Правила етикету в хостелі: чого точно не варто робити

Можливо ти вже сотні разів зупинявся у хостелах, а можливо тільки починаєш своє знайомство з таким типом житла під час подорожі. Та для того, щоб ти не потрапив у пікантну ситуацію у майбутньому, разом з командою DREAM Hostels розкажемо, чого точно не варто робити у хостелах, аби не заважати іншим.

Будь тихим. Уявімо ситуацію, коли ти цілий день ходив по різних музеях, блукав вулицями допоки твої кросівки не почали стиратись і просто надзвичайно стомлений повернувся у хостел. Швидко прийняв душ і ліг спати близько 10ої години вечора. А тут у твоєму дормі хтось вирішив голосно поспілкуватись. Будьмо чесними – це дратує. Усі люблять сон так само, як і ти, та дорми (загальні номери) для відпочинку, а не спілкування та вечірок. Якщо розмова з вашим новим другом стає надто цікавою – скористайся загальною зоною, яка є у кожному хостелі.

У великих дормах, на 10 і більше місць, дуже складно зберігати тишу. Навіть якщо ваші співмешканці ввічливі й намагаються бути тихими, для заспокоєння нервової системи, радимо заздалегідь придбати біруші.

Не вмикай світло у ночі. Так трапляється, що ти ходив на класний концерт, у бар або просто насолоджувався нічним містом і повертаєшся у хостел дуже пізно. Та ніхто не хоче прокидатися від яскравого світло-меча, який просто засліплює очі. Використайте ліхтарик або світло від телефону, щоб дістатися свого ліжка і благаємо, якщо у вашому дормі є душ – скористайся ним зранку. Гарна порада для тих, кого особливо дратують такі ситуації – не забудьте маску для сну.

Прибирай за собою у кухні та ванній кімнаті. Здається очевидним, але ніхто не вимиє посуд після вашого обіду на кухні окрім вас. Відмивати жир зі сковорідки після когось – не найприємніше заняття, а тим паче коли ти голодний. Завжди використовуйте мийний засіб, щоб людині, яка буде куховарити після вас не доводилось спочатку мити посуд. Це ж саме правило стосується і ванної кімнати. Набагато приємніше заходити у чисту ванну кімнату, ніж починати свій похід у душ з прибирання.

Пакуй речі звечора. Всі так чи інакше пакують свої валізи та рюкзаки, а на рецепції цілодобово відбуваються чек-іни та чек-аути. У світі існує правило про заїзд після 11ої години ранку, але не всі рейси прилітають в один і той самий час. Ситуація, коли до вашого дорму у ночі завітає новий співмешканець, або навпаки у когось занадто ранній виїзд – нормальна. Таким чином, мандрівники люблять, коли люди пакують свої сумки напередодні, щоб мінімізувати шум. Погодьтеся, звук блискавки на рюкзаку може дратувати. Ще гірші звуки ніж, коли людина запаковує свою валізу – це звук поліетиленового пакета. Вони, дійсно, роблять багато шуму у номері.  Неможливо повністю позбавитися шуму, але хоча б варто спробувати зменшити його.

Використовуйте навушники. Якщо вам телефонують, ви хочете поговорити по скайпу або просто подивитись фільм – слід використовувати навушники. Сусіду по кімнаті не варто знати, чому твоя сестра ще досі не погуляла з твоєю собакою, а зробить це лише через 15 хвилин. Ніхто не хоче слухати про ваші особисті справи. Якщо вам потрібно зателефонувати – вийдіть у коридор або у коворкінг. Точно не сідайте розмовляти посеред ночі під дверима, адже вас також можуть почути. Поважай інших, використовуй навушники.

Поділись розеткою. Усі нові хостели зараз будують враховуючи, що кожному необхідна власна розетка біля ліжка, але ще залишається велика кількість хостелів де цього немає. Завжди хочеться мати поруч заряджений телефон, а деяким критично мати й ноутбук. Тож, намагайся займати лише одну розетку у кімнаті, щоб інші також мали змогу зарядити свої гаджети. Ще одна порада, якщо маєте зарядити одразу декілька приладів, беріть собою у подорож мережевий розгалужувач.


Цей матеріал створено за підтримки партнера — європейської мережі хостелів Dream Hostel.