Як орендувати авто в Україні і скільки це коштує

Автомобільна подорож — це, напевно, найтісніший зв’язок зі свободою, який тільки можна уявити. Схожі відчуття можуть з’являтися і під час мандрівки літаком чи потягом, тож будь-який roadtrip — це окрема поличка для спогадів.

І навіть якщо дошка для серфінгу на даху автівки, музика «на повну» й відчинені вікна з теплим вітром в обличчя — це не та картинка, яку ви уявили в першу ж секунду, у вас точно є власні уявлення про романтику шляху. «Сісти й поїхати» — ух, як солодко. Разом з Avis розповідаємо про наступний крок після бажання.

В іспанській мові слово завтра — manana — часто використовують не тільки в прямому сенсі, але і для описування чогось, що трапиться нескоро (читайте — ніколи). До чого це ми? Назбирати грошей на новий автомобіль — непросте завдання, це потребує суворої дисципліни й серйозних обмежень. А оренда авто дає змогу не чекати до завтра.

До того ж оренда авто врятує вас у разі, якщо тимчасово ви не маєте доступу до своєї автівки. Можливо, вона в сервісі або ж далеко від вас (буває ж). Так чи інакше, у вас є права. І ви скучили за подорожами.

Ще одна версія — випадок третій. Ви не чекали того «manana» і змогли придбати автівку, наче все чудово. Але не покидає вічне «можна трохи краще». Як щодо того, щоб підвищити комфорт? А, може, уся ваша компанія друзів просто не вміститься в ту автівку, якої цілком вистачає вам? Мінібус куди більш придатний, аніж смарт, до викликів та пригод.

Поїхали: прописуємо сценарій ідеального road trip, рахуємо бюджет і беремо в прокат авто.

🚗 Як вибрати автомобіль?

У прокаті є 16 груп автомобілів. Розглянемо оренду на прикладі трьох найпопулярніших — A, C, E.

Важливо розуміти: бронюєте не конкретну автівку, а групу. Автомобілі однієї групи мають схожі характеристики.

Група A: кілька друзів, комфортна подорож. На один день така автівка обійдеться вам у $28. Радимо обирати опцію weekend — $81  на 4 дні, це суттєво зекономить гроші й задовольнить потреби. Машини групи A ідеальні для міста, серед її представників у Avis є Fiat 500 (автомат) та подібні до нього.

Група C. Ціна оренди за день — $35. Опція weekend — $99. Тобто із самого ранку п’ятниці й до вечора понеділка (17:00) машина ваша. Ідеальний варіант для компанії друзів чи сімейного відпочинку. Типовий представник — VW Polo (автомат).

Група E. Комфортний середній клас.
Якщо ви подорожуєте із сім’єю, хочете зробити подарунок коханій або відчути себе в голлівудській стрічці, то це ваш сценарій. $51 за один день, вартість опції weekend — $144.
Приклад авто: VW Golf 1,4 (автомат).

Аеропортовий збір становитиме $24  у разі, якщо ви забираєте її з аеропорту. Але пункти оренди є й у містах.

Уявімо собі: ви з друзями нарешті зібрались у подорож, бо «ну скільки можна стирчати вдома?». І піцу, навіть чотири сири, уже замовляти безглуздо. Настав час рухатись! Нехай ідеться навіть про вікенд. А коли так, то нащо ж вам таксі, вокзали й потяги, з яких — ані вийти, ані зупинитися, де душа забажає. Ну і, зважаючи на наші реалії, ви самі розумієте, де комфорту більше: в авто чи в плацкарті. По-чесному, $99 за чотири дні на всіх — це менше витрат, ніж на хорошу вечірку. А насолоди — з ранку п’ятниці до вечора понеділка.

📝 Що потрібно знати про страхування прокатного автомобіля?

Варто зазначити, що про вашу страховку вже потурбувалися. Вам залишається тільки вибрати один з варіантів. Усього їх три: стандарт, супер, преміум.

«Стандарт». Базове страхування, його одразу враховано в тариф. На період оренди блокується $500, подорож завершується — гроші повертаються на картку. Ця сума дорівнює величині вашої відповідальності.

