Бердичів – місто, де відбувалась історія

Якщо тобі здається, що Україна нецікава – я доведу, що це не так! Мої перші подорожі починались саме з України. Я люблю цю країну і дійсно вважаю, що тут багато цікавих та унікальних місць. На жаль, на відміну від європейських, наші пам’ятки зовсім не популярні та позбавлені уваги  допитливих туристів. Цей рік я розпочала з поїздки в невелике місто, проте впевнена, що його назву чув кожен!

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

До уваги місто вихідного дня — Бердичів, Житомирська область. Невелике, але таке затишне — аби його відвідати багато причин не треба.

  • Місто має цікаву історію, але на жаль недооцінене туристами. Воно є одним з найбільших єврейських центрів та тут розташоване одне з найстаріших єврейських кладовищ. Це не дивно – адже в Бердичеві народився єврейський письменник Менделе Мойхер-Сфорім та часто бував Шолом Алейхем.
  • Колись давно Бердичів вважався комерційним центром Європи. На жаль, не багато будівель тих часів збереглись. Проте є один дуже значимий костьол, що діє і нині. Це костьол Святої Варвари, де вінчався Оноре де Бальзак, який дуже любив та шанував місто.
  • Одна з найпопулярніших пам’яток архітектури в Бердичеві – монастир Кармелітів Босих. Це велична споруда 17 століття, яку обов’язково треба відвідати. Вона неймовірна в будь-який період – і взимку, і літом. Помітити її легко з будь-якої точки міста.
Монастир Босих Кармелітів Бердичів
Кейт Сулименко
  • Люди в Бердичеві прості та веселі. Вони легко підтримують розмову і з радістю послухають вашу історію подорожі. В місті діє багато заводів, один з яких – пивний. Місцеві вважають бердичівське пиво найкращим та найсмачнішим і рекомендують спробувати його в фірмовому цілодобовому магазині навпроти заводу.
  • В 15 хвилинах на громадському транспорті під Бердичевом знаходиться маленьке село Старий Солотвин, яке варто включити в свій маршрут вихідного дня. Відоме село – островом кохання, посередині якого знаходиться рибацька хата. А дійти до неї можна мальовничим місточком.
Село Старий Солотвин будинок на острові
Фото Кейт Сулименко

Сама думка про те, що на цих вулицях проходила весільна церемонія всесвітньо відомого французького письменника Оноре де Бальзака, що тут народився англійський письменник Джозеф Конрад, а за кілька століть до цього тут був воєвода Януш Тушкевич – дають зрозуміти, що саме в цьому невеликому місті Бердичів відбувалась наша історія. Чи цього недостатньо аби поринути в ті роки та відчути атмосферу тих часів?  

Як дістатися цих місць, якщо немає власного авто? Орендуйте автомобіль від 400 грн на добу.


Мале кільце Житомирщини

Маршрут вихідного дня