​​Прості лайфхаки для бюджетних подорожей

Кілька лайфхаків на власному досвіді, що дозволять вам зкономити в подорожі бюджет та аж ніяк не поступитися в комфорті.

Як зекономити на перельоті?

При пошуку авіа зверніть увагу на рейси зі стиковкою. Частіше такі рейси значно дешевші за прямі + бонусом ви можете отримати ще кілька міст для відвідування, за умови лейоверу (довгої зупинки). Для пошуку користуйтеся метапошуковими ресурсами, наприклад Kiwi.com.

Де ще шукати квитки на літак?

Якщо не маєте жорстких обмежень у часі на подорож, можете розглянути варіанти подорожі потягом або автобусом. З України до Польщі вже є швидкісні Інтерсіті, є багато бюджетних пропозицій автобусних перевезень по Європі. Пошукати можна тут GoEuro.

Користуйтесь BlaBlaCar для переміщення між містами — це ще один спосіб бюджетно дістатися потрібного призначення.

Як не витрачати зайвого на громадський транспорт?

Заздалегідь дізнайтесь як дістатися з аеропорту у місто. Громадський транспорт завжди буде найдешевшим варіантом. Вивчіть особливості умов: часто трапляються квитки що діють на певний час або к-сть поїздок. Завжди вигідний варіант — абонемент на кілька днів. В багатьох містах існують спеціальні абонементи для туристів. Наприклад в Лісабоні абонемент на всі види ГТ+фунікулери коштує десь 5-6 євро на добу, а разова поїздка 1-5 євро.

Як зекономити на житлі і не втратити в комфорті?

Найбільш бюджетними варіантами будуть — хостел, кімната в AirBnb або вписка — каучсерфінг. Окрім ціни, в цих видах житла є ще одна суттєва перевага для здешевлення подорожі — наявність кухні! Шукайте кімнати на Airbnb, якщо ви ще не користувались цим сервісов, за посиланням вас чекає бонус $42 на перше бронювання.

Пошукати хостели та дешеві готелі можна на сайті Booking.com або порівняти ціни на готелі на сайті Hotelscombined.

6 перевірених лайфаків як зекономити на житлі 50% і більше

 

Харчування

Отже, маючи у своєму розпорядженні кухню, ви можете готувати самотужки і зекономити ледь не 30% бюджету подорожі. В студенські часи, коли ми полетіли в Стокгольм за 250 грн, а макменю там коштувало 200грн, ми везли з собою навіть ковбасу. Спершу сміялися з такої ідеї, а потім оцінили. Пізніше я не раз бачила, як досвідчені мандрівники беруть харчі з собою і в цьому немає нічого такого. В европейських містах середній чек у закладах харчування 10-30 евро з людини, тож можна непогано зекономити.

Інший лайфхак — шукайте, де харчуються місцеві. Часто популярні заклади розраховані на туристів з відповідними цінами. Наприклад в Лісабоні вам принесуть кілька тарілок з закусками, а потім внесуть їх в рахунок. В Італії беруть додаткову плату за посадку за столик та обслуговування. Але це працює лише на туристів. В закладах для місцевих ціни будуть нижче, ніяких прихованих плат і відмінна якість. Головна ознака місцевого закладу — відсутність меню на різних мовах, навіть англійською.

Розваги та визначні місця

Якщо ви студент і вам пощастило мати міжнародне посвідчення ISIC (можна заздалегіть замовити) — ви можете розраховувати на знижки у музеї та галереї (а також на проїзд, житло та покупки, детальніше на сайті).

Купуйте квитки в музеї онлайн — вони завжди дешевші, ніж у касах + ви уникаєте черг туристів. Звертайте увагу на абонементи, часто пакетний квиток буде коштувати значно дешевше, ніж вхід в окремі місця. Так в Римі можна купити абонемент на відвідування Колізею+Форум+Палатінский пагорб обійдеться на 15% дешевше, ніж всі ці квитки окремо.

Ще один лайфхак — дізнайтеся про розклад роботи музеїв та галерей, які ви хочете відвідати. В Європі дуже широка практика дня відкритих дверей щомісяця, наприклад кожної останні п’ятниці місяця. Можливо вам пощастить і дати вашого приїзду співпадуть.


Житло рекомендую шукати через Booking.com  или Airbnb (за посиланням на вас чекає знижка $42 на перше бронювання). На сервісі Hotelscombined.сom можна порівняти ціни на житло. Часто виходить знайти дешевше! Як зекономити на оренді житла в подорожі читайте в статті.

GoEuro — зручний пошуковик трансферу в ЄС: автобуси, перельоти, потяги та електрички.

Пошук перельотів по лоукостам — Kiwi.com. Зручне бронювання авіа —  Tickets.ua. Пошук та відслідковування цін на авіа — Skyscanner.com.

Пошуковик по сервісам аренди автомобілей — Rentalcars.com

Потрібен поліс страхування в породорож?  Замовити онлайн.

Затримали або відмінили рейс? Отримайте до 600€ компенсації через AirHelp.

Підписуйтесь на Telegram канал Ветер Дует та першими отримуйте повідомлення про знижки та акції.