Страхування, що має назву «Супер», дає вам змогу зменшити відповідальність удвічі в разі пошкоджень або викрадення автівки. Тариф за день залежить від групи авто. Відповідно, це 8 $ для групи A і C та 13 $ для автомобіля групи E. На відміну від страхування «Стандарт», сума блокування становитиме $250 (на противагу $500).

Страхування «преміум» поєднує в собі все найкраще. Нульова відповідальність у разі пошкодження чи викрадення автівки, мінімальний розмір депозиту, покриття в разі псування скла або коліс. І, нарешті, пакет «преміум» передбачає пакет дорожньої допомоги (RSN). Тарифи нижчі, аніж ви могли подумати: для групи A це $16 за день, для групи C — $19, для групи E — $28.

Порахуємо витрати на прикладі. Група A з повним страхуванням «преміум» на день (у разі, якщо ваша подорож триватиме тиждень): $38 оренда авто + $3 страхування = $41/день, а $100 буде заблоковано й повернено на картку після прокату. Розділивши все це на трьох-чотирьох, маємо з усіх боків приємну пропозицію.

Чек-лист для прокату авто:

— паспорт громадянина України (чи іншої країни);
— посвідчення водія (якщо ви — громадянин іншої країни, то права міжнародного зразка);
— банківська картка для блокування депозиту на час оренди (готівку не приймають).

До речі, мінімальний вік водія — 21 рік. А от якщо ви молодший, додатковий збір становитиме $30 за весь період оренди.

Cтаж водіння має бути від двох років.

🚘 Оренда авто для подорожі за кордон

Імовірно, серед вас є ті, кому України мало. І ви неодмінно хочете звільнитися від зайвих кордонів у голові — і, відповідно, дозволити собі трохи більше.

В Avis Україна можна орендувати машину й поїхати за кордон за умови повернення авто в Україні на прокатній станції. Можливо, вам хочеться випити кави в одній із кав’ярень Кракова чи подивитися музеї Відня? А, може, ви вже налаштували карти на подорож до Будапешта?

Аби така мрія стала реальністю, додайте 95 $ до вартості подорожі — і пакет дозвільної документації підготують спеціально для вас, нічого більше робити не треба.

Факт: на компанію з трьох людей усі витрати становитимуть $63 на людину за всі чотири дні! Математика при виборі VW Polo 1,4 така: прокат Уікенд (п’ятниця –понеділок включно) $96 + дозвіл на виїзд $95 = $191 на трьох або $63 з людини.    


Погодьтеся, надійність і безпека — це нагальна потреба, особливо, коли ти далеко від дому. Звісно, можна зробити все самому. Але якщо «не думати про зайве» — це теж один із ваших пріоритетів під час відпочинку, в Avis є платна опція, яка дасть вам змогу не турбуватися взагалі про технічний бік подорожі.

Roadside Assistance Plus. Вартість — лише $3/день.

Що це означає:
— гарантована заміна шини / обслуговування в найближчому сервісному центрі;
— запуск акумулятора від зовнішнього джерела;
— забезпечення доступу в авто, якщо ви випадково зачинили ключі всередині салону; — доставлення бензину (вартість самого палива додається окремо).

Здається, уже краще сісти й поїхати, аніж говорити про це далі. Тож адреси та місця прокату:

📍Київ, вул. Ямська, 72;
📍Аеропорт «Бориспіль», термінал D;
📍Аеропорт «Жуляни» (доставлення авто);
📍Львів: аеропорт Львова, зона міжнародних рейсів;
📍Одеса: Центральний аеропорт, 25, зона міжнародних рейсів;
📍Одеса: 6-й км Овідіопольської дороги, 10/2, автотрейдинг «Одеса», автосалон SUZUKI;
📍Харків: аеропорт, вул. Ромашина, термінал А, 1-й поверх, зона міжнародних рейсів;
📍Дніпро: аеропорт «Дніпро», зона міжнародних рейсів;
📍Дніпро: вул. Маршала Малиновського, 2-А, «Вавилон», 4-та башта, 2-й поверх;
📍Ужгород: готель «Прага», вул. Верховинська, 38.

Мрії мають збуватися — зараз саме час.

З автопарком Avis по групах можна ознайомитися тут: https://www.avis.com.ua/our-fleet/core