З Києва до Затоки на вертольоті: новий вид транспорту планують запустити між курортами

В Одеській області планується реалізація проекту «Повітряний експрес», який передбачає створення швидкісних пасажирських перевезень вертольотами між обласними центрами та курортами Затока (Кароліно-Бугаз), Буковель і Трускавець.

Меморандум про співпрацю було підписано між Одеською обласною державною адміністрацією і ТОВ «Міжнародна транспортна сервісна група ТВС».

«Додатковий вид пасажирських перевезень, сучасний авіаційний транспорт, обладнані вертолітні майданчики зі штучним або ґрунтовим покриттям на узбережжі Чорного моря — усе це дасть ще один поштовх до розвитку туризму в Одеській області. Це інвестиції у регіон і нові робочі місця, відтак ми підтримали перспективу реалізації такого проекту», — підкреслила заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Шаталова.

Меморандум передбачає, що до реалізації проекту долучаться «Міжнародна транспортна сервісна група» спільно з Американською корпорацією «Trans World Service» та корпорацією «EXIM».

На початок вони планують побудувати та обладнати в Україні 9 вертолітних портів. Саме стільки українських міст пропонується об’єднати завдяки регулярним вертолітним перевезенням.

Відтак, за планами інвесторів — час на дорогу до Кароліно-Бугазу з Києва займе 2 години, з Вінниці — 1 годину 25 хвилин, з Черкас — півтори години.

Перевозити пасажирів будуть вертольоти Boeing Vertol 107-II та Boeing 234 Chinook на 26 і 44 пасажирських місць. Вони обладнані туалетною кімнатою, буфетом, відділенням для багажу, поличками для ручної поклажі.

Джерело: Одеська обласна державна адміністрація