Транзит через Лондон: чи можна летіти без візи

Якщо маршрут запланованої поїздки проходить через Лондон, українцям слід заздалегідь перевірити інформацію стосовно транзитної візи. Міграційна політика британців дуже сувора, тому при пересадці у Лондоні часто виникають неоднозначні ситуації.

Згідно з офіційною інформацією, представленою на сайті британської прикордонної служби, при умові пересадки у Лондоні, якщо ви летите до третьої країни, допускається перебування у Великобританії на протязі 24 годин без візи. Але є чимало нюансів, з якими можна зіткнутися під час митного контролю. Тому для повної гарантії перед поїздкою слід перевіряти актуальну інформацію на сайті британської прикордонної служби. 

віза для танзиту через лондон

Типи транзиту через Лондон

При пересадці у Лондоні виділяють два види транзиту: landside та airside. Кожен тип транзиту має свої особливості та правила проходження митного контролю, які ми розглянемо детальніше.

Якщо ви користуєтеся послугами авіакомпаній-лоукостів, для перебування у Великобританії знадобиться транзитна віза. Компанії-лоукости Wizz Air та Ryanair базуються в аеропортах London Stansted та London Luton, де немає транзитної зони.

Airside-транзит через Великобританію та Лондон

Тип пересадки, під час якого мандрівник не залишає територію аеропорту, тобто не виходить за межі транзитної зони та не має необхідності проходити паспортний контроль, називають airside-транзитом. Всі мандрівники, які бажають використати право airside-транзиту, мають виконати декілька умов:

  • Прибувати та відлітати літаком, не залишаючи транзитну територію аеропорту.
  • Мати при собі квитки на літак у тому ж аеропорту, який відлітає на протязі 24 годин.
  • Мати при собі документи для в’їзду у третю країну (віза).

Зони для транзитних поїздок передбачені у трьох аеропортах Великобританії:

  • London Heatrow – airside-транзит доступний тільки для пасажирів, котрі прибувають на рейсах авіакомпанії British Airways. Рейси повинні бути виписані у вигляді єдиного квитка з пересадкою в аеропорті Heatrow. Але треба бути дуже уважними, щоб приліт та відліт був з одного терміналу та між рейсами не знадобилася ночівля, бо в іншому випадку airside-транзит буде неможливим.
  • London Gatwick – у цей аеропорт з Києва літає компанія МАУ. При виконанні всіх необхідних умов є ймовірність, що ви скористаєтеся транзитом, але перед придбанням авіаквитків обов’язково перевіряйте, чи можливо здійснення трансферу з одного терміналу до іншого без візи, а також правила посадки на рейс конкретної авіакомпанії. Для рейсів EasyJet є виключення: знадобиться віза навіть в аеропорті Gatwick. Пам’ятайте: наприклад, при купівлі квитків МАУ Київ-Лондон (Gatwick) та будь-якою іншою авіакомпанією Лондон (Gatwick) – Нью-Йорк, без наявної візи ви не зможете виконати перереєстрацію багажу.
  • London Manchester – з 1.04 рейси відкрила авіакомпанія Ryanair, але використати право airside-транзиту українцям практично неможливо. Зафіксовано випадки відмов при посадці на рейси у Києві. Попри наявність транзитної зони в аеропорті Манчестера, компанія Ryanair не виконує рейсів з пересадками. Тому навіть при дотриманні всіх необхідних умов британська програма Transit without Visa не розповсюджується на клієнтів авіакомпанії Ryanair. 

Читайте також: Повний список безвізвих країн для українців у 2020 році

Landside-транзит через Великобританію та Лондон

Пересадка, під час якої мандрівник виходить за територію аеропорту, залишаючи межі транзитної зони, є landside-транзитом. У таких випадках необхідно проходити паспортний контроль. Знадобиться транзитна віза, але при дотриманні деяких умов можна обійтися без візи:

  • Ви маєте при собі квитки на рейс, котрий відлітає у той же день або до 23.59 наступного дня.
  • Прибуття на територію Великобританії та виліт здійснюється тільки літаком.
  • Ви маєте відкриту візу до іншої країни, котра виступає метою вашої поїздки, або чеки на оплату готелю.

