10 місць Анталії для подорожі на автомобілі

Анталія… Місто, що гріє серце однією своєю назвою. Воно затишно розкинулося біля підніжжя Таврських гір, в мальовничій долині на березі Середземного моря. Завдяки чому Анталія має безліч туристичних принад.

Своїми маршрутами, порадами та локаціями в регіоні Анталія ділиться авторка travel-влогу «Маршрути» – Євгенія Маловік. Вона з’їздила до популярного курорту в міжсезоння, щоб зафільмувати нові серії для свого каналу, і водночас щоб відкрити для себе Туреччину з несподіваного боку. Далі – текст авторки.

Для початку давай швиденько зіграємо в гру на асоціації. Якщо Анталія, то з чим у тебе перш за все асоціюється цей курорт? Напевно, перед очима одразу ж виникає картинка all-inclusive з його величезними готелями та безтурботним плином часу.

Втім, весною 2021-го року мені дуже захотілося пальм та гір. А у «Туркіш Ейрлайнс» саме була приваблива акція. Так ми з чоловіком вирушили до Анталії своїм ходом. Забронювали невеличкий номер в аутентичному готелі у Старому місті Калеїчі та вирішили досліджувати околиці без гідів та екскурсій. Декілька днів я розбиралася з місцевим громадським транспортом. Потім ми порадилися та зрозуміли – набагато зручніше орендувати машину. Адже проґавити головні природні та історичні цікавинки регіону – страшний сон туриста.

Як знайти авто для оренди в Анталії?

оренда авто в анаталії що подивитися

Від романтики до практики. Знайти машину для оренди в Анталії – взагалі не проблема. Але розповім, за якими ознаками я обирала прокатну агенцію:

  • Перевага місцевій агенції. Адже всесвітньо відомі сервіси-агрегатори з оренди, за моїми спостереженнями, мають вищі ціни на прокат. До того ж майже всі такі популярні сервіси надають автомобіль виключно під франшизу. А залишати під заставу 200-300 євро взагалі не було бажання. Місцеві агенції, як правило, мають більш лояльні умови для туристів.
  • Рейтинг. Звичайно, не кожній фірмі можна довіритись під час пошуку авто. Адже шахраї та недобросовісні сервіси трапляються всюди. Тому я шукала прокатну агенцію за рейтингом в Гугл. Критерій оцінювання більш ніж простий: чим більше хороших відгуків, тим краще.
  • Приємні «пундики». Більшість місцевих прокатних агенцій мають вкрай корисну для туриста опцію – безкоштовна доставка до готелю. Знаючи це, я одразу виключила зі свого списку контори, що беруть за це додаткові кошти або взагалі не доставляють авто.
  • Цілодобова підтримка контакт-центру. У дорозі будь-що може трапитись, тому важливо тримати зв’язок з представниками агенції. Ще один приємний бонус в Анталії – орієнтовність туристичного бізнесу на гостей з України, Росії, Білорусі. Саме тому більшість місцевих сервісів розмовляють російською мовою. У тому числі й наша прокатна агенція.

Що треба знати під час оренди авто в Туреччині?

оренда авто в анаталії туреччина поради особливості лайфхаки

Машина з автоматичною коробкою передач буде трохи дорожчою, ніж з ручним режимом.

Всі подряпини на авто під час оренди треба фіксувати на фото чи відео. Бо потім орендодавці можуть «приписати» їх тобі.

Не бери занадто стару машину, адже в дорозі з нею можуть бути проблеми.

Зафіксуй кількість пального в баку. За умовами орендодавців, повернути автомобіль треба з таким самим запасом пального.

Хто може орендувати авто в Анталії?

Всі водії, яким вже виповнився 21 рік, та які мають досвід керування авто від 2 років та більше. Для оренди приготуй закордонний паспорт, кредитну картку та діюче посвідчення водія. Для Турччина підходить будь-яке українське посвідчення, але обов’язково з транслітерацією латиницею.

Чи складно керувати машиною в Анталії? Які особливості?

особливості дорожнього руху анталія туреччина оренда авто

В Анталії трапився наш перший досвід оренди авто закордоном. Тому було вкрай хвилююче виїжджати на незнайомі турецькі дороги.

