17 найкращих пляжів у відкритих країнах Європи

Термін придатності літа добігає кінця. Але серпень, а у кращому випадку – вересень, ще залишають тобі шанс потрапити на зустріч із морем. Разом з сервісом страхування ЕКТА ми зібрали добірку найкращих пляжів у відкритих країнах –  Греції, Кіпрі, Албанії, Чорногорії, Болгарії та Чорногорії.

Греція

Завдання для кмітливих. Греція омивається трьома морями — Середземним, Іонічним та Егейським. Має берегову лінію протяжністю понад 400 км. Серед всіх її пляжів 380 мають Блакитний прапор. Запитання — наскільки об’єктивною буде добірка найкращих тутешніх пляжів? Та навіть цар Соломон не зміг би з абсолютною впевненістю назвати кращі грецькі пляжі.

1. Лаларія, острів Скіатос

кращі пляжі Європи  Лаларія, острів Скіатос
Фото: discovergreece.com

Попри те, що на Скіатосі є й інші пляжі, на пляж Лаларія можна дістатись лише морем — вузька смужка пляжу схована прямісінько за вертикальною скелею, вкрита мілкою синьо-білою галькою й дарує відчуття повного усамітнення. Зараз, коли наплив туристів скоротився у декілька разів, на пляжі знову можна відчути себе самітником. Він — точно не для прихильників максимального комфорту. Тут майже немає зручностей, окрім вбиралень, тому все, від води до пляжних парасольок, радять брати з собою. На Лаларії треба не лише засмагати та без зупинки фотографувати все навколо: з одного боку скеля, що його оточує, має невеличкий портал, крізь який можна проплисти на байдарці й трішки поплавати довкола острова. Щодня, зранку та ввечері, з однойменного порту Скіатос до Лаларії відчалюють човни.

2. Навайо, острів Закінтос

кращі пляжі європи  Навайо, острів Закінтос
Фото: monica renata

Фото з Навайо тобі точно траплялись на очі. Згадай: насичено-синє море, білосніжна підкова пляжу й іржавий металевий скелет човна посеред нього. Але зіркою Інстаграму та туристичних блогів пляж став лише у 1980 році. Та й нинішню свою назву отримав того ж року, адже “навайо” перекладається, як “корабельна аварія”. Подробиці аварії легко гугляться, але якщо коротко — контрабандисти везли тютюн на невеличкому судні “Панайотіс”, але натрапили на митників. Тож судно потопили, а самі втекли. А море з часом винесло його на берег, зробивши родзинкою прекрасного, але колись не такого популярного пляжу. 

Якщо на мить забути про корабель, то виявиться, що пісок тут — біліший білого, а вода випромінює якісь неймовірні відтінки блакитного, недоступні іншим морям світу. Дістатись до пляжу можна лише морем. Човни відходять зі Порто-Вромі, Скінарі, Агіос Ніколаос й інших місць. Зрозуміло, що інфраструктура на пляжі відсутня. Є лише природна тінь, все інше для комфортнішого відпочинку потрібно брати з собою.

3. Войдокілья, Гіалова

куди поїхати на море 3. Войдокілья, Гіалова

Бухта Войдокілья знаходиться в Західній Мессінії, що на півострові Пелопоннес. І, хоча й здається невідомою, але чимало людей її насправді бачили — саме її фото використовуються в багатьох статтях про Грецію, туристичних буклетах та рекламних плакатах. За формою вона нагадує грецьку літеру Омега — себто, майже замкнуте півколо. Пляж вкритий м’яким золотистим піском, який вітер подекуди згортає в дюни. Море — тепле, чисте й мілке. Оскільки сама бухта є природоохоронною територією, звичних зручностей тут немає: ані ресторанів, ані пунктів оренди, тільки вбиральні й природна тінь. Втім, все перелічене можна придбати в найближчому селі Гіалова, й за потреби знайти там житло. 

