводжується грою духового оркестру. Опівночі того ж дня містяни збираються на площі Конституції, на якій союз Ремісників виконує марші востаннє перед закриттям фестивалю.

✈️ Авіа до Барселони в обидва боки з Києва від €167. 🚅 Потяг Барселона — Сан-Себастьян від €40
​​🛏 Житло в Сан-Себастьяні від €19 за ніч

Нідерланди: фестиваль вогнів в Амстердамі, до 19 січня

Під час Фестивалю вогнів Амстердам стає зимовою казкою. Всі культурні будівлі на річці Амстел, мости та шлюзи перетворюються на світлові скульптури. Різнобарвні світлові інсталяції прикрашають центральну частину міста. Головними каналами Амстердаму пропливають оздоблені вогнями човни під спів хорів та мелодійну гру оркестрів. В музеях, галереях та театрах проходять виставки, вистави, концерти та зустрічі з діячами культури.

✈️ Авіа до Амстердаму в обидва боки з Києва від €221, зі Львова від €241
​​🛏 Житло в Амстердамі від €17 за ніч

Шотландія: ніч Бернса, 25 січня

Для шотландців поет Роберт Бернс як для нас — Тарас Шевченко. Поезія Бернса символізує національну гідність та незалежність. То ж і день народження поета святкують піснями, віршами та віскі, яким запивають гаггіс — національну страву з м’яса, вівсянки та спецій. Вшанування Бернса проходить у всіх куточках Шотландії та супроводжується гучними звуками волинки, як у фільмі “Хоробре серце”.

✈️ Авіа до Едінбургу в обидва боки з Києва від €111, зі Львова від €84
​​🛏 Житло в Едінбурзі від €16 за ніч

Італія: Венеціанський карнавал, 8-25 лютого

Якщо поїдете в Венецію з 8-го лютого по 25-е лютого, то потрапите в казку. Вас чекають не лише сотні посмішок, сонце на вино. Ви зустрінете чародіїв та чаклунок в дивовижних масках, підморгуючих франтів в строкатих костюмах та небачених раніше дивовижних героїв. Окрім карнавальної ходи, в місті відбудуться театральні спектаклі. По головному каналу Венеції пропливуть яскраво прикрашені човни. Впродовж карнавалу на туристів чекає безліч конкурсів, творчих зустрічей та можливість спробувати традиційну італійську кухню.

✈️ Авіа до Венеції в обидва боки з Києва від €123.
​​🛏 Житло в Венеції від €30 за ніч

Франція: Карнавал у Ніцці, 15-19 лютого

Побувши на венеціанському карнавалі, обов’язково поїдьте на Carnaval de Nice — один з найбільших і найстаріших в світі. Ви, мабуть, вперше в житті побачите таку кількість живих квітів в одному місці. Вулицями проїдуть справжні оранжереї, платформи прикрашені тисячами квітів. Чарівність пелюстків змінять химерні образи духів: величезні герої з казок та міфів в обіймах диму, світла та музики. Гігантські ляльки з пап’є-маше, концерти, феєрверки і безліч витончених масок.

✈️ Авіа до Ніцци в обидва боки з Києва від €150.
​​🛏 Житло в Ніцці від €36 за ніч

Греція: Апокрієс, 9-29 лютого

Апокрієс — це грецька масляна. Щороку свято відмічають карнавалом впродовж трьох тижнів. Карнавали проходять в містах: Патра, Ксанті, Фіви, Серрес, Наусе і на острові Хіос, а також в Афінах. На масляну в Греції можна запросто побачити колісниці часів Спарти і строкато вбраних греків, які співають непристойні пісні, сотні метрів серпантину, тисячі хлопавок, шаленство і найбільш дивні та веселі костюми.

✈️ Авіа до Ніцци в обидва боки з Києва від €160, зі Львова від €94
​​🛏 Житло в Афінах від €15 за ніч

Чехія: початок Масопуста, 22 лютого

В Чехії на масляну будьте готові наїстися до відвалу. В святковий період там готують качку, печених поросят, калачі та традиційні страви: тлаченку з цибулею, єліто, йітрніце. Все це м’ясне, овочеве, гаряче та дуже поживне. Окрім наїдок ви побачите на маскарадах мисливців, м’ясників, лавочників, женихів та прекрасних пані. Повз вас обов’язково пройдуть чоловік з ведмедем на ланцюгу, еврей з мішком та інші герої народних оповідань.

✈️ Автобус до Чехії з Українивід €23
​​🛏 Житло в Празі від €2 за ніч