8 жінок-мандрівниць сучасності, що надихають своїми подорожами

У Міжнародний день прав жінок та миру неможливо забути про тих жінок, які сьогодні показують приклад сміливого мандрівного стилю життя та надихають на подорожі. Тож запрошуємо тебе з нами також до своєрідної мандрівки.

Розі Суейл-Поул

Розі Суейл-Поул

Ця британка здійснила справжній переворот у царині туризму та мандрів. Її навколосвітня мандрівка була пішою. А це означає, що жінка подолала власними ногами 32 тисячі кілометрів. На це в неї пішло 5 років. Маршрут мандрівки охопив багато країн та, звичайно, різні континенти. Він пролягав крізь Європу, Росію, США та Канаду.

У біографії Розі надзвичайно вражає ще один цікавий факт. Вона почала свою мандрівку в 57 років. Це відбулося у 2003 році після смерті чоловіка Розі. Здавалося б, подібне рішення могло мати ризиковані наслідки для мандрівниці у період життєвого потрясіння. Однак Розі виконала те завдання, яке перед собою поставила. Ба більше, саме ця мандрівка допомогла їй знову полюбити життя після пережитої трагедії. 

Джесіка Вотсон

Джесіка Вотсон жінки подорожувальниці

Ця жінка – наймолодша з тих, хто здійснив навколосвітню морську подорож без зупинок. Джесіка є нашою сучасницею, тож її приклад – показовий. Народилася дівчина у 1993 році, а вже у 16 років на яхті вирушила у доленосну мандрівку, котра зробила її всесвітньо відомою. Більш того, дівчина була одна, рухалася без зупинок і не поповнювала запасів.

Варто відзначити, що така мрія зародилася у Джесіки не зненацька. Ще з 12 років дівчинка мріяла стати володаркою рожевої яхти та здійснити на ній мандрівку, котрою матиме нагоду пишатися упродовж всього життя. Це спонукало юначку перевірити, чи зможе вона упевнено рухатися до мрії. І Джесіка змогла!

Навколосвітня подорож молодої мандрівниці відбувалася упродовж 210 днів. Дівчині за цей час вдалося здолати 42 тисячі кілометрів. Батьки бачили Джесіку за цей час усього лиш двічі. Вони пролітали над її яхтою літаком, аби переконатися, що з донькою усе гаразд.

Мандрівка як розпочалася, так і завершилася у Сіднеї. До речі, Джесіка не зупинилася на досягнутому та спробувала себе в ще одній царині – письменстві. Вона написала книгу «Сила мрії», отримавши державну нагороду Австралії.

Герлінде Кальтербруннер

Герлінде Кальтербруннер жінки мандрівниці

Ця мандрівниця – яскравий приклад того, що відважним жінкам підкорялися не лише рівнини та море, а й гори. Австрійка Герлінде Кальтербруннер підкорила усі 14 найвищих вершин планети. До речі, вона єдина в світі жінка, яка робила це без кисневого балона. Першою вершиною у житті австрійки стала гора Чо-Ойю, котра знаходиться у Непалі. А сама подія трапилася у 1998 році.

Між вершин, на які піднялася Герлінде, не лише славнозвісний Еверест, а й чимало інших. Висота понад 8 кілометрів не лякає жінку. Ба більше, останньою в списку підкорених альпіністкою вершин стала найбільш небезпечна у світі гора К-2. За статистикою, на кожних 4 альпіністів, котрі на неї підіймаються, припадає 1 загиблий.

Сара Маркіз

Сара Маркіз мандрівниці сучасності

Швейцарка Сара Маркіз відома тим, що пішки пройшла від Сибіру до Австралії. Жінка мандрувала 3 роки, за цей час стоптавши 8 пар взуття. Сара відвідала 6 країн. У деяких з них їй навіть потрібно було прикидатися чоловіком. Мандрівниця пригадує, що часами їй доводилося знаходити спільну мову і з вовками, а іноді й люди поводилися страшніше.

За словами Сари, на такі мандри її спонукнула любов до природи та бажання краще зрозуміти себе. Природу вона любила ще з дитинства. Тож під час своєї чудової мандрівки, де жінка подолала 16 тисяч кілометрів, вона перетнула два континенти.

Така любов до пригод не буває спонтанною й випадковою. Природу Сара полюбила ще в дитячому віці, коли проводила багато часу на батьківській фермі у Швейцарії. А у віці 7 років сталася перша пригода, котра засвідчила прихильність дівчини до доброго авантюризму. Разом із своєю собакою Сара втекла з батьківської ферми та провела ніч у печері. Тож нині жінка упевнено говорить: мандрівниками народжуються, а не стають.

Хоча, як згадувалося, у дикій природі Сара перетиналася із вовками, на одну з етапів мандрівки люди налякали її суттєво більше. Це були озброєні наркобарони, які напали на жінку в Лаосі. Згадуючи про ту ситуацію, Сара іронізує, що завжди пишалася тим, що вона жінка, однак у деяких ситуаціях не завадили б м’язи, як у чоловіка. Були й випадки, де мандрівниці доводилося прикидатися чоловіком. Наприклад, у деяких китайських районах, жінка, котра сама подорожує, сприймається як повія. Тож Сара була змушена дбати про власну безпеку.

Читай також: 5 жінок, які подорожували коли це ще не було мейнстрімом

Дзюнко Табеї

Дзюнко Табеї жінки подорожі рекордсменки

Японська альпіністка Дзюнко Табеї відзначилася тим, що перша з жінок стала на вершину Джомолунгми. За її спиною – кілька 8-кілометрових вершин та нагорода від королівства Непалу. І це, попри те, що, народившись п’ятою у багатодітній родині, дівчинка росла доволі тендітною та мала слабке здоров’я.

Ці всі обставини не завадили Дзюнко іти до мрій і вже у 10-річному віці вона серйозно зайнялася альпінізмом. Недаремно відоме прислів’я говорить про те, що шлях у 1000 миль починається з першого кроку. Тож цілком зрозуміло, що першими вершинами у житті Дзюнко були не «гори-восьмитисячники», а суттєво скромніші досягнення. Однак саме вони підкріплювали віру дівчини у себе та ставали першими серйозними свідченнями її таланту як альпіністки. Тож першою вершиною в житті Дзюнко Табеї стала гора Насу, котра має висоту 1916 метрів.

Навчаючись в університеті, Дзюнко була членкинею альпіністського клубу. А після завершення навчання сформувала власний жіночий клуб. Вона розповіла, що свого часу отримувала від чоловіків-альпіністів багато зверхності на свою адресу. Ба більше, дехто навіть відмовлявся від спільних походів з жінкою, думаючи, що в такий спосіб вона прагне знайти собі чоловіка.

Незважаючи на всі складнощі, у 1972 році Дзюнко отримала визнання як альпіністка в Японії. До речі, саме їй вдалося зібрати команду, котра стала відомою як Експедиція японських жінок на Еверест. Ця команда поєднала багатьох дивовижних жінок з найрізноманітніших сфер. Наприклад, у ній були вчителі, програмістка, консультантка по справах неповнолітніх. Таким чином, Дзюнко Табеї не лише показувала власним прикладом шлях до успіху, а й запрошувала до цієї спільної захоплюючої мандрівки інших.

Кассі де Пекол

Кассі де Пекол жінки рекордсменки подорожі

Кассі де Пекол – жінка, яка змогла не лише об’їздити усі суверенні держави світу та документально це засвідчити. Їй вдалося зробити це найшвидше за всіх інших на Землі. Ця мандрівка отримала назву «Expedition 196».

Незважаючи на те, що подібний приклад виглядає захоплююче та легко на перший погляд, насправді Кассі довелося пройти багато труднощів під час своєї мандрівки. Наприклад, в Перу американську мандрівницю пограбували у таксі. До того ж, під час пограбування жінці погрожували ножем. А на Геранді її навіть сприйняли за наркокур’єра та проводили відповідний огляд. У Північній Кореї солдат погрожував Кассі, що знищить її. Однак, незважаючи на всі ці складнощі, Кассі з гідністю виконала заплановане. Її експедиція принесла їй всесвітнє визнання на успіх.

На те, аби здійснити заплановане, Кассі витратила 1 рік 6 місяців та 26 днів. Вона змогла побити попередній рекорд професора Лю, який побував у ідентичній мандрівці, витративши на неї понад 3 роки.

Лів Арнесен та Енн Бенкрофт

Лів Арнесен та Енн Бенкрофт

Норвезька арктична дослідниця Лів Арнесен неодноразово в житті отримувала звання «першої у світі жінки, яка…». У 1991 році вона, будучи шкільною вчителькою, організувала та очолила першу жіночу експедицію до Гренландії. Одначе повноцінній експедиції завадив ураган, у зв’язку з яким жінкам довелося повернутися буквально після трьох днів мандрівки. Незважаючи на перекреслені стихією плани, Лів не зупинилася. І вже за рік Лів з подругою знову відправилася за тим самим маршрутом. З другого разу стихія була більш прихильною до жінок. Їм вдалося перетнути Гренландію за 23 дні.

Здавалося б, виконано завдання, котре принесло Лів всесвітнє визнання. Але невтомна мандрівниця не спиняється на досягнутому. Вона стає першою жінкою, котра самотужки на лижах дістається до Південного полюсу. 50 днів вона ішла при температурі від -40 до -60 градусів. При цьому за собою тягнула санчата з 85 кілограмами спорядження та рюкзак, вагою 15 кілограмів.

Але й на цьому амбітна Лів не зупинилася. У віці 51 року вона скооперувалася з 50-річною американкою Енн Бенкрофт та вирушила з нею у відчайдушну мандрівку, де вони вирішили перетнути Північний Льодовитий океан. Що стосується Енн, то на момент спільних планів з Лів вона вже була першою в світі жінкою, котра досягла Північного плюсу на собачій упряжі.

Спільно мандрівниці задумали 100-денну експедицію, бажаючи під час неї вести прямий зв’язок із радіослухачами Норвегії. Однак маршрут довелося зупинити у зв’язку зі зміщенням арктичного льоду. Жінок разом з їх зламаним спорядженням мусили евакуювати із крижини, котра дрейфувала.

Як розповідають мандрівниці, вони такого не чекали. Думали, що ключовою проблемою стануть можливі зустрічі з білими ведмедями, але аж ніяк не дрейфуюча крижина. Однак зрив планів не позбавив мандрівниць запалу й ентузіазму. Свій маршрут вони прагнуть повторити.