4. Порто Кацикі, острів Лефкада

де найкращі пляжи на кіпрі греції Порто Кацикі, острів Лефкада

Пляж Порто Кацикі — ще одна зірка грецьких туристичних буклетів й рейтингів найкращих середземноморських пляжів. Знаходиться на південному відрозі острову Лефкада й тішить не лише ідилічними пейзажами, а й можливістю відчути себе першовідкривачем — до пляжу потрібно спуститись вниз сходинками, видовбаними у скелі. Тут підошви ніг масажує міленька галька, звук рокітливих хвиль занурює в медитативний стан, а гігантські скелі з північної частини берега заворожують. Вода тепла й чиста більшу частину року. На пляжі є парковка, здаються в оренду шезлонги та парасолі, працює кіоск й маленькі кафе з простою їжею. Туристів просять не брати з пляжу камінців та мушль.

Правила в’їзду до Греції: 

  • Заповнена за 24 години до перетину кордону форма PLF
  • Довідка про повну вакцинацію (за 14 днів до поїздки), або негативний ПЛР-тест, або тест на антиген, або довідка про перенесену хворобу
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19
  • На кордоні може бути проведене вибіркове ПЛР-тестування

Кіпр

Коли читаєш про пляжі Кіпру, може здатись, що тут кожна скибка піщаного берега настільки досконала, що має власний Блакитний прапор. Тому, як і з Грецією, обирати надзвичайно складно — хочеться в добірку додати все.

5. Пляж Ніссі біля Айя-Напи

пляжі 1. Пляж Ніссі біля Айя-Напи

Пляж Ніссі — одночасно й найвідоміший з кіпрських пляжів, й одна з головних туристичних локацій. Просто розташований він в особливому місці — на острові Ніссі, який з сушею пов’язує вузька піщана коса. Нею можна легко пройти до острова навіть під час припливу, коли частина коси ховається під водою. Місце суперпопулярне серед туристів, тому у високий сезон тут не варто сподіватись на тишу навіть вночі. Наявна вся можлива інфраструктура — вбиральні, роздягальні, душові, оренда шезлонгів. В сезон працюють рятувальники, гарний вибір активностей різного ступеню безпечності.

6. Пляж Коннос в Протарасі

Пляж знаходиться за 5 кілометрів від містечка Протарас і є частиною національного парку “Мис Греко”. Бухта пляжу оточена скелею та густим сосновим лісом. Коннос має всі атрибути досконалого місця для відпочинку: сліпуче-білий пісок, тепла вода без високих хвиль, пологе дно та майже повна відсутність вітру завдяки “скелястому захисту”. Попри деяку віддаленість від населених пунктів, тут є все потрібне, аби відпочинок був комфортним: оренда шезлонгів, вбиральні, душові та роздягальні, рятувальний пункт та декілька цілком пристойних ресторанчиків. Можна також пірнати з аквалангом чи маскою, а от якихось суто екстремальних водних активностей бракує, однак аудиторія відвідувачів пляжу все одно дуже різноманітна.

Правила в’їзду на Кіпр: 

  • Реєстрація на платформі CyprysFlightPass за 48 години до перетину кордону 
  • Довідка про повну вакцинацію (за 14 днів до поїздки), або негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до перетину кордону. Невакцинованим туристам потрібно здати ПЛР-тест через тиждень після прибуття
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19. Інструкція з оформлення страховки в Дії.

Чорногорія

Крихітна Чорногорія, здається, виграла в якусь лотерею, адже на кожен квадратний кілометр її обмеженої території припадає щось цікаве: середньовічна фортеця, монастир, диво природи чи чудовий пляж. Тому вона ідеально підходить для тих, хто прагне побачити якнайбільше й відпочивати на найкращих пляжів, до яких, о щастя, не потрібно далеко їхати.

7. Слов’янський пляж в Будві

Якщо вийти на узбережжя Будви, можна потрапити до найпопулярнішого пляжу країни. Тут завжди велелюдно — є й туристи, й місцеві мешканці, але це — невелика плата за чудову інфраструктуру та невисоку вартість усіх послуг. Щодо самого пляжу, то в центрі він піщаний, а ближче до боків стає вже гальковим. Дно рівне, без брил, пологе. Вода тепла навіть в кінці сезону, але нічого дивного тут немає — просто прямо навпроти пляжу можна побачити острів Святого Миколая. Саме він захищає бухту від холодної морської течії.

На Слов’янському пляжі можна взяти в оренду лежак та парасолю, недорого поїти й знайти розваги на будь-який смак: водні лижі, картинг, теніс, пляжний волейбол чи футбол. Безплатно доступні кабінки для перевдягання, прісний душ та Wi-Fi.

8. Червоний пляж між Баром й Сутомором

Червоний пляж — невелика, але дійсно унікальна пляжна локація в малій затоці між містами Бар та Сутомор. Винятковим його робить колір піску та дрібної гальки — вони однаково яскраво-червоні. Це, мабуть, найменший пляж у всій добірці — в довжину 50 метрів, тоді як загальна площа не перевищує 600 м². Складно уявити, що б з ним було за умови навали туристів. На щастя, до Червоного пляжу доїжджає лише невелика частка відвідувачів країни. Що не заважає йому мати гарну інфраструктуру — душові кабінки та роздягальні безплатні, доступні послуги прокату, є місця для паркування, кафе та ресторани. Море тут чисте та спокійне, високих хвиль та вітру майже не буває, берег рівнинний, дно вкрите галькою й повільно набирає глибину. В сезон працює рятувальна служба.

9. Могрен в Будві

Пляж Могрен в Будві — як антагоніст Слов’янського пляжу. Знаходиться він на околиці, якраз за Старим Містом і поступається йому не лише за розмірами, а й за кількістю відвідувачів. Хоча повністю виграє за мальовничістю — якщо перший дуже нагадує околиці кримського Нового Світу, то другий вже типово чорногорський. Прямовисні скелі, що закінчуються десь в небі, звивиста вузька дорога біля підніжжя, невеликий пляж, затиснутий лабетами кам’яних брил.

Фактично, Могрен — це два пляжі, але щоб потрапити з одного до іншого, потрібно пройти крізь прохід у скелі (+100 до мальовничості). Покриття тут дивне — чи то великий пісок, чи то мілка галька. Вода чиста й прозора, дно — пологе, а вітру майже не буває, адже бухта добре захищена скелями з усіх боків. Навіть у високий сезон на Могрені ніколи не буває людно настільки, щоб ніде було лягти на рушнику. На пляжі можна орендувати комплект “лежак+парасоля”, працюють вбиральні та душові кабіни, можна смачно поїсти (є кафе та бар прямо під скелею). Єдиний нюанс — варто взяти з собою взуття, тому що на берег час від часу приходять морські їжаки.

Правила в’їзду в Чорногорію: 

  • Без обмежень
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19. Інструкція з оформлення страховки в Дії.

Болгарія

До Болгарії найкраще їхати тоді, коли пошуки чогось унікального чи автентичного вже втомили. Болгарські пляжі, може, й не найбільш унікальні в Європі, але точно — максимально комфортні й безпечні. Тому welcome to Bulgaria всі, хто за кордоном вперше, подорожує з дітьми, тваринами та іншими “обставинами”.

10. Пляж Албена

Попри те, що курорт Альбена теж популярний серед туристів, тутешній пляж спокійніший, виважений й не такий гомінкий, як сонячний берег. Він є частиною заповідної території, сусідить з термальними водами й тішить своєю ідеальністю, доведеною Блакитним прапором. Всі 5 кілометрів його довжини вкриті світло-золотим піском, в якому не знайдеш сміття чи великих камінців. Дно моря так само піщане й рівне, втрачає глибину поступово, при цьому узбережжя підходить для дайвінга, снорклінга, катання на водних лижах. Туристична інфраструктура присутня вся й навіть більше: працюють роздягальні, душові, безліч кафе, велика рятувальна станція й маленька пляжна бібліотека!

11. Пляж Болата, Каварна

Але болгарська частина добірки була б неповною без тихого місця для тих, хто не може поставити знак дорівнює між словами “відпочинок” та “люди”. За 14 кілометрів від курорту Каварна на території заповідника Каліакра у тихій затоці сховався пляж. Його відвідувачі — переважно дайвери та місцеві мешканці, туристи ж з’являються ближче до середини високого сезону.

Тут отримуєш все, чого очікуєш від болгарського пляжу: золотистий пісок, чисте й тепле море, пологе дно. Але все це — на фоні недоторканої природи й мальовничих теракотових гір, оскільки найближче селище (Болгарево) розташоване за 5 км від пляжу. Попри це, на пляжі працює магазин, стоянка для авто та ресторан. Є роздягальні й вбиральні, у високий сезон можна покататись на човні, піти на екскурсію в сусідні скельні печери чи трішки попірнати з аквалангом.

Правила в’їзду в Болгарію: 

  • Дійсний цифровий COVID сертифікат ЄС про вакцинацію  (за 14 днів до поїздки), або негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до перетину кордону
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19. Інструкція з оформлення страховки в Дії.

Албанія

Якщо раніше Албанія скромно ховалась за спинами яскравих туристичних гігантів, то зараз, відкривши кордони для українців, перетворюється на наднову туристичного небокраю. В ній, наче в дорогому коктейлі, поєднується купа цікавих, “смачних”, автентичних деталей — височезні гори, гірські річки з кришталевою водою, середньовічні фортеці та храми, й, звісно, пляжі.

12. Дзеркальний пляж, Саранда

Саранда — невеличке, дуже затишне курортне містечко на півдні Албанії. Й місцевий — Дзеркальний — пляж виявляється таким самісіньким. Ламповим, домашнім, де ніхто й нікуди не поспішає. Він вкритий галькою й омивається теплими, волошково-блакитними водами Іонічного моря. Прямо на березі є бар та ресторан-гриль, де можна спробувати місцеві морепродукти, які ще зранку плавали в морі. Не кажучи вже про рятувальників, оренду лежаків та спорядження для водних видів спорту, душових кабін, роздягалень тощо.

13. Пляж Дермі

Фото: Tilemachos photography

Головний пляж міста Дермі, що в Албанській Рів’єрі на березі Іонічного моря, називається так само — Дермі. Й, кажуть, особливо приваблює албанську еліту. Всілякі міністри та міністрові дружини люблять пляж Дермі за камерну атмосферу, ідеальну чистоту, мілку гальку, лазурову теплу воду, під якою дно дуже повільно й без несподіванок набирає глибину. І за всю можливу туристичну інфраструктуру, якій на диво знайшлось місце на відносно невеликому пляжі — оренда аксесуарів для відпочинку, душові, роздягальні, рятувальники, водні розваги з можливістю орендувати обладнання для снорклінга, дайвінга, вейк-бордінга. На узбережжі також тулиться декілька автентичних ресторанчиків — саме таких, які всі люблять. З місцевими морепродуктами, сирами, неповторною кухнею та господарями, що розповідають смішні історії й всіх частують вином.

14. Пляж Джипея, Хімара

Фото: worldbeachguide.com

Пляж Джипея, що в Хімарі, лежить на тому самому узбережжі, що зветься Албанською Рів’єрою. Але ландшафтні особливості стають на заваді великому потоку туристів — Джипея знаходиться в кінці каньйону Гіп’є, де гранітні скелі подекуди сягають 70 метрів заввишки. Тому дорога до пляжу нагадує короткий гірський похід: доводиться йти між скель, спускатись східцями вниз, а потім — підніматись наверх.

Тішить, що в кінці цього походу знаходиш бухту з чистою блакитною водою та білою дрібною галькою і натяком на мінімальну інфраструктуру. Так, на Джипея можна зручно влаштуватись на шезлонгу, сховавшись під парасолькою й пити холодний коктейль, придбаний в сусідньому фургончику. Поки що цей пляж навіть у високий сезон залишається малолюдним, але це, очевидно, лише поки що.

Правила в’їзду в Албанію: 

  • Без обмежень
  • По прибуттю може бути вибірково проведене ПЛР-тестування
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19. Інструкція з оформлення страховки в Дії.

Хорватія

Вибір найкращих хорватських пляжів — таке саме непросте завдання, як й пошук аналогічних місць у Греції. 1777 км узбережжя, понад 1200 великих та маленьких островів, нескінченна кількість бухт та бухточок. Тому залишається обирати майже наосліп.

