14 музеїв, які можна відвідати, не виходячи з дому

Щоб сходити у музей, не обов’язково кудись їхати чи летіти. У найвідоміших музеях світу частина експозиції представлена онлайн, а у багатьох також є віртуальні тури. 


1. Лувр

Париж, Франція

Одним з найбільших музеїв світу можна гуляти онлайн, не виходячи з дому. На сайті є кілька віртуальних турів з панорамними фотографіями залів, деякі експонати та картини можна поглянути ближче і почитати про них додаткову інформацію. Наразі онлайн доступні три тури: Стародавній Єгипет, Середньовічний Лувр та Галерея Аполлона. 

2. Музей д’Орсе

Париж, Франція

Цей музей відомий своєю колекцією європейського мистецтва 19-20 століть, зокрема тут є роботи Дега, Сезанна, Ренуара, Гогена, Тулуз-Лотрека та Ван Гога. На сайті музею є відеогалерея, також є віртуальна екскурсія музеєм на сайті проекту Google Arts & Culture

3. Прадо

Мадрид, Іспанія

У музеї Прадо зберігається одна з найбільших колекцій образотворчого мистецтва Європи з 12 по 19 століття. Тут є роботи Босха, Рафаеля, Дюрера, Рубенса, Рембрандта та багатьох інших видатних авторів. І понад 10 тисяч експонатів музею доступні онлайн! Шукати роботи можна по темах, художниках чи датах. 

4. Музей Боде

Берлін, Німеччина

У цьому музеї одна з найбільших у Німеччині колекція скульптур, також тут є окремий музей Візантійського мистецтва з іконами та фресками та Монетний кабінет. Переглянути усе можна прогулявшись віртуальною екскурсією. 

5. Державний музей в Амстердамі

Амстердам, Нідерланди

Національний музей мистецтва, колекція складається з експонатів за період з середніх віків до 20 століття. Експозиція включає роботи відомих художників з Європи та Азії, скульптури, графіку та декоративне мистецтво. Віртуального туру музеєм немає, але майже уся колекція представлена онлайн. 

6. Музей Ван Гога 

Амстердам, Нідерланди

Музей з найбільшою у світі колекцією картин та малюнків Ван Гога, також тут є роботи художників, які творили в один період — Гогена, Моне, Пікассо, Тулуз-Лотрека та інших. Подивитись роботи можна на сайті музею або переглянути екскурсію на Google Arts & Culture. ⠀

7. Галерея Уффіці

Флоренція, Італія

У галереї представлена величезна колекція європейського образотворчого мистецтва, тут зберігаються роботи таких італійських майстрів, як Боттічеллі, Леонардо да Вінчі, Рафаель, Джорджоне та інших Тіціан. Більшість експонатів музею можна детально роздивитись онлайн на сайті. 

8. Археологічний музей

Афіни, Греція 

Найбільший музей Греції, колекція складається з понад 20 тисяч експонатів різних епох: кераміка, скульптури, фрески, декоративне мистецтво, вироби з бронзи, прикраси та багато іншого. Переглядати та вивчати колекцію можна онлайн на офіційному сайті музею. 

9. Британський музей

Лондон, Велика Британія

Один з найбільших музеїв у світі та головний музей Великої Британії. Тут зберігаються тисячі артефактів культурного життя людства за останні 5 тисяч років. Онлайн колекція цього музею також одна з найбільших у світі, а на офіційному YouTube каналі є віртуальні екскурсії. 

5 документальних фільмів про планету

10. Театр-музей Далі 

Фігерас, Іспанія

Музей творчості одного з найвидатніших художників 20 століття — Сальвадору Далі. Кожна кімната музею присвячена окремому періоду творчості Далі, на офіційному сайті є віртуальні екскурсії. 

11. Музей мистецтва Метрополітен

Нью-Йорк, США

Ще один величезний музей, пройти його та роздивитись усі експонати за один день майже неможливо. Тут зібрані пам’ятки образотворчого та декоративного мистецтва, починаючи з часів Стародавнього Єгипту і до сучасності. Тут є експонати з усього світу: Стародавній Єгипет, Греція та Рим, країни Західної Європи, Близького і Далекого Сходу, і, звичайно, є відділ американського мистецтва. На сайті є віртуальні тури, а також багато можливостей вивчати колекцію онлайн. 

12. Музей сучасного мистецтва (MoMa) 

Нью-Йорк, США

У колекції цього музею понад 200 тисяч робіт відомих художників: Ван Гога, Сезанна, Поллока, Уорхола, Малевича, Пікассо, Руссо та інших. Понад 80 тисяч робіт доступно онлайн на офіційному сайті. Частину колекції також можна переглянути на Google Arts & Culture.

13. Музей Гуггенхайма 

Нью-Йорк, США

Ще один музей сучасного мистецтва з роботами Кандинського, Ротко, Пікассо, Гогена, Сезанна, Міро та інших видатних художників. Вивчати колекцію можна онлайн на офіційному сайті. 

14. Американський музей природознавства

Нью-Йорк, США

Музей, де можна побачити велетенський скелет динозавра, опудало мамонта чи синього кита у натуральну величину. Також тут є діорами ссавців з Африки, Азії, Північної Америки, планетарій, колекції мінералів і дорогоцінного каміння та багато іншого. На офіційному сайті є серія відеолекцій, присвячена різним виставкам та експозиціям. 

15. Google Arts & Culture

Платформа, яка надає доступ до зображень творів мистецтва з різних музеїв світу у високій якості. Тут також є панорамні фотографії відомих туристичних пам’яток (ось, наприклад, Колізей), стріт-арту, бібліотек та театрів

Де ще можна погуляти онлайн?  

У Google Maps є проект з екскурсіями по видатним місцям: обирайте напрямок та досліджуйте його за допомогою мапи, відео та фотографій. Кілька ідей для онлайн подорожей:

Венеція, Італія

Гранд-Каньон, США

Гора Еверест, Непал

Ейфелева вежа, Франція

Амазонка, Бразилія

Гора Фудзі, Японія

Заповідник Самбуру, Кенія

Вели́кий Бар’є́рний риф, Австралія

А щоб більше зануритись в атмосферу під час подорожі з дому, пропонуємо скористатись картою звуків світу. Наразі на карті зібрано понад дві тисячі звуків з різних міст та країн.


Замовляйте товари, продукти та розваги не виходячи з дому та повертайте до 55% з покупок! Кеш-бек з покупок Rozetka, Watsons, ресторанів та кафе, книжкових магазинів тощо. Почати отримувати кеш-бек.

Теги: