Аеропорт Бориспіль на карантині з висоти пташиного польоту

В київському аеропорту Бориспіль практично повністю зупинена робота після запровадження карантинних обмежень. Така ситуація, вперше за багато років, дозволила зняти та сфотографувати інфраструктуру та літаки в аеропорті з висоти понад 100 метрів.

Фото з дрона надано аеропортом Бориспіль

Востаннє таку зйомку проводили під час проведення в Києві чемпіонату Євро 2012. Однак, якщо тоді довелось задіяти вертоліт, то зараз якісні знімки та відео вдалось отримати за допомогою дрона.

Фото з дрона надано аеропортом Бориспіль

Програмне забезпечення безпілотника не дозволяє літати на аеродромом. В прошивку встановлена спеціальна система блокування, яка забороняє дрону літати над аеропортом.

Щоб отримати дозвіл на зйомку, оператор пройшов усі етапи узгодження зі службами аеропорту, Державіслужбою та Украерорухом. Потім відправив виробнику дрона заявку на проведення зйомки в аеропорту з копіями усіх потрібних документів. Після чого, виробник зробив тимчасове розблокування і дрон зміг піднятись над літаками в аеропорту Бориспіль.

Фото з дрона надано аеропортом Бориспіль

Крім того, протягом всього процесу зйомки, оператору дрона доводилося зв’язуватися з диспетчерами вишки в аеропорту, отримувати дозвіл та узгоджувати пересування безпілотника, як це роблять пілоти авіалайнерів.

За матеріалами: Avianews


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.