Активний відпочинок на воді: вейкборд, сапи, каяки та інші розваги

Літо найкраще проводити біля води. Можна просто засмагати, а можна добряче розважитися та навчитися чомусь новому: опанувати вейкборд, спробувати сап або опанувати бурхливі потоки гірських річок.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Вейксерфінг та вейкбордінг

Для того, щоб відчути радість серфінгу, не обов’язково їхати до океану: хвилю можна зловити й в Україні, але вона буде штучною – від катера. Вейксерфінг – це катання на дошці на хвилі, що створює катер. Принцип той самий, що й на океанічних хвилях, проте не треба чекати влучного моменту або гребти, щоб встати на хвилю. Серфер розганяється за катером, тримаючи фал – спеціальний трос. Вейкбордінг відрізняється від віндсерфінгу тим, що дошка має кріплення для ніг, а для катання не завжди може бути за катером – кататися можна на спеціальній канатній доріжці. Опанувати вейк або серф можна вже за кілька занять.

Читайте також: 10 регіонів, де можна навчитися серфінгу

Кайтсерфінг

Кайтери не залежать ані від катера, ані від хвиль, зате вони залежать від вітру. Під ногами та сама дошка, проте рухається спортсмен за допомогою спеціального купола – кайту. Навчитися кайту не так вже й легко: новачкам рекомендується освоювати цей вид спорту щонайменше 3-7 днів інтенсивних занять. Україні чимало кайтових спотів: Коблево, Ягорлик, Лазурне, Генічеськ та інші.

Віндсерфінг

Ще один вид спорту, де все залежить від вітру. Але потрібний для віндсерфінгу вітер знайти простіше, ніж для кайту, тому віндсерферів можна побачити навіть на Дніпрі в межах Києва. Дошка для віндсерфінгу довша та ширша та має мачту з парусом. Перекинутися на ній складно, а от впустити парус у воду – простіше простого! З першого погляду може здатися, що віндсерфінг не такий динамічний спорт, як кайт або вейк, але це лише справа досвіду. Навчитися стояти на віндсерфі можна за кілька занять з інструктором.

Скімбордінг

Найменш вибагливе заняття з нашого списку, адже для катання не потрібен ані вітер, ані велика водойма. На короткій легкій дошці можна кататися на мілководді річки, моря, океану та навіть в калюжі. З досвідом можна пробувати ловити невеличкі морські або океанічні хвилі, або робити різні трюки.

SUP

Standup paddleboarding – дослівний переклад «гребля стоячи». Зі спорядження лише дошка, весло, капелюх та плавки. Спеціальних навичок, щоб освоїти дошку не потрібно, а займатися сапом можна на морі, річці або озері. Чудовий варіант для прогулянки по воді після робочого дня.

Каякінг

Більш традиційна розвага з веслом, що не втрачає популярність. Окрім кількагодинних прогулянок, на каяках можна влаштовувати сплави вздовж річок та моря. Для опанування каяку достатньо інструктажу на суші, весло в руки та вперед!

Рафтинг

Розвага для тих, кому хочеться додати адреналіну та спробувати приборкати бурхливу воду. Найкраща пора для сплаву – весна, коли річки більш повноводні, але сплавлятися можна й влітку. Найпопулярніші річки для рафтингу в Україні – Черемош, Прут, Чорна тиса, Південний Буг.

Читайте також: Як організувати рафтинг в Мигії

Сплав на байдарках або катамаранах

Відпочинок на воді можна перетворити в цілу пригоду. В Україні достатньо річок, якими можна здійснити сплав на байдарках або спеціальних катамаранах. Це чудовий спосіб активного відпочинку, а ще так можна побачити навіть звичну місцевість з зовсім іншого ракурсу.


Маршрути Україною

Ідеї подорожей та готові гайди