12 екстремальних подорожей в різні куточки світу за 90 хвилин

З 6 по 11 грудня у кінотеатрі “Ліра” пройде п’ятий фестиваль про подорожі Travel Days. У рамках фестивалю вам покажуть яскраві та сміливі історії, що зачаровують і надихають на  неймовірні пригоди.. Програма фестивалю всі дні однакова, а фільми транслюватимуть мовою оригіналу з українськими субтитрами.

А в цьому матеріалі ми хочемо поділитися п’ятьма найдивовижнішими маршрутами із фільмів програми, які втілили наші герої.

“Серфінг в Ісландії” — режисер Кріс Ханнант

Серфінг в Ісландії – це справжній виклик природи! Замерзла вода, снігові бурі, безжальний вітер і пляжі з надзвичайно гострими скелями. Серфери мають поважати нещадний характер природи в Ісландії. Найчастіше вони  катаються на хвилях навколо півострова Рейкьянес. Природа  навколо перехоплює подих — палаюча вулканічна земля, чорні, як смола лавові поля та червоні, як кров гори. Хоча такий пейзаж знаходиться у в 60 хвилинах від теплих кафе центрального Рейк’явіку, відчуття, ніби ви перемістилися на мільйони років назад.

Найкращий час для серфінгу в Ісландії – з жовтня по березень, коли сильні шторми накривають острів з усіх сторін. З місцевими жителями можна зв’язатися заздалегідь і вони допоможуть обрати найкращий час для вашої незабутньої подорожі.

 “55 годин в Мексиці” — режисер Джої Шуслер

Чи можливо втілити свою мрію: спуститися на лижах з найвищої точки Мексики та третього за вистою піку Північної Америки — вулкану Орісаба за 55 годин? Герої фільму розкажуть свою історію і надихнуть вас втілювати свою найбожевільніші ідеї для подорожей, навіть якщо вільний час обмежений.

Вершина вулкана постійно покрита сніжною шапкою, що складається з декількох льодовиків. Вивідний льодовик, іменований Жамапа, знаходиться на північно-східній стороні Орісаби. Круглий рік велика кількість альпіністів приїжджає за незабутніми емоціями та чарівними пейзажами. Найбільш популярною вважається стежка, що починається від базового табору «Пьедра-Гранде-Хат» та веде через льодовик Жамапа. Велика частина туристів приїжджає до вулкану в період з жовтня по березень — в цей час тут створені найбільш сприятливі умови для сходження.

“Шлях Сірої Сови” — режисер Гох Іромото

Будучи молодим,  англієць Арчибальд Белень зачарувався дикими тваринами і казками північноамериканських індіанців. У сімнадцять років він приїхав до Канади і незабаром почав жити в регіоні Темагамі, серед корінного народу Оджибве на Ведмежому острові. Він прийняв місцевий одяг і звичаї,  працював лісником, пожежником і трапером (мисливеуь на хутрових тварин у Північній Америці) на північному сході Онтаріо. У 1920-х рр. Арчибальд став стурбований тим, що лісопромислове виробництво та мисливці грабували північну пустелю і загрожували збереженню вітчизняної культури. Він отримав ім’я Сіра Сова (Wa-Sha Quon-Asin) і скерував усі свої зусилля на охорону природи під гаслом «природне братерство між людьми та тваринами». Сіра Сова отримав міжнародну славу як письменник та оратор.

Що ж можна побачити у регіоні Темагамі сьогодні? Деякі з основних туристичних визначних пам’яток– це старовинні червоні та білі сосни, озеро Темагамі, гора Карибу, риболовля, величезні пустелі  та понад 4 000 км маршрутів для каное. Незаймана місцевість Темагамі дозволяє зануритися в дикий світ природи, пройти шляхом Сірої Сови та заглибитися в пізнання самого себе через навколишнє середовище.

“Каманік. Велика подорож” — режисер Кароліна Коте

У серпні 2017 року троє жінок віком від 25 до 30 років відправилися досліджувати свої внутрішні кордони на величезній, дикій і далекій території. За кілька днів вони подолали 100 км через Національний парк Кюурюржуак, уздовж гори Каубвік і перетнули знамениту річку Корок, щоб заглибитися в розуміння культури і духу Інтуїтів (етнічна група корінних народів Північної Америки). Разом з героїнями ми зануримося в місцевість, де легенди оживають, почуття загострюються і ми знаходимо себе знову, з’єднуючись з дикою природою.

Міфи і легенди Інтуїтів створюють унікальний колорит подорожі. У деяких історіях розповідається про присутність міфічних персонажів, таких як Торнгак, пустотливий дух гір, який ставить перешкоди на шляху мандрівних. Існує також гігантський білий ведмідь, Нануклурк, який несе відповідальність за крижаний покрив на узбережжі Лабрадору. Природа парку Куурюрджак захоплює подих — влітку можна піднятися на вершину гори Каубвік та сплавлятися по неперевершеній річці Корок. Взимку, слідуючи древньому шляху Інтуїтів, зайнятися фрірайдом серед величезних гір хребту Торнгат.

“Пісок у небі” — режисер Дана Сант

Подорожувати з дитиною — це цікавий досвід. Своєрідне випробування. . Тривалі перельоти, коляски, обідній сон та автокрісла — здається нереальним та ускладнює те, що мало стати спокійним відпочинком. Іноді навіть питаєш себе — чи виправдані всі ці зусилля, якщо дитина скоріш за все навіть не запам’ятає поїздку?

Виявилося, що спогади про острів відобразилися у снах та фантазіях Оллі. Тож це ще раз підтверджує, що діти вбирають у себе все, що відбувається з ними зі самого народження. Навіть, якщо нам здається, що вони надто маленькі, щоб щось зрозуміти чи запам’ятати.

Деталі фестивалю Travel Days