15. Пляж Каторо, Умаг

Неподалік від історичного центру міста Умаг знаходиться курорт Каторо, і саме його головний пляж знаходиться на першому місці багатьох рейтингів. Він вкритий мілкою галькою, що надовго зберігає тепло сонця й навіть вночі залишається теплою. Але подекуди її навіть змінює білий пісок. Омивається бездоганно блакитною водою Адріатичного моря й оточений сосновим лісом, що насичує повітря особливим ароматом. Він повністю схований від вітру, а мілководдя не лише подобається сім’ям з дітьми, а й захищає від великих хвиль в будь-яку погоду. Платні та безплатні зони змінюють одна одну, тому за потреби тут можна або усамітнитись, або насолоджуватись всіма перевагами гарно розвинутої інфраструктури: зручно вмоститись на лежаку, сховатись від сонця, випити коктейль в барі чи смачно поснідати  в рибному ресторані на узбережжі. Не дивно, що вже який рік поспіль пляж отримує Блакитного прапора.

16. Сакарун, острів Дугі-Оток

Фото: asaborita.com

Острів Дугі-Оток — найбільший в Задарському архіпелазі. На його північно-західному узбережжі знаходиться пляж Сакарун, котрий вигідно вирізняється на фоні галькових пляжів своїм ідеально білим пісочним покриттям. Поруч — сосновий ліс, що влітку дарує таку доречну тінь. Море навіть на відстані 250 м має глибину лише 3,5 метри, тож біля берега й зовсім мілке. Базова інфраструктура присутня: є оренда шезлонгів, парасоль, вбиральні, роздягальні, а ще кафе та бар. На Сакарун можна приходити з тваринами. Спокійний вдень, вночі пляж разюче змінюється — на його піщаних просторах люблять влаштовувати гучні вечірки.

17. Пляж Пунта Рата, селище Брела

Цей хорватський пляж — нині справжня світова знаменитість. Таким він став відтоді, як журнал Forbes склав власний рейтинг найгарніших пляжів світу й додав до нього Пунта Рата. Пізніше його згадували інші авторитетні видання, нагородили Блакитним прапором. Й нічого дивного в цьому немає, просто місце й справді досконале.

Узбережжя — суцільна й дуже мілка біла галька, якою ходити так само приємно, як й мілким піском. Море — справжній аквамарин, ще й таке чисте, що здається, ніби маленькі човники біля берега не лежать на його хвилях, а зависли в повітрі. Сосни підступають до самісінької лінії води, даючи комфортну тінь без жодних парасоль. Хоча й парасолі тут є, й шезлонги, й душі з роздягальнями, а атракціонів, кафе й барів взагалі не злічити. Так, в розпал сезону людей в центральній частині Пунта Рата дуже багато, часом навіть неможливо припаркувати авто на сусідній немаленькій стоянці. Хороша ж новина полягає в тому, що цей диво-пляж простягнувся аж на 6 кілометрів й в кожному своєму квадратному сантиметрі він однаково прекрасний!

Правила в’їзду в Хорватію: 

  • Сертифікат про повну вакцинацію (за 14 днів до поїздки), або негативний ПЛР-тест, зроблений протягом 72 годин до перетину кордону
  • Незалежно від наявності вакцинації, подорожуючи з України мають пред’явити негативний ПЛР-тест
  • Страховка на виїзд за кордон з покриттям від COVID-19. Інструкція з оформлення страховки в Дії.

Не забувай про страховку в подорож

В умовах пандемії страховий поліс зі страхуванням від COVID-19 стає важливим елементом, який гарантує надання медичної допомоги. Оформити туристичне страхування ЕКТА можна на сайті, в месенджерах Viber та Telegram або в додатку Дія за кілька хвилин.

Переваги ЕКТА страхування:

  • Цілодобова підтримка 24/7
  • Без прихованих пунктів у договорі
  • Оформлення онлайн без відвідування офісу
  • Страхування багажу
  • 10 років на ринку страхування