Без пірамід: що подивитися в Єгипті

Популярні з туристичної точки зору країни – гарний та водночас непростий вибір для мандрівки. З одного боку, це перевірені маршрути, високо оцінені багатьма туристами. З іншого – це певне випробування на креативність. Користуючись чужими рекомендаціями, популярними екскурсіями та розрекламованими послугами, часто можна упустити дуже багато цікавого.

Згадана тенденція дуже перегукується з темою відпочинку в Єгипті. Для багатьох – це сонячні пляжі, чисте море та можливість побачити Єгипетські піраміди. Жодним чином не знецінюючи цих архітектурних шедеврів, які належать до семи чудес світу, спробуємо таки вийти за рамки усталеного бачення країни. Адже в Єгипті можна знайти ще дуже багато несподіваного.

Аутентичне місто Каїр

єгипет що подивитися куди поїхати каїр

Каїр – не просто розвинене місто з насиченою історією. Це столиця Єгипту, а відтак – його економічний, торговий, соціальний та культурний центр. Одне з найцікавіших місць Каїру – Єгипетський музей. З-поміж величезної кількості пам’яток та артефактів ти побачиш там славнозвісну маску Тутанхамона. Але це далеко не єдиний музей Каїру. Окрім того, тут є етнографічний, військовий, поштовий та залізничний музеї. Музей ісламