Подорожі під час воєнного стану: що потрібно знати зараз

Введення воєнного стану – найемоційніший інформпривід останніх днів. Градус напруження у соціальних мережах та ЗМІ почав збільшуватися і, навіть ті, хто завжди зберігають спокій, занервували. Що і не дивно, адже у кожного українця одразу ж виникла низка питань щодо власних прав і зобов’язань.

Одним з перших постало питання про можливість подорожувати. Для початку, у нас є гарна новина: можливість виїжджати та в’їжджати зберігається.

А тепер детальніше розберемо, що є правдою, а що роздутим панікою фейком.

  1. Привід для неспокою. Посилена охорона

Так, це правда, Володимир Омелян доручив посилити охорону і оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів інфраструктури, але він підкреслив наступне:

« – Ми працюємо в штатному режимі. Жодної паніки немає. Всі дії виважені і скоординовані. Готовність до захисту об’єктів інфраструктури та оборони держави найвища».

Посилання 

  1. Привід для неспокою. Безвіз

Президент зауважив, що ні про які зміни у безвізовому режимі мова не йде, і воєнний стан ніяким чином не позначиться на перетині кордонів нашої країни.

Посилання

  1. Привід для неспокою. Зміни в роботі та розкладі транспорту

Ні, вам не доведеться чекати свого рейсу 5 днів або приїздити на вокзал або до аеропорту за добу. На офіційній сторінці Бориспільського аеропорту зазначено: «До уваги пасажирів. У зв’язку із рішенням парламенту щодо введення особливого правового режиму принципових змін у роботі аеропорту не передбачається. Ми просимо пасажирів та гостей «Борисполя» зберігати спокій, уникати паніки та завчасно прибувати до аеропорту для реєстрації на рейси».

Посилання

Рухаємося далі: Євген Кравцов, в.о. ПАТ «Укрзалізниця» повідомив на своїй сторінці у Facebook: «Пасажирські та вантажні поїзди курсуватимуть відповідно до графіка руху та за всіма не забороненими законодавством маршрутами. У разі зміни логістики перевезення вантажів морськими шляхами, зокрема в Азовському регіоні, Укрзалізниця готова до переорієнтації вантажів на інші порти».

Посилання

У страху, як відомо, очі великі. То ж не слід панікувати завчасно або відмовлятися від подорожей на свята. Навіть якщо деякі спеціалісти прогнозують підвищення цін на авіаквитки – в будь-якому разі, незначне – інші вважають, що ціни, навпаки, впадуть.

Що слід робити?

  1. Планувати подорожі, як і раніше.
  2. Зафоловити офіційні сторінки аеропортів, вокзалів, портів або їхніх представників.
  3. Підписатися на телеграм канал Ветер дует – ми будемо оперативно інформувати про будь-які зміни.
  4. Осягнути дзен.