Не тільки Станіслав: мальовничі балки України

Мабуть, ви вже бачили фото або навіть встигли відвідати Станіславський каньйон або, як його ще називають, Херсонські гори. Ми знайшли чимало побідних місць по всій Україні, де можна побачити мальовничі пагорби та яри. Деякі з локацій знаходяться навіть у Київський області. В усі місця можна потрапити громадським транспортом або автомобілем. Якщо немає власного автомобіля, можна орендувати від 400 грн/доба.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Станіславські гори або балка Байдиха в Херсонській області

Станіславські гори каньйон урвище яр прірва або балка Байдиха в Херсонській області

Неподалік від Херсону, на узбережжі Дніпровського лиману причаїлась чарівна локація. Місцеві називають її Херсонськими горами та недарма. Адже серед цілковито степових ландшафтів не сподіваєшся зустріти такий пейзаж. Глибокі балки дивують туристів своєю мальовничістю, урвисті пагорби нагадують справжнісінькі гори, дарма що це Херсонська область. Історики стверджують, що на цьому місці кілька століть тому козаки формували свої війська, готуючись до походів. Сьогодні ця локація нерідко використовується в естетичних цілях – тут знімають кліпи, проводять фотосесії. Сюди часто приїжджають для відпочинку всією сім’єю, адже тут є ще й можливість зайнятись активним туризмом – можна покататись на параплані, чи байдарках. Місце приворожує своєю енергією та силою, та приваблює численних шукачів пригод. До речі, ми писали про це місце в рамках великого маршруту Півднем України.

Як доїхати до Станіславських гір з Херсона:
Автомобілем їхати на захід по трасі Т1501 близько 40 км до села Станіслав, не доїжджаючи до села повернути ліворуч до балок.

Село Роксолани в Одеській області

Фото: @dima_dzylinskiy

Одеська область багата на незвичайні місця. Одне з таких знаходиться всього в кількох десятках кілометрів від Одеси, на узбережжі Дністровського лиману, поблизу села з милозвучною назвою Роксолани. Трохи північніше цього населеного пункту берег, замість того щоб полого і плавно зустрічатись з водою, натомість утворив цілий комплекс балок, що формують досить незвичний краєвид. Крім рельєфу, ця місцевість може також похвалитись глибоким історичним корінням, адже перші поселення тут були ще за кілька століть до нашої ери. Сьогодні це невеличке село на березі лиману, що знаходиться майже точно навпроти Білгород-Дністровського на іншому березі. Місцеві балки, втім, роблять Роксолани цінними для мешканців області, як цікаву та неординарну пам’ятку.

Як доїхати до села Роксолани з Одеси:
На машині їхати на південь по трасі Р70 близько 50 км до села Роксолани.

Читайте також: Куди поїхати на вихідні неподалік Одеси

Васильківські пагорби в Київській області

Васильківські пагорби гори яр урвище в Київській області

Ще одна місцина з ярами заховалась зовсім неподалік від Києва. Між містом Васильків та селом Велика Бугаївка, обабіч дороги, що з’єднує ці населенні пункти, розкинулась ціла мережа глибоких ярів. Загальна площа всієї групи ярів та пагорбів – понад 200 гектарів, є де прогулятись та що роздивитись. Місцевість і справді дуже мальовнича та досить незвичайна для цих країв. Не очікуєш в Київській області зустріти рельєф, що нагадує якісь екзотичні країни з фентезі-фільмів. Васильківські пагорби, як їх кличуть, чудове місце для відпочинку та перезавантаження від міської метушні. Охоронного статусу ця ділянка, втім, не має, тож зовсім скоро є ризик, що красиві природні багатства зникнуть під невпинною ходою урбанізації. Тому варто поспішити поглянути на цю міні-пам’ятку своїми очима. Про це місце ми розповідали в рамках одноденного маршруту по Київській області.

Як доїхати до Васильківських пагорбів з Києва:
Автомобілем їхати по Одеській трасі на південний захід, а перед Васильковим звернути на схід в напрямку села Велика Бугаївка.

Канівські гори в Черкаській області

Канівські гори каньйон урвище яр в Черкаській області

На Черкащині на межі з Київською областю можна знайти цілі гори, та ще й на узбережжі Дніпра. Локація, насправді, легендарна без перебільшень, адже її оспівував в своїх віршах великий Тарас Шевченко, який тут власне і похований – на вершині Чернечої гори, з неймовірним видом на Дніпро і кручі. Канівські гори були утворені мільйони років тому, простягаються сьогодні від міста Ржищів на південь до гирла річки Рось, біля села Пекарі. Середня висота гір невелика, близько 200 метрів, проте місцеві ландшафти в поєднанні з Дніпром виглядають напрочуд гарно. На території гір розміщений Канівський природний заповідник, тут є готелі, де можна зупинись, але набагато краще приїхати сюди з наметами і облаштуватись десь на березі річки, а звідти вже прогулюватись горами, ярами та балками скільки заманеться. Гарних видів тут вистачить для всіх, а для любителів водних видів спорту є можливість покататись на каяках або човнах.

Як доїхати до Канівських гір з Черкас:
На авто їхати близько 60 км по трасі Р10 до села Гамарня, а там звернути на північний схід в напрямку Пекарів.

Білі піраміди в Одеській області

Білі піраміди ялпуг гори  в Одеській області

Є в Україні й свої піраміди. Звісно не настільки високі та монументальні як відомі єгипетські родичі, але все ж для туристів та любителів природи це дуже цікаве місце з унікальним краєвидом. На березі озера Ялпуг (яке саме по собі вже варте уваги, як найбільше прісне озеро України) поблизу села Плавні сформовані численні балки, глиняні дюни та своєрідні піраміди. Вигляд у місцевості дійсно такий, наче ви опинились в далекій країні, в екзотичній пустелі, а не в Одеській області. Піраміди – продукт постійних ерозійних процесів, які невпинно розмивають узбережжя водойми. Місце класно підходить для відпочинку та усамітнення з природою. А оточуючі плавні та водно-болотні угіддя лише додають шарму та загадковості. Їхати до Білих пірамід далеченько, але в комплекті з ними ви отримаєте ще купу цікавих та мальовничих пейзажів навколо озера Ялпуг.

Як доїхати до Білих пірамід з Одеси:
Автомобілем їхати на південний захід по трасі Р70, потім М15 понад 280 км, проїхавши озеро Ялпуг, звернути праворуч вздовж берега до села Плавні.

Читайте також: ТОП-7 рожевих озер України, які варто побачити

Балка Сажівка в Дніпропетровській області

Балка Сажівка  гори яр урвище в Дніпропетровській області

Зовсім поруч з містом Дніпро, на околицях села Старі Кодаки знаходиться балка Сажівка, протяжністю близько 2-х кілометрів. Сюди часто приїжджають міщани для пікніків та фотосесій, адже види тут і справді зачаровують. Круті схили балки можуть нагадати ландшафти з далеких країв, які ми звикли бачити на знімках National Geographic. Проте, їхати світ за очі не потрібно, така краса є буквально під носом. На додаток до цього, в самих Старих Кодаках теж є на що подивитись – тут є руїни легендарної козацької фортеці Кодак, старе кладовище запорожців, та колоритне озеро на місці гранітного кар’єру. Словом, тут можна провести цілий вікенд, скомбінувавши відпочинок на природі, та відвідування місцевих визначних пам’яток.

Як доїхати до балки Сажівка з Дніпра:
На авто їхати на південь по трасі Н08 трохи більше ніж 10 км, повз аеропорт Дніпра, до села Старі Кодаки.

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною

Мис Аджияск в Миколаївській області

Мис Аджияск в Миколаївській області

Мис Аджияск знаходиться поблизу села Рибаківка, що на Миколаївщині. Дуже гарне та унікальне місце. Він досить далеко видається з море, звідси досить добре видно острів Березань. Висота схилів, які різко обриваються в море, сягає 70 метрів. На мисі розташований єдиний на материковому березі північно-західного Причорномор’я абразійний грот ПН-154, закладений в понтичних вапняках.

Як доїхати до мису Аджияск:
Орієнтир – село Рибаківка. Далі від крайніх хат села до мису всього метрів 600 по грунтовій дорозі.

Бабах-Тарама в Донецькій області

Бабах-Тарама в Донецькій області

Ці кручі знаходяться поблизу маленького курортного містечка з незвичною назвою Бабах-Тарама, що на Азовському морі. Назва – це урумський топонімічний топонім, що буквально означає Байбача балка. Тут можна й бюджетно відпочити, й помилуватися видами, що відкриваються з круч. Внизу знаходиться смужка пляжу.

Як доїхати до Бабах-Тараму:
Найближчі міста – Бердянськ та Маріуполь, з яких можна доїхати до села по трасі М14 до повороту на Бердянське.

Кручі з видом на Дніпро в Ржищеві

Кручі з видом на Дніпро в Ржищеві

Ця локація знаходиться в годині від Києва. Можливо самі такий краєвид мав наувазі Тарас Шевченко, коли писав “і Дніпро, і кручі…”. Звідси дійсно добре видно Дніпро, в цьому місці він достатньо широкий й виглядає досить велично. Навпроти видніється Лиса гора з білосніжним піском – до неї можна дістатися на човні з Ржищева. В Ржищеві та поряд є що ще подивитися, ось тут ми детально описали цікаві локації в цьому регіоні.

Як дістатися до круч в Ржищеві з Києва:
Найкоротший шлях – по трасі Н01 до Обухова, а далі по Р19 через Халеп’я. Кручі знаходяться на в’їзді в місто, орієнтир 2 або 3 поворот наліво після в’їзду в межі міста.

Зміївські гори (кручі) в Харківській області

Змієві гори (кручі) в Харківській області

Мальовничі кручі знаходяться трохи південніше села Зміїв, що у Харківській області. Внизу протікає річка Північний Донець, огинаючи пагорби висотою до 30 метрів. Даже часто в долині річки зранку можна спостерігати густий туман, через що цю місцевість часто називають “долиною туманів”.

Як доїхати до Змієвих круч:
З Харкова до Змієва можна дістатися електричною або автобусом, але далі прийдеться пройтися кілька кілометрів пішки. Автомобілем в напрямку Змієва, далі по ґрунтовій дорозі до оглядового майданчика.

Ці та інші цікаві місця ми нанесли на карту – зберігайте собі та мандруйте!

Ми за відповідальний відпочинок! Друзі, після відвідування цих прекрасних місць не забудьте прибрати та вивезти за собою сміття. Якщо маєте змогу – приберіть сміття, залишене до вас.


Велика мандрівка Півднем України

Готовий маршрут