Міністерство інфраструктури хоче заборонити перевезення велосипедів в Інтерсіті

Міністерство хоче ввести заборону на перевезення велосипедів у поїздах «Інтерсіті» та «Інтерсіті+» через  відсутність технічних умов для їх розташування у вагоні. Проекту змін до правил перевезення на залізниці обговорюється зараз на сайті Міністерства і триватиме до 28 грудня.

Проти змін виступає Українська велосипедна мережа. Активісти закликають не вирішувати проблему відсутності спеціально обладнаних для перевезення місць забороною велосипедів.

«Українська велосипедна мережа пропонує не вирішувати проблему відсутності спеціально обладнаних для перевезення місць забороною велосипедів. Така заборона виключить з використання пасажирами з велосипедом найзручніших, з точки зору розкладу та швидкості переміщення, поїздів Укрзалізниці. До того ж, даний захід є прямо протилежний меті зміни Правил, яка чітко постулює «Підвищення рівня сервісного обслуговування громадян шляхом розширення та вдосконалення послуг з перевезень залізничним транспортом». Ми розцінюємо спробу заборонити перевезення велосипедів, як «звуження переліку та якості послуг», – йдеться в листі УВМ до міністра інфраструктури України Володимира Омеляна і в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова.

На їх думку —  наразі поїзди Hyundai Rotem мають величезний потенціал для комфортного обладнання місць для перевезення велосипедів. Перший та дев’ятий вагон даних поїздів мають великі майданчики для перевезення інвалідних візків. Простір даних майданчиків можна легко упорядкувати для спільного користування велосипедистами та маломобільними групами пасажирів, не шкодячи інтересам жодних з них.

Українська велосипедна спільнота готова до переходу на модель оплати перевезення велосипедів у поїздах і  хотіла би мати спеціально відведені місця для перевезення, які би не заважали іншим пасажирам. Вони пропонують дозволити провезення велосипедів у поїздах категорії «Інтерсіті» та «Інтерсіті+», оплачуючи провезення велосипеда, як великогабаритний вантаж;

До прикладу, у Польщі  залізнична швидкісна компанія PKP Intercity дозволяє провезення велосипедів у першому і останньому вагонах поїздів категорії Intercity (IC) та у вагонах другого класу поїздів категорії Express Intercity (EIC) та Express Intercity Premium (EIP). Вартість перевезення велосипеда фіксована і складає 9,10 польських злотих, не зважаючи на відстань та тип поїзда. При купівлі квитка на перевезення велосипеда у кондуктора в салоні поїзда, вартість зростає до 10 польських злотих.

Читайте також: Укрзалізниця планує підняти вартість квитків на 25,4% наступного року