З’явилася петиція про заборону будівництва вітрової електростанції на полонині Боржава

Активісти б’ють на сполох через заплановане будівництво вітрової електростанції 120 МВТ на полонині Боржава, яка є найбільш доступним місцем для трекінгу та гірського парапланеризму в Україні.

Відповідна петиція про заборону будівництва вітрової електростанції вже зареєстрована на сайті Президента України.

Один з активістів, Олександ Альохін розповідає, що вже є турецькі інвестори, які хочуть побудувати безпосередньо на полонині Боржава вітрову електростанцію. Будівництво ВЕС на хребті, на висоті більше 1000 м буде не простим і включатиме довжелезний список підготовчих робіт, які можуть зашкодити хиткій екосистемі Українських Карпат.

«На хребет буде прокладена дорога, що зробить хребет доступним для широкого загалу, а що буде далі ви можете здогадатись самі. Інвестор чіпляється за цей майданчик, тому що поруч знаходиться підстанція ПС 220 кВ «Воловець» і вже видані технічні умови, а на саму Боржаву, власне плювати.» — розповідає Олександр.

Плановане будівництво на Полонині Боржава суттєво погіршить екологічну обстановку не лише у Закарпатській області, але і у Карпатському регіоні, який охоплює сім країн. Полонина Боржава охороняється як особливо цінна територія, частина всеєвропейської екологічної мережі територій, що мають особливе природоохоронне значення.

Рішенням Постійного Комітету Бернської конвенції, стороною якої є Україна, Полонина Боржава визначена територією, важливою для збереження природи у масштабах всієї Європи. Чимало рідкісних видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги України, вимирають, адже практично не залишилось в Україні полонин, збережених у дикому стані.

Разом з тим, Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації України 07 березня 2019 року у результаті проведення оцінки впливу на довкілля видав висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції 120 МВт на Полонині Боржава на території Воловецького та Свалявського районів Закарпатської області.Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа