Оплата карткою за кордоном: що потрібно знати

Для кожної країни найбажанішими гостями завжди залишаються туристи. Окрім того, що вони приїжджають витрачати свої кошти, так ці запропоновані товари та послуги їм обов’язково коштуватимуть дорожче. Вся річ у тім, що через елементарне незнання з туристів найлегше отримати додаткову комісію, або обміняти гроші за здирницьким курсом. Далі ми розберемо, які комісії нараховуються туристам, та чи можливе їх зменшення.

Розрахунок карткою в євро

Картка в євро – це найбільш вигідний і найпростіший метод сплатити рахунок в Європі. Ви можете не хвилюватися: будь-які комісії та сплата відсотку за конвертацію відсутні. Оплата здійснюється лише за товари або послуги рівно стільки, скільки вказано в чеку та ні євроцентом більше.

Однак важливо пам’ятати, що картка повинна бути відкрита у валюті тієї країни, яку ви збираєтесь відвідати. Також можливий варіант відкриття картки в доларах чи євро, в залежності від зони, до якої відноситься країна. Інформацію про це та можливість відкриття картки у валюті потрібної країни можна дізнатися в менеджера вашого банку.

Зарплатна картка та динамічне списання коштів

При розрахунках зарплатною карткою у гривні термінал магазину запитує у банку чи є на картці гроші. Далі банк надсилає запит в Мастеркард і просить надати кошти. Тут ваш банк вже повністю перевіряє рахунок, конвертує по своєму встановленому курсу гривню в євро або долар та додає до суми 1% за послугу, після чого відповідає Мастеркард, що кошти є. Мастеркард дозволяє проведення операції банку термінала магазину і з вас списуються кошти.

Тобто в такому випадку, виконується одна конвертація, за проведення якої ваш банк бере обов’язкову комісію.


 

Сервіс DCC

Обираючи сервіс DCC ви бачите на екрані терміналу банку пропозицію в якій валюті необхідно оплатити товар чи послугу. Найчастіше, це євро або долар, однак, у виняткових випадках може бути та гривня. Така пропозиція може приховувати комісію вашого банка та банка терміналу магазину, а також невідомий курс конвертації валюти. І порахувати утриманий відсоток коштів стає майже неможливо.

Якщо вже обираєте сервіс DCC, то краще сплачувати в євро. Це допоможе вам зберегти декілька десятків євро на витратах.

Зарплатна картка і банкомат

Знімаючи кошти в банкоматах, пам’ятайте, що вас очікують дві конвертації та дві комісії. Перед тим, як відправити запит у свій банк, банкомат вже нараховує не менш 1,5% комісії за видачу вам коштів. Далі банк відправляє запити до Mastercard та вашого банку. На цьому етапі Mastercard конвертує отримувані кошти на євро по встановленому в себе курсу. Отримана сума буде запрошена у вашого банка, який ще раз конвертує її, але тепер на гривню та додасть свою комісію за послугу. Загальна сума витрат за зняття готівки в банкоматі становитиме 4,6%.

Як можна заощаджувати гроші в подорожах та на купівлях квитків?

Кільках лайфхаків, які допоможуть вам уникнути додаткових витрат або навпаки ще й вигідно робити покупки за кордоном.

Карта від Monobank

Добре підходить для бронювання квитків та житла, а також для безготівкового розрахунку за кордоном.

  • Можливість відключити подвійну конвертацію при оплаті картою
  • Комісія за зняття готівки за кордоном 2%
  • Кешбек працює і за кордоном! 
  • Кешбек 2-4% при оплаті авіаквитків, залізничних квитків, готелей
  • Екстра гроші у вигляді кредиту
  • Зручне керування за допомогою додатку на мобільному

Оплата картою Monobank за кордоном

Замовити карту Monobank онлайн

 

Карти від Альфа Банк

Кредитка максимум

Добре підходить для бронювання квитків та житла та безготівкового розрахунку за кордоном.

  • Кешбек 25% на покупки Duty Free
  • Кешбек 3% АЗС
  • Кешбек 10% на залізничні квитки

Картка Максимум готівка

  • Зняття готівки за кордоном до 5000 грн без комісії

 

*Інформація надана для ознайомлення. Перед оформленням банківської карти уточніть усі питання у співробітників банку.