Безкоштовна Варшава

Варшава — непогана ідея для відпочинку на вікенд, ще й дешеві авіа з Києва майже завжди є. Тож якщо ви збираєтесь навідатись у столицю Польщі, ось кілька ідей чим зайнятись у місті безкоштовно. 

 Безкоштовна Варшава куди піти що дивитися робити
Фото Adam Nieścioruk

Екскурсії містом

Крім традиційних оглядових екскурсій місто у Варшаві також є цікаві тематичні екскурсії, наприклад, комуністична Варшава або про стріт-арт у місті:  

Tours Gratis — оглядова екскурсія, проводиться англійською мовою, триває дві з половиною години. Разом з гідом ви прогуляєтесь старим містом, побачите площу ринок та її головні пам’ятки. 

Free Walking Tour — тут на вибір знайдете кілька безкоштовних екскурсій: історичний центр та старе місто, комуністична Варшава, альтернативна Варшава, єврейська Варшава, стріт-арт у Варшаві, місто під час Другої світової війни. 

Free Tour — тут пропонують дві безкоштовні екскурсії: прогулянка старим містом триває 2 години, тур про єврейську Варшаву триває дві з половиною години. На сайті є відгуки. 

Orange Umbrella —  оглядові тематичні екскурсії містом: старе місто, єврейська Варшава, Друга світова війна у Варшаві та тур найкращими місцями. 

Місця, які варто відвідати під час першої подорожі до Варшави

Музеї, палаци та бари

Музеї

У Варшаві майже в кожному музеї  є день, коли вхід безкоштовний для всіх. Отже, радимо звернути увагу на: 

Національний музей (l. Jerozolimskie 3) — найбільший художній музей у Варшаві. У колекції є роботи з античних часів до ХХ століття. Безкоштовний вхід кожного вівторка з 10:00 до 18:00, розповсюджується тільки на постійну експозицію. 

Центр сучасного мистецтва Уяздовський замок (ul. Jazdów 2) — у колишній резиденції королів облаштували центр сучасного мистецтва, де крім постійної виставки проводять кінопокази та різні івенти. Вхід вільний щочетверга з 12:00 до 21:00. 

Національна галерея мистецтва «Захента» (pl. Małachowskiego 3) — одна з найпрестижніших галерей сучасного мистецтва у Польщі. Тут виставляли роботи Пікассо, Малевича та Сезанна, а зараз виставляють багато польських митців. Безкоштовний вхід щочетверга з 12:00 до 20:00. 

Музей історії польських євреїв POLIN (Mordechaja Anielewicza 6) — розташований на території колишнього Варшавського гетто. Має нагороду найкращий музей Європи 2016 року. Дуже сучасний музей, який дійсно варто відвідати. Безкоштовний вхід щочетверга з 10:00 до 18:00. 

Музей плакату (Stanisława Kostki Potockiego 10/16) знаходиться на території колишньої королівської резиденції у Вілянуві. Тут часто проходять тематичні виставки, показують роботи авторів з усього світу. Безкоштовний вхід кожного понеділка з 14:00 до 16:00.

Музей Шопена (Okolnik 1) — колекція складається з рукописів та особистих речей композитора, а також фото, відео та аудіоінсталяцій. Безкоштовний вхід щонеділі з 11:00 до 20:00. 

Геологічний музей Державного геологічного інституту (Rakowiecka 4) — сюди вхід безкоштовний завжди. Музей ідеально підійде для відвідування з дітьми: тут велика колекція різноманітних каменів та мінералів, а також є динозаври. 

Парки та оглядові майданчики

Сад на даху Бібліотеки Варшавського університету (Powiśle, Dobra 56/66). Унікальне місце, один з найбільших та найкрасивіших садів на даху у Європі, обов’язково треба сходити. Вхід вільний. Графік роботи: травень-вересень з 8:00 до 20:00, жовтень та квітень з 8:00 до 18:00. Зимою сад закривають для відвідувачів. 

Сад на даху Центру науки «Коперник» (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). На останньому поверсі центру розташований затишний сад. Графік роботи: травень-серпень з 10:00 до 20:00, вересень-жовтень з 10:00 до 17:00.  

 Безкоштовна Варшава куди піти що дивитися робити
Фото Adam Nieścioruk

Королівські Лазеньки (Agrykoli 1) — парковий комплекс з палацом, один з найбільших та найгарніших парків у Варшаві. Вхід платний, але у четвер з 10:00 до 18:00 можна зайти безкоштовно. Тут є Палац на воді, озеро, Білий будинок, Палаш Мишлєвіцкий, оранжерея, а у теплу пору року у парку гуляють павичі.

Парк Pole Mokotowskie (Śródmieście, Aleja Niepodległości) — парк, який користується популярністю і серед місцевих, і серед туристів.

Кампіноський національний парк — біосферний заповідник площею майже 40 гектарів, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. На території парку росте понад 1500 видів рослин, є соснові та листяні ліси, водиться багато птахів, а також лосі, олені, козулі, бобри, дикі кабани, лисиці, борсуки, зайці, куниці та інші тварини. 

Безкоштовний Париж

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Інше 

Вулиця Краківське передмістя починається на Замковій площі (Старе місто) та веде аж до парку Королівські Лазеньки. Вулиця цікава тим, що тут знаходиться багато туристичних пам’яток: головний кампус Варшавського Університету, Президентський Палац, Палац Красінських, Палац Потоцьких та Базиліка Святого Христа. Неподалік також є вулиця Нови Свят — туристична вулиця, де є багато кафе, барів та магазинчиків. 

Район Прага — дуже старий район, який спочатку був передмістям, а згодом став частиною Варшави. Під час Другої світової війни Прага майже не постраждала, тому тут дуже атмосферно. Якщо ви вже нагулялись центром міста, можете розвідати цей район: тут багато барів, кафе, є парки та арт-платформа Soho Factory.

Дешеві авіа з України в Варшаву

За розпродажами авіа до Варшави можна стежити по тегу «Варшава» на сайті, або підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Де жити у Варшаві

Інші путівники з серії