Втім, нам дуже пощастило з карантином. Так, це той рідкісний випадок, коли з карантину є користь! Адже на момент оренди (це була неділя) у місцевих жителів була комендантська година, яка тривала цілий день до ранку понеділка. Не працювали магазини, торгові центри, туристичні атракції, громадський транспорт. Але й машин на дорогах не було. То ж ми спокійно проїхали містом Анталія, лише іноді зустрічаючи в дорозі поодинокі машини місцевих.

На трасі все ще простіше – вони просторі, зручні, з ідеальним дорожнім покриттям. А головне – всі траси в регіоні Анталія безкоштовні.

Серед особливостей руху:

анталія оренда авто правила дорожнього руху

По всьому місту і на трасах працюють камери, що фіксують перевищення швидкості. Тож, уважно стеж за попереджувальними знаками. Так, по місту швидкість обмежують до 50-60 км/год, а по трасі – 70-90 км/год. Якщо порушуєш – штраф «прилетить» автоматично. Для цього орендатор у договорі вказує дані твоєї кредитної картки. Саме з неї списуватимуть штраф. У Туреччині вони чималі – 200-300 лір.

Також великі штрафи, якщо не пристебнутись або їхати по смузі громадського транспорту.

Місцеві жителі їздять дуже імпульсивно. Часто не вмикають «повороти», не пропускають пішоходів навіть у відведених місцях.

Дорожні знаки майже всі, як у нас. Але є й відмінності. Наприклад, «стоп» на турецьких дорогах – Дюр (Dur). Попередження про зниження швидкості – YAVAS («яваш»).

Читай також: Як організувати трекінг по Лікійській стежці

Куди з’їздити на 1 день з Анталії

То ж, ми орендували Рено Кліо 2016 року за 35 євро на добу та на цілий день поїхали за місто. Саме там гори становляться ближчими. І саме там приховані найособливіші місця регіону. Є декілька варіантів, куди поїхати з міста на один день. 

Маршрут 1: селище Чакирлар, водоспади Верхній Дюден та Куршунлу

Чакирлар – непопсове місце для туризму. І навіть більше – це справжній скарб для допитливого мандрівника-першовідкривача. Адже саме у цьому селищі можна поспостерігати за традиціями та стилем життя турків.

Чакирлар туреччина анаталія що подивитися

Чакирлар знаходиться всього в 10 км від міста Анталія, тож на авто туди їхати максимум за пів години. Що й роблять жителі міста щоразу з настанням вихідних. Вони беруть всю свою велику родину та їдуть в Чакирлар з самого ранку. Що ж там такого особливого? Кафешки!

Чакирлар туреччина анаталія що подивитися

Але не ті, що ми з тобою звикли бачити у туристичних місцях. Справжню місцеву кафешку в Анталії днем з вогнем не знайдеш! А от в Чакирлар їх – десятки. І всі вони здадуться тобі дивними. Адже тут і натяку немає на гламур, лоск чи інстаграмність. Проте, тут справжність! Просто зверни увагу на мої фото, і ти побачиш типову кафешку в Чакирлар. 

Чакирлар туреччина анаталія що подивитися

Місцеві мають звичку – приїжджати сюди на турецьки сніданки. Разом із сім’єю за невимушеною бесідою вони проводять в цих кафе по півдня. А ще, тут дуже мальовнича природа.

Водопади Верхній Дюден та Куршунлу знаходяться в 10 км від міста з протилежного боку. Але якщо ти на машині, можеш собі дозволити таку розкіш – побачити максимум краси за один день.

Водопади Верхній Дюден та Куршунлу анаталія на автомобілі маршрут

Обидва водоспади дуже масштабні. Навколо них турки створили справжні природні парки. Тому тобі буде де пройтись та помилуватись природою.

Під час цієї прогулянки не забудь зазирнути «за куліси» водоспаду Верхній Дюден. На території парку є декілька печер, куди можна залізти. В одній з них ти пройдеш прямісінько зі зворотної сторони водоспаду.

Маршрут 2: Фініке, Демре, античне місто Міра

А можна організувати собі справжнє турне довжиною 150 км в одну сторону. По дорозі тебе всюди чекатимуть гори та серпантини неймовірної краси.

Кінцевий пункт призначення у цьому маршруті – місто Демре. Але спочатку ти проїжджатимеш цікаве місто Фініке, яке просто не можна оминути. 

Фініке анаталія маршрут на автомобілі що подивитися

Прогуляйся тут вздовж набережної, погодуй чайок та помилуйся чималим портом, який одночасно вміщує 350 яхт. Якщо дозволяє час, можна орендувати одну з них та сплавати до найближчої бухточки чи навіть до античного міста Олімпос.

Місто Демре має одразу дві популярні туристичні атракції. Одна з них – церква Святого Миколая, який за життя був єпископом у цьому місті. Після смерті його тіло поховали саме тут. І згодом на честь Святого Миколая саме на цьому місці збудували церкву. Мощі святого зберігалися у саркофагу, поки їх  колись не викрали італійці.

церква святого миколая демре анталія на авто маршрут

Сама церква дуже старовинна, вона неодноразово переживала землетруси та повені. Але й досі тут вцілили фрески та артефакти, яким вже безліч століть.

Трохи далі від центру Демре знаходиться античне місто Міра. В давнину воно було економічним центром могутньої держави Лікія. І навіть до наших днів тут збереглися загадкові будівлі, що висічені на високих скалах. Таким способом ховали померлих лікійців, імітуючи їм продовження життя. Місцеві вірили, що чим вище побудувати гробницю, тим швидше померлий потрапить до раю.

античне місто міра анталія що подивитися
античне місто міра анталія що подивитися

В Мірах також добре зберігся амфітеатр, що може вмістити одночасно 10 тисяч глядачів.

Читай також: Автомобільний маршрут навколо Каппадокії

Маршрут 3: гора Тахтали та бухта Адрасан

Адрасан знаходиться у 90 км від Анталії, гора Тахтали – 61 км. Тому ці дві локації дуже зручно об’єднати.

До бухти Адрасан їдуть, щоб помилуватися неймовірним кольором моря. Звідси ж місцеві возять туристів у круїз до найближчих мальовничих бухт. Найбільший попит мають Сулуада, Сазак, Дженевіз.

Адрасан анталія куди поїхати та що подивитися маршрут

Піднятися на гору Тахтали – взагалі маст-ду. Адже це найвища точка гірського хребта Західних Тавр – 2365 метрів. У цьому тобі допоможе сучасний підйомник. Але дістатися до нього можна лише своєю машиною. Тому такий шанс точно не варто втрачати.

підйомник тахтали олімп анталія

На вершині гори обладнанні кафе та місця для відпочинку. Пейзажі з такої висоти відкриваються просто космічні.

підйомник тахтали олімп анталія
підйомник тахтали олімп анталія

Втім, під час нашого візиту у квітні на горі ще була справжня зима зі сніговою бурею. У той час як внизу біля моря було менше +20 градусів. Але такі незвичайні погодні умови вразили нас не менше. Неймовірне місце!

Маршрут 4: каньйон Тази, міст та руїни амфітеатру Аспендос

Каньйон Тази вже встиг стати популярним серед туристів. Їм полюбилося це місце за можливість спробувати рафтінг, зробити ефектні світлини та помилуватися місцевими птахами і тваринами.

Але дорогою до вражаючої природньої локації можна заїхати у менш відому, але не менше цікаву туристичну атракцію. Це міст та руїни амфітеатру Аспендос, що залишилися за часів існування однойменного міста.

Так, міст зберігся ще з 13 століття. Зазвичай тут дуже спокійно та малолюдно. Амфітеатр взагалі вражає своїми масштабами. Тут одночасно могли знаходитись понад 15 тисяч глядачів. А ще кажуть, що Аспендос зберігся найкраще зі всіх амфітеатрів Туреччини.

Насправді цікавих місць та маршрутів у регіоні Анталія значно більше. Ще ж є каньйон Гейнюк та каньйон Кепрюлю зі старовинним римським мостом 2 століття н.е., античні міста Фазеліс, Перге, національний парк Термессос з однойменним старовинним селищем… Всі ці місця буквально на відстані витягнутої руки, якщо ти на машині. І що найприємніше – орендувати її в Туреччині значно легше та доступніше, ніж у Європі.

Тож, не важливо, який саме маршрут ти обереш – тебе всюди чекатимуть незабутні враження та натхнення. Іншого сценарію й бути не може, якщо ти опинився в Анталії та маєш жагу до пригод!

Фото надані авторкою

8 місць Туреччини

де варто побувати хоч раз