5 важливих порад для тих, хто збирається на Кіпр вперше

Куди краще не літати, де жити на Кіпрі, в які дні на острові ніхто не працює та інші цінні лайфхаки. Якщо ви збираєтесь відвідати Кіпр, ці поради від автора блога Nerd On Tour стануть вам в нагоді.

Не летіти на Північний Кіпр

Північний Кіпр вважається окупованою турками територією. До 70-х років минулого століття греки і турки мирно уживалися на вже суверенному Кіпрі. Але через етнічні та релігійні відмінності конфлікти були неминучі. Шовіністично налаштовані елементи обох сторін розвивали ворожнечу, що вилилася у відкритий конфлікт, який призвів до поділу Кіпру. Миротворці ООН покликані врегулювати конфлікт організовують лінію розмежування і встановлюють КПП з охороною. Турки на своєму боці проголошують Турецьку Республіку Північного Кіпру, на сьогодні визнану тільки Туреччиною. Де-юре Кіпр залишається єдиним, де-факто — грецький і турецький Кіпр — це два різні світи. На жаль, поки так …
Сьогодні відвідати Північний Кіпр можна без проблем, пройшовши прикордонний КПП прямо в столиці — місті Нікосія, яке також розділене навпіл. Ніяких штампів при цьому прикордонники не ставитимуть. А ось прибувши сюди з Туреччини, паспорт отримає унікальну печать, завдяки якій в’їзд на Кіпр в майбутньому буде закритий, також можуть виникнути питання перед відвідуванням інших країн ЄС. І хоча такий поворот малоймовірний, про нього все ж краще знати. На Кіпр можна дістатися прямими рейсами з Києва авіакомпаніями МАУ, Wizzair, і в сезон — Windrose, а з весни прямі рейси від Ryanair.

Взяти перехідник для різних типів розеток

Якось рідко про це повідомляють, але факт залишається фактом — на Кіпрі в якості британської спадщини залишилися і розетки на 230 В з потрійною виделкою. Для підключення своїх пристроїв з виделками європейського типу (подвійних) необхідний перехідник. Подбайте про себе самі — прихопіть свій!

☝️Більше корисних порад та лайфхаків шукайте в Telegram каналі Nerd On Tour

По можливості орендувати машину

Кіпр — острів не великий, з гарною мережею якісних доріг, тому пересуватися по ньому найзручніше буде на автомобілі. Громадський транспорт тут тільки у вигляді автобусів, від зупинок яких до цікавих спотів доведеться ще чимало йти пішки, і до того ж залежати від розкладу.
В оренді авто є й деякі нюанси: лівосторонній рух (боже борони королеву); досить високі штрафи; необхідність оформлення додаткової страховки для в’їзду на північний Кіпр (€20). Приємний момент: орендовані авто виблискують червоними номерами для застереження місцевих і попередження поліції лояльніше ставиться до проколів туристів.

Пам’ятати про специфічний графік місцевих жителів

Хто подорожував по південній Європі (Греція, Іспанія, Португалія), той приблизно розуміє, що графік роботи у жителів півдня відрізняється від звичного нам. Ресторани закриваються в обід на сієсту, те ж саме відбувається і з будь-якими іншими установами. Приблизний графік більшості держструктур, фірм, банків, контор і магазинів – повний робочий день у понеділок, вівторок, четвер і п’ятницю, пів дня у середу і суботах, а в неділю — все закрито!

Вибираючи місце проживання, варто звернути увагу на кілька важливих аспектів

Відстань від моря. Чим ближче до моря, тим тихіше, зеленіше та красивіше. Краще вранці прокидатися від шуму хвиль, ніж від реву моторів в глибині міста.
Наявність гарячої води. Централізовано гаряча вода на Кіпрі не поставляється, а нагрівається різними способами. Якщо ви подорожуєте без попутників або невеликою компанією — досить буде звичайного бойлера; для натовпу відпочиваючих необхідний безперебійний доступ до гарячої води. Це і слід уточнювати ще до бронювання.
Хто платить за електрику? Електрика на Кіпрі — задоволення не з дешевих. І при постійному використанні кондиціонерів (взимку на обігрів, через те, що опалення немає, а влітку на охолодження) лічильник буде мотатися як очманілий. Уважно читайте умови оренди житла і відмовляйтеся від варіантів, де комуналку доведеться оплачувати вам.
Тип житла багато в чому залежить від компанії: одному або парі може підійти й номер в готелі, а ось великий компанії раджу зняти апартаменти або цілу віллу. Варіанти житла на Кіпрі є просто шикарні — все-таки туризм є основним доходом острова.


Матеріал надано Олегом Промаховим, автором блога Nerd On Tour.