9 незвичайних музеїв Європи

Набридли стандартні путівники, де радять відвідати Лувр, подивитись на Бранденбурзькі ворота та Колізей? Тоді ось добірка музеїв Європи, які вас здивують. 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця, дешеві авіа та лайфхаки, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

1. Музей Девіда Гассельгоффа

Берлін, Німеччина
Адреса: 1A Weinbergsweg
Вхід безкоштовний 

Так-так, це музей того самого актора Девіда Гассельгоффа зі знаменитиого серіалу «Рятівників Малібу». Знаходиться він у підвалі готелю «Circus» у районі Міте. Мабуть, мало, хто знає наскільки важливу роль зіграв Девід в історії Берліна: він виконав пісню «Looking for Freedom» на зруйнованій берлінській стіні у 1989 році. 

Зараз у колекції музею є мурал Гоффа, намальований на стіні, фотографії актора, різні дрібниці та реквізит із серіалів «Рятівники Малібу» та «Лицар доріг»

2. Музей каналізації Парижа

Париж, Франція 
Адреса: Pont de l’Alma, Place de la Résistance
Квиток коштує €5

Хотіли б побачити як виглядає каналізація зсередини? Є така можливість, бо цей музей — невеликий фрагмент справжньої діючої каналізації міста, загальна довжина якої зараз становить 2100 км. 

Каналізація Парижа має довгу історію, вперше її проклали ще за часів Римської імперії, і лише у 1850 році інженер Ежен Бельгран спроектував сучасну каналізаційну систему. Вперше вона була відкрита для відвідувачів під час Всесвітньої виставки у 1867 році. Тоді туристи пересувались по каналізації на невеликих вагончиках. 

Зараз у музеї можна комфортно пересуватись пішки, тут є гарна вентиляція та освітлення. Експозиція складається з різноманітних механізмів для роботи та обслуговування каналізаційної системи різних часів. 

Читайте також: 6 відомих музеїв Європи, вартих уваги

3. Музей мікроорганізмів «Micropia»

Амстердам, Нідерланди 
Адреса: Plantage Kerklaan 38-40
Квиток для дорослих — €14, для дітей — €12

Ідея створення цього музею належить директору амстердамського королівського зоопарку «Artis», а концепція полягає в тому, щоб показати людям мікросвіт, з яким ми щодня взаємодіємо, але, на жаль, майже нічого про нього не знаємо.

«Micropia» — сучасний інтерактивний музей, який також інколи називають зоопарком мікробів, оскільки частина експонатів жива. Музей обладнаний мікроскопами, тому відвідувачі можуть спостерігати за життям мікроорганізмів у реальному часі. 

4. Музей флуоресцентного мистецтва «Electric Ladyland»

Амстердам, Нідерланди 
Адреса: Tweede Leliedwarsstraat 5
Квиток коштує €5

Музей розташований у підвалі галереї «Electric Lady». Тут на перший погляд звичайні сірі камені різних порід під спеціальним освітленням перетворюються на витвори психоделічного мистецтва. 

Ідея створення музею належить американцю Ніку Падаліно, а називається він на честь одного з альбомів Джимі Хендрікса. 

Читайте також: Фальшивки, що збирають натовпи туристів

5. Музей пінболу «Flipper Muzeum»

Будапешт, Угорщина 
Адреса: Radnóti Miklós utca 18
Ціна квитка — приблизно €11, приймають тільки готівку.

Любителям ретро ігор присвячується. В одному з підвалів у центрі Будапешта зібрано понад 130 автоматів для пінболу, які були зроблені у період з кінця 19 століття до сьогодні. Усі автомати працюють і, якщо ви купили вхідний квиток, можете грати хоч цілий день. 

6. Музей неону

Варшава, Польща
Адреса: Mińska, 25
Ціна квитка — 15 PLN

У період з 1950 до 1970 року у Польщі були дуже модні неонові вивіски. Вони були скрізь: на магазинах, театрах, кіно, барах та готелях. Майже кожна вивіска унікальна, бо зазвичай дизайнер не брав готовий шрифт, а розробляв його на замовлення. 

Після 70-х неонові вивіски поступово почали зникати з вулиць. Це помітила фотограф Ілона Карвінська та почала їх збирати. Спершу зробила виставку, а у 2012 році, разом із партнером, вони відкрили музей. 

Читайте також: 14 музеїв, які можна відвідати не виходячи з дому

7. Музей для сліпих «Tiflológico Museum» 

Мадрид, Іспанія
Адреса: 18 Calle la Coruña
Вхід безкоштовний

У більшості музеї чіпати експонати не можна, а цьому потрібно! Спеціально для людей, які не можуть побачити на власні очі витвори мистецтва та архітектури тут зібрані деталізовані моделі найвідоміших у світі будівель, картин та скульптур. 

Музей був відкритий у 1992 році Національною організацією іспанських сліпих ONCE, а у виготовленні моделей також брали участь сліпі художники. 

8. Музей історії відеоігор «Stockholms Spelmuseum»

Стокгольм, Швеція
Адреса: Markvardsgatan 2
Вартість квитка — €8

У цьому невеличкому музеї можна на власні очі побачити всю історію відеоігор: від восьмибітових гральних консолей до сучасних VR технологій. Звичайно, що тут можна не тільки дивитись, а ще й грати. 

9. Музей розірваних стосунків 

Загреб, Хорватія
Адреса: Ćirilometodska 2
Ціна квитка — €6

Пара хорватських художників, Олінка Вістіна та Дражен Грубішич, розлучилися і це було для них настільки важко, що вони вирішили створити музей речей колишніх коханців. Ідея виявилась настільки актуальною, що люди почали надсилати експонати з усього світу. У колекції крім банальних плюшевих ведмедиків та листів про кохання, є більш радикальні речі — пляшка з жіночими сльозами, сокира, пістолет та багато іншого. 


8 перевірених способів отримати від €1 до €700 на наступну подорож

Промокоди, кешбек та інші способи
Теги: