У МЗС дали пояснення щодо нових правил перетину кордону з 28 березня

Міністерство закордонних справ України дало відповіді на питання щодо нових правил перетину кордону від 28 березня 2020 року.

Нагадаємо, В Україні закриють державний кордон та припинять всі пасажирські перевезення до кінця п’ятниці, 27 березня.

Як повідомляє МЗС, усі закордонні дипломатичні установи України отримали доручення розгорнути програму “Захист”. В ході якої, посольства та консульства надаватимуть громадянам України таку підтримку:

  • вирішуватимуть питання прострочених документів на перебування в іноземній країні;
  • співпрацюватимуть з правоохоронними органами країни перебування для захисту законних інтересів громадян у разі їх порушення;
  • інформуватимуть про можливість повернення до України, переміщення до сусідніх з Україною країн або ближче до України для подальшого повернення додому;
  • інформуватимуть про зміни епідеміологічної ситуації в країні перебування, впровадження режимів надзвичайного стану тощо;
  • консультуватимуть щодо вирішення побутових питань та охорони вашого здоров’я (адреси та режим роботи продуктових магазинів, аптек, лікарень тощо);
  • опрацьовуватимуть з місцевою владою та бізнесом, готовими допомагати, питання тимчасового розміщення у спеціально виділених місцях (кампусах, соціальних закладах, школах тощо) тих наших громадян, які не мають засобів для існування та місця проживання;
  • налагоджуватимуть зв’язок українців, які вимушено залишаються на території іноземних держав і потребують допомоги, з громадськими організаціями та громадами українців, які готові допомагати.

Залишайтесь на зв’язку з посольством або консульством у країні, де ви «застрягли». Повідомте дипломатам про те, якої саме допомоги ви потребуєте. Для полегшення комунікації посольства та консульства створять спеціальні спільноти та канали «Захист у (назва міста/країни)» у соціальних мережах і месенджерах, які працюють у країнах вашого перебування.”, – додали у міністерстві.

1. Чи будуть здійснюватись ті рейси після 27 березня, які вже були підтверджені, і на які продані квитки?

За повідомленням Міністерства інфраструктури України, всі літаки, які вилетіли 27 березня для здійснення рейсів, зможуть завершити рейси.

МЗС також звертається до всіх громадян України за кордоном, хто ще не придбав квитки або не встиг придбати квитки на дати вильоту до 27 березня включно, з проханням не купувати квитки, навіть якщо вони доступні на сайтах авіакомпаній, а розглянути можливість подовжити своє перебування в тій країні, де є можливість продовжити продовжити перебування. 

2. Що робити, якщо вже заброньовано рейс, що планувався пізніше 27 березня?

Для відшкодування вартості квитків на рейси, які не можуть бути здійснені через тимчасове припинення пасажирського сполучення з Україною, потрібно звернутись до відповідних авіакомпаній. 

3. Чи розглядається можливість організації додаткових рейсів в Україну після 27 березня?

У зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції в Україні можливість організації додаткових рейсів залежатиме виключно від епідемічної ситуації всередині країни та можливості МОЗ забезпечити належні карантинні заходи для всіх, хто прибуватиме такими рейсами.

4. Чи можна буде виїжджати за кордон з України після 27 березня?

МЗС України наполегливо рекомендує громадянам України утриматись від будь-яких поїздок за кордон у зв’язку з пандемією коронавірусу.

У разі наявності невідкладної потреби у виїзді за кордон це можна зробити через наявні пункти пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення. Для отримання інформації щодо режиму роботи таких пунктів пропуску необхідно заздалегідь звернутись до Державної прикордонної служби України. 

5. Чи можу я повернутись в Україну автомобілем після 27 березня?

Так, ви можете на авто перетнути державний кордон України на в’їзд. Аби перевірити, який пункт пропуску надає таку можливість, скористайтесь оперативною інформацією на інтерактивній мапі пунктів пропуску.

6. Чи можна повернутись в Україну пішки? 

Можливість пішохідного перетину кордону існує на деяких контрольно-пропускних пунктах.  Аби перевірити, на якому пункті пропуску можна це зробити, перевіряйте оперативну інформацію на інтерактивній мапі пунктів пропуску

7. Як я можу дістатись свого дому з аеропорта «Бориспіль» або з пункту перетину кордону України? 

Для отримання інформації, як можна дістатись будь-якого пункту призначення всередині України, звертайтесь до Міністерства інфраструктури.

8. Чи потрібно проходити тестування та дотримуватись режиму самоізоляції, після повернення додому:

Всі рейси наразі приймаються в карантинному терміналі аеропорту “Бориспіль”, де працюють епідеміологи. Громадяни, які прилітають, проходять експрес-тести на COVID-19, кожному з них повідомляють про необхідну самоізоляцію протягом 14 днів.

Інструкцію від МЗС України та МОЗ України для тих, хто повертається з-за кордону та повинен дотримуватись режиму самоізоляції можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України.  

9. Чи будуть випускати іноземних громадян або осіб без громадянства за межі України протягом усього періоду карантину?

Порядок розгляду таких звернень від іноземних громадян не змінюється. Кожен іноземний громадянин має звернутись до посольства своєї країни в Україні та повідомити про свій намір виїхати за межі України та обґрунтувати таку потребу. МЗС розглядатиме кожну таку заяву окремо у взаємодії з посольством відповідної держави для того щоб прийняти оптимальне для заявника і інтересів санітарної безпеки рішення.

Джерело


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож