Авіакомпанії уникатимуть авіапростору над Афганістаном

Авіаційна влада Афганістану порадила авіакомпаніям уникати її повітряного простору після захоплення Кабула талібами. Це спричинить збільшення тривалості рейсів, а можливо і підвищення цін на деякі перельоти з Європи в Азію.

У повідомленні Управління цивільної авіації Афганістану заявляється, що будь-який транзит через повітряний простір країни буде неконтрольованим з землі, повідомляє Reuters.

United Airlines, British Airways та Virgin Atlantic ще в неділю припинили літати над Афганістаном, після того, як військові сили США покинули країну. У понеділок до них приєднались Qatar Airways, Singapore Airlines, Taiwan’s China Airlines, Air France, KLM та Lufthansa.

Крім того, українська авіакомпанія МАУ повідомила, що також уникатиме повітряного простору Афганістану під час рейсів в Делі.

Авіакомпанія Air France вже заявила, що “постраждало” шість маршрутів компанії: Бангкок, Делі, Сінгапур, Мумбаї, Мадрас та Хошимін. В Lufthansa розповіли, що під час польоту до Індії тривалість рейсів буде продовжено на одну годину, що збільшить витрати на пальне.

Нагадаємо, 24 травня європейські авіакомпанії розпочали облітати повітряний простір Білорусі через інцидент з літаком Ryanair, який вимушено посадили в аеропорту Мінська в супроводі з винищувачем.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.