Нові правила реєстрації на рейси МАУ

Чергове нововведення МАУ здивує подорожуючих. З 1 серпня 2018 року тим, хто мандрують економ-класом на далекомагістральних рейсах, доведеться сплатити на стійці реєстрації в аеропорті 15 євро за видачу паперового посадкового талона. Мотивація керівництва зрозуміла: зниження витрат на обслуговування мандрівників на етапі реєстрації. У майбутньому це має знизити вартість квитка.

Важливо: При цьому зазначено, що авіакомпанія може змінювати розмір оплати роздрукування квитка без попереднього інформування пасажира. Тому до моменту сплати цієї послуги уточніть у співробітника за стійкою реєстрації, скільки саме буде коштувати послуга. Це допоможе уникнути неприємного сюрпризу.

Як уникнути сплати збору?

Для економії та спрощеної процедури посадки достатньо пройти процедуру реєстрування мінімум за дві доби до вильоту для регулярних рейсів, 24 години — для чартерних. Попередньо пройти онлайн реєстрацію можна за 14 днів до дати вильоту. Опція доступна для пасажирів, які мандрують економ-класом. Також під час електронної реєстрації на рейс клієнт МАУ може вибрати місце в салоні літака. Після успішної реєстрації на вказаний пасажиром номер мобільного приходить смс код з посиланням на скачування електронної версії квитка. Далі його роздруковуєте з терміналів у аеропорті чи показуєте з екрана смартфону чи планшету при посадці.

Буває і так, що пасажир не до кінця провів процедуру реєстрації, але коректно вказав паспортні дані, номер рейсу і т. д. В такому випадку авіакомпанія автоматично завершить процедуру. За 12 годин до вильоту пасажир отримає смс з кодом посилання для скачування електронного квитка.

Послугу безкоштовного роздрукування квитків пропонують у терміналах Борисполя та інших аеропортів. Попередньо зареєстровані пасажири можуть друкувати проїзні документи в будь-який час. Ті, що відкладають процедуру на останній момент, повинні пам’ятати: роздруківка безкоштовна доступна мінімум за 2 години до часу вильоту.

Важливо: Виключення становлять рейси до (із) США. На них реєструватися можна за 24 години.

Як проходить процедура реєстрації?

 1. Знаходите номер бронювання або квитка
 2. Внесіть паспортні дані подорожуючих, вказавши країну проживання та громадянство. Якщо рейс прямує до Німеччини, то вкажіть: потрібна чи ні віза для в’їзду, чи маєте дозвіл на проживання на території ЄС.
 3. Підбір місця. Таку опцію оцінять ті, які бажають сидіти тільки біля ілюмінатора, в голові або у хвості салону.

При реєстрації в мобільному додатку роздрукування квитка не є обов’язковим. Його електронну версію разом з паспортом можна показати з екрана смартфону чи планшету. Детальна інформація на сайті МАУ

Для кого буде виключення?

Безкоштовно видаватимуть квитки на стійці реєстрації:

 • подорожуючим з аеропортів Дубаї та Тегерану. В цих містах не встановлені термінали для роздруківки посадкових талонів МАУ. Тобто документи для перельоту будуть безкоштовно видаватися усім, хто продемонструє електронну версію квитка;
 • пасажирам чартерних рейсів та бізнес-класу;
 • людям, які додатково сплатили послугу підвищеного рівня комфорту перельоту;
 • людям, яких депортують чи конвоюють та їх супроводжуючим, пасажирам, яким відмовлено у в’їзді до країни;
 • морякам;
 • людям з відсутністю підтвердження бронювання;
 • пасажирам, яким повторно видають талони у зв’язку з відміною рейсу чи зміною борту літака. Виключення діє при умові, що у подорожуючих були роздруковані квитки;
 • клієнтам, яких пересадили з одних рейсів МАУ на інші рейси МАУ;
 • пасажирам, які мають електронні квитки, на яких не вказане місце, але процедура реєстрації проведена вдало;
 • при наявності електронного проїзного документа, збереженого на телефоні;
 • трансфертним пасажирами, мандруючим з єдиним квитком в трансфертному аеропорті при відсутності у них посадкових талонів на стиковочні рейси.

До категорії, яка уникає збору, не потрапили:

 • діти до 16 років, які подорожують самі;
 • особи з обмеженими фізичними можливостями.

Їм необхідно заздалегідь на процедуру реєстрації для вирішення всіх формальностей. Якщо вони не мають роздрукованого квитка чи не проходили процедуру онлайн-реєстрації, то з них МАУ зніме тарифний збір.

Часто пасажири купують квитки в інших авіакомпаній (Air France, Austrian Airlines або Turkish Airlines), але перевізником є МАУ. В такому випадку погляньте на квиток. Якщо перевізник МАУ, то краще зареєструватись для безкоштовного друку документу.