Замки Чернігівської області

Починаємо серію публікацій про замки, фортеці та палаци в Україні. Деякі з них відомі та популярні, як Кам’янець-Подільська фортеця чи Замок Паланок у Мукачево. А про деякі майже ніхто не знає, і, на жаль, багато з них у поганому стані і потребують реставрації.

Якщо ви живете в Києві, то тур по замкам Чернігівщини — непогана ідея для подорожі вихідного дня. 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Батуринська фортеця 

Місто Батурин, Бахмацький район

Як доїхати з Києва. Якщо їхати на власному авто, дорога займе близько трьох годин (трохи більше 200 км). На громадському транспорті найкраще їхати на потязі до районного центру — Бахмач (2-3 години), а звідти на автобусі до Батурина (30-40 хвилин). 

У XVII столітті Батурин був столицею гетьманства Лівобережної України. Саме тоді тут побудували фортецю. Вона виконувала дві основні функції: оборонна споруда і резиденція гетьманів. Під час війни у XVIII столітті фортеця була майже повністю зруйнована. А у 2009 році закінчилась її реставрація. Зараз Батуринська відкрита для відвідувачів і є частиною історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». 

Батуринська фортеця

Палац Гетьмана Розумовського

Місто Батурин, Бахмацький район

Цей палац так само є частиною історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Він був побудований у XVIII столітті шотландським архітектором Чарльзом Камероном на замовлення гетьмана Кирила Розумовського. Нещодавно палац відреставрували, він відкритий для відвідування щодня з 9:00 до 18:00. 

Палац Гетьмана Розумовського
Фото ukraine-is.com

Палац Рум’янцева-Задунайського

Село Вишенки, Коропський район

Як доїхати з Києва. На власному авто дорога займе три з половиною години (270 км). Їхати потрібно у напрямку Чернігова, у селі Кіпті повернути праворуч. На громадському транспорті їхати доведеться довше: автобус Київ-Короп (5 годин) та автобус Короп-Вишенки (півгодини).  

Палац був побудований на березі Десни на замовлення російського графа Рум’янцева-Задунайського у XVIII столітті. Він нагадує щось середнє між оборонною фортецею та замком у середньовічному стилі. 

У радянські часи у палаці був розташований будинок престарілих, а потім піонерський табір. Зараз палац напівзруйнований та потребує реставрації. Зайти всередину можна, у деяких кімнатах навіть збереглись елементи декору. Екскурсії тут не проводяться. 

Палац Рум’янцева-Задунайського
Фото Yuriy Buriak

Палац Галаганів

Селище Сокиринці, Срібнянський район

Як доїхати з Києва. На власному авто їхати потрібно у напрямку Прилук, дорога займе близько трьох годин (180 км). Громадським транспортом: електричка Київ-Ніжин (півтори години), автобус Ніжин-Сокиринці (приблизно година). 

Палац Галаганів розташований у Сокиринському архітектурно-парковому комплексі площею понад 400 га. Він був побудований у XIХ столітті на замовлення Павла Галагана за проектом українського архітектора Дубровського. А оздобленням ландшафту керував австрійський садівник. У найкращі часи маєтку тут збиралась українська еліта, письменники та музиканти. 

Сьогодні на території парку розташований Сокиринський аграрний ліцей, але уся територія відкрита для відвідування. Всередині палацу проводяться екскурсії.  

Палац Галаганів

Палац у Качанівці

Село Качанівка, Ічнянський район

Як доїхати з Києва. Якщо їхати на власному авто, найкоротший шлях через Прилуки, у дорозі близько трьох годин (200 км). Громадським транспортом: автобус Київ-Качанівка, у дорозі майже 4 години. 

Качанівку називають одним з найкрасивіших місць на Чернігівщині. У XVIII столітті

на замовлення російського графа Рум’янцева-Задунайського почали будувати палац у романтичному стилі. Згодом територія перейшла у власність сім’ї Тарновських, яка перебудувала палац у стилі класицизму та розширила територію садиби. У XIХ маєток був культурним осередком, сюди приїжджали творити Шевченко, Гоголь, Марко Вовчок, Врубель та інші. 

Палац у Качанівці
Фото incomartour.com.ua

Садиба Глібова

Чернігів

Як доїхати з Києва. На власному авто дорога займе півтори-дві години, 150 км. На автобусі так само десь півтори години. 

Палац у неоготичному стилі знаходиться на околиці Чернігова, він був побудований у ХІХ. За легендою Глібов закохався у парижанку під час візиту до Франції. І саме вона попросила його побудувати їй такий палац. 

Будівля потребує реставрації, і сьогодні тут знаходиться бібліотека інституту сільськогосподарської мікробіології. 

Садиба Глібова
Фото redlab.site

Інші матеріали по темі:


Замки Хмельницької області

Ідеї для подорожей