Як насправді виглядають найпопулярніші туристичні локації

Квитки куплені, житло заброньовано, і ось ви їдете у подорож мрії. Ви багато читали про це місце і давно хотіли туди потрапити. Але опинившись там, замість картинки з інтернету бачите щось зовсім інше: купа людей і черга, щоб сфотографуватись. Знайомо? Деякі дуже популярні туристичні локації у реальності виглядають зовсім не так, як ми цього очікуємо. 

Не те, що ми не радимо відвідувати ці місця, але будьте готові до натовпу туристів. Не засмучуйтесь, якщо все пішло не так, як ви очікували, та отримуйте задоволення від подорожей у будь-якій ситуації! 

Язик троля, Норвегія 

Скьеггедаль, Норвегія

Язик троля це скельний виступ довжиною 700 метрів на горі Скьеггедаль. Скеля стала популярною туристичною локацією не так давно. До 2010 року лише близько 800 людей на рік ходили у трекінг до Язика Троля, але після 2010 ця цифра зросла до 800 тисяч!

Норвегія відома своєю фантастично гарною природою: річки, озера, гори, водоспади, фіорди. Трекінг, який веде до Язика троля, не виключення. По дорозі ви побачите всю цю красу, а в кінці зможете зробити омріяне фото. Щоправда, доведеться почекати в черзі.

Довжина маршруту близько 22 кілометрів в обидві сторони. Відкритий він з червня до вересня, а дорога займає близько 10 годин, залежно від рівня підготовки. Найскладніша частина маршруту перший кілометр. Раніше на цій частині дороги працював фунікулер, але зараз підніматись треба пішки. Тому не забудьте про зручне трекінгове взуття та дощовик. 

 

Бухта Майя Бей на острові Пхі-Пхі-Лей, Таїланд 

Бухта з райським пляжем стала популярною серед туристів після виходу фільму «‎Пляж» із Леонардо Ді Капріо у 2000 році. Бірюзова вода та білосніжний пісок притягують натовпи туристів. Більшість національних морських парків у Таїланді зачинені із середини травня до середини жовтня, але Майя Бей настільки популярна, що була відкрита цілий рік. У 2017 році сюди щодня припливало близько 5 тисяч людей! Дістатися на цей пляж можна на екскурсійному катері з Пхукета або Крабі. 

Але є і погані новини. Через великий наплив туристів природні ресурси бухти постраждали, зокрема були пошкоджені коралові рифи. Бухту закрили для відвідувачів у червні 2018 року та обіцяли відкрити у жовтні, але перенесли відкриття на 2021 рік. Саме стільки часу знадобиться для відновлення Майя Бей. 

 

Лувр, Франція

Один з найбільших та найпопулярніших музеїв світу. У 2010 році Лувр відвідала рекордна кількість людей — понад 10 мільйонів! Це від 20 до 50 тисяч людей на день. Тому можете собі уявити чергу на вході та натовп усередині. 

 Історія будівлі, де зараз стоїть Лувр, починається ще з ХХІІ століття, а як музей він вперше був відкритий 10 серпня 1793 року під час Французької Революції. Колекція починалась з приватних королівських картин. Так і найвідоміша картина музею «‎Джоконда»‎ належала королю Франциску I, який купив приватну колекцію Леонардо да Вінчі після його смерті. 

Зараз Лувр називають універсальним музеєм, бо географія та часовий проміжок колекції величезні: від Європи до Близького Сходу та Єгипту, від античності до ХІХ століття. 

Якщо ви хочете відвідати Лувр самостійно, купуйте вхідний квиток онлайн на офіційному сайті завчасно. Вартість одного квитка для дорослого €17. 

 

Ейфелева вежа, Франція

Символ Парижа, найвпізнаваніша архітектурна конструкція та одна з найпопулярніших туристичних локацій. Ейфелева вежа навіть потрапляла у рейтинги як туристична пам‘ятка, яку відвідують та фотографують найбільше у світі. 

Металева вежа висотою 300 метрів була побудована для Всесвітньої виставки у році 1889. Французькі архітектори мали запропонувати архітектурну споруду, яка б продемонструвала інженерні та технологічні досягнення країни. Конкурс виграв Густав Ейфель. Після виставки вежу мали прибрати, а представники творчої інтелігенції Парижа навіть писали листи до міської адміністрації з проханням прибрати цю потвору. 

На початку ХХ століття вежу почали використовувати для радіотрансляції. Вона і до сьогодні є майданчиком для радіо- і телевізійних станцій і мобільних операторів. 

 Для туристів відкритий перший та другий поверхи Ейфелевої вежі, можна піднятись пішки або на ліфті. Ну а черги там не менші, ніж у Луврі.

 

Венеція, Італія

Венеція — італійське місто на північному узбережжі Адріатичного моря, яке має незвичайне розташування. Місто складається з материкової частини та острівної: близько 118 островів, 115 каналів та понад 400 мостів. Один з традиційних способів пересування по Венеції — гондоли. Кількість гондольєрів обмежена, їх близько 400 і отримати ліцензію не просто, зазвичай вона переходить у спадок. 

Своїм нетиповим розташуванням та архітектурою Венеція приваблює величезну кількість туристів, які, звичайно, створюють незручності для місцевого населення. Тому з 2017 року тут постійно встановлюють різні обмеження. У 2018 році було встановлено турнікети, щоб контролювати потік туристів. Неодноразово обговорювалось питання, щоб заборонити відкривати нові готелі. Також штрафи для туристів тут більші, ніж для місцевих. А за в’їзд в історичну частину міста доведеться заплатити кілька євро. 

 

Храм Парфенон, Афіни

Одна з головних туристичних пам’яток Афін, головний храм Афінського акрополя та найбільший пам’ятник давньогрецького мистецтва. Храм присвячений Афіні Парфенос, покровительниці міста, був побудований у 438 році до н.е. За свою довгу історію Парфенон встиг побувати і християнським храмом і мечеттю, і, звичайно, був значно пошкоджений під час війн. 

З моменту проголошення незалежності Греції Парфенон починають реставрувати. На рахунок того, як краще це робити та як вберегти таку важливу архітектурну і культурну пам’ятку, постійно ведуться суперечки. ЮНЕСКО навіть пропонувала закрити пагорб із Парфеноном скляним ковпаком. Реставраційні роботи ведуться там і досі. Тож, якщо ви запланували відвідати храм, будьте готові не тільки до натовпу туристів, але і до будівельних робіт.

 

Фото обкладинки Alicia Steels