10 тревел-ідей на осінь

Осінь – не привід менше мандрувати. Навпаки! О цій порі деякі місця стають особливо прекрасними та мальовничими. Тож ми підготували 10 ідей для твоїх мандрівок цієї осені.

1. Нарешті поїхати в Європу

З карантином ми вже майже забули, що таке короткі подорожі на лоукостах в європейські міста. Проте, ще влітку Україна потрапила в зелену зону ЄС, тож більшість країн Європи відкриті для туристів з України. В більшості випадків для в’їзду достатньо ПЛР-тесту. Тож діставай свій закордонний паспорт та готуйся до подорожі!

10 міст Європи для швидкого сіті брейку

у відкритих країнах

2. Заночувати в комфортному наметі

Зазвичай відпочинок в наметі асоціюється з літом, але з приходом тренду на глемпінги все змінилося. Глемп – це комфортабельний намет, з ліжком, санвузлом та усіма принадами готель, але… намет. Звучить дивно, але в таких наметах можна ночувати навіть зимою. За останні кілька років в Україні відкрилося більше десятка глемпінгів в різних регіонах від Карпат до Бердянська, є навіть кілька варіантів зовсім поблизу Києва. Ми постійно оновлюємо список глемпінгів, його ти знайдеш за посиланням нижче.

Глемпінги в Україні

великий список

3. Дослідити виноробні України

Осінь – сезон молодого вина. Це гарна нагода відкрити для себе виноробні України, яких чимало. Можливо раніше виноробство в тебе асоціювалося з Півднем, але пора руйнувати шаблони: крафтові виноробні з власними виноградниками є навіть під Києвом.

Виноробні Закарпання

які можна відвідати

4. Зловити бабине літо на пляжах Європи

Як то кажуть в попсових цитатах в інтернеті, далі літо лише за гроші. Додати собі трохи теплих днів можна відправившись в країни Європи, де ходити в футболках при температурі +25 можна ледь не до середини листопада. Підказкою до мандрівки може стати наступний матеріал:

Найкращі пляжні напрямки Європи

у відкритих країнах

5. Відкрити для себе Івано-Франківськ

Скоріше за все ти не раз бував чи бувала в цьому місті транзитом в Карпати. Але ми радимо поїхати в Франківськ чи запланувати там кілька додаткових днів. Місто точно варте цього: тут є австрійська аутентика, достатньо цікавих кафе та ресторанів, а ще десятки крутих двориків та інстаграмних дверей. Ми склали путівник на кілька насичених днів у Франківську

Гід Івано-Франківськом

куди піти та чим зайнятися

6. Почілити в затишному будиночку

Інколи хочеться провести кілька днів без зайвої метушні й просто посидіти біля каміна, чи не так? З розвитком внутрішнього туризму в Україні з’явилося чимало будиночків для подобової оренди наче з картинок в Pinterest

Унікальни будиночки для оренди

в різних куточках України

7. Піти в похід Карпатами

Без наметів. Так, тепер і така опція можлива. Можна відвідати один з самих мальовничих хребтів – Чорногірський, не тягнучи з собою важкий рюкзак з наметом та спальником, та ночувати в комфорті. Карпати неймовірно красиві восени. Дорогою можна позбирати гриби, якими повні карпатські ліси.

Похід в Карпати без намету

готовий маршрут

8. Дослідити печери України

Хочеться трохи екстриму та пригод? Радимо відправитися в спелео -тур печерами України. Нам пощастило мати багато нереально красивих та захоплюючих печер. Деякі з них ще й входять в ТОП найдовших та найглибших в світі! Інтригує? Отож. Спойлер – температура в багатьох печерах однакова влітку та навіть зимою, тож немає різниці коли спускатися.

10 печер України

які можна відвідати

9. Відкрити для себе щось цікаве поблизу свого міста

Ми любимо осінь саме за короткі одноденні мандрівки недалеко від свого міста. Можливо пора дослідити місцевість в радіусі 100 км від дому та знайти щось цікаве? Скласти маршрут тобі допоможе наша карта цікавих місць України.

10. Надихнутися книгою на наступну подорож

Якщо прохолодна осіння погода не для тебе, рекомендуємо надихатися на наступну мандрівку через книги. Це цікавий формат пізнати атмосферу міста чи країни ще до того, як побуваєш там.

10 книг, які занурюють в атмосферу інших країн