Громадяни України, які бажають пройти landside-транзит, повинні мати при собі будь-який з документів:

  • відкрита віза та авіаквиток в одну з країн – Нова Зеландія, США, Австралія чи Канада;
  • віза у США, Австралію чи Нову Зеландію або Канаду зі строком дії, який закінчився не більше, ніж пів року тому;
  • діюча віза в Ірландію (тип BC чи BC BIVS), а також авіаквиток до Ірландії;
  • посвідка на проживання в одній з країн – Австралія або Нова Зеландія чи Канада (видана після 28.06.2002);
  • посвідка на проживання в США, видана після 21.04.1998, відкрита віза США US I-551 Temporary Immigrant Visa (на візі не повинно бути печаток, виконаних вологими чорнилами), карта постійного місця проживання, а також карта I-551 з чинним листом I-797, який дозволяє її продовження;
  • імміграційна форма США 155A/155B, яку потрібно пред’являти з конвертом коричневого кольору зі штампом;
  • довгострокова віза до Швейцарії або до однієї з країн, які є членами Європейської економічної зони (віза типу D);
  • посвідка на проживання у Швейцарії або у будь-якій з країн, котрі входять до Європейської економічної зони;

Право landside-транзиту не надається при наявності електронної візи (e-visa) та електронної посвідки на проживання (e-residence permit). Фактично landside-транзит доступний лише при перельоті рейсом British Airways на єдиному квитку з Києва до США, Нової Зеландії, Австралії або Ірландії. Не забувайте, що навіть при дотриманні всіх перерахованих умов гарантія успішного проходження паспортного контролю відсутня. Остаточне рішення приймає візовий офіцер при проходженні візового контролю у Великобританії.

які документи потрібні при транзиті через лондон великобританію

Які документи потрібні на візовому контролі у Великобританії

Підготуйтеся заздалегідь до паспортного контролю. Вам знадобиться:

  • закордонний паспорт;
  • квитки на всі рейси. Звичайно, маршрут Київ-Лондон-Нью-Йорк переконує більше, ніж квитки на рейс з Києва до Парижа через Лондон, тому що візовий офіцер може подумати, що ви просто бажаєте прогулятися по місту;
  • чинна віза у країну призначення (за необхідністю);
  • правильно заповнена імміграційна карта, бланк якої можна взяти на стійці перед проходженням контролю або у літаках деяких авіакомпаній.

Якщо ваш рейс передбачає ночівлю, заздалегідь роздрукуйте бронь готелю. Під час співбесіди не треба наголошувати на тому, що ви спеціально підбирали рейси з довгою пересадкою, щоб погуляти по місту. Вам дозволять залишитися на території аеропорту, але можуть відмовити у можливості вийти за його межі. 

Читайте також: Що потрібно знати про безвізові поїздки в ЄС з 2021 року

Алгоритм дій при транзиті через Лондон

  1. Роздрукуйте посадкові талони на всі рейси за маршрутом.
  2. Під час реєстрації на виліт потрібно підійти до співробітника авіакомпанії та поставити штамп про те, що ваші документи у порядку. Для цього треба мати при собі квиток з Лондона та візу до країни призначання, а також вказати, що ви полетите транзитом.
  3. Пройдіть паспортний контроль на рейсі до Лондона.
  4. Заповніть посадкову карту landing card, перебуваючи на борту літака.
  5. По прибуттю до Лондона під час контролю пред’явіть паспорт, авіаквиток на рейс до країни призначення та заповнену посадкову карту.
  6. Під час посадки на рейс надайте візу до країни призначення.

Безвізовий транзит передбачає перебування у Великобританії до 24 годин. У іншому випадку знадобиться транзитна віза, яка дає право перебувати до 48 годин. У деяких випадках транзитну візу потрібно мати обов’язково: відмови при подачі документів на британську візу, було порушено візовий режим з Великобританією, депортація або інші проблеми з законодавством.


Як отримати компенсацію за затриманий або скасований рейс

Від €200 до €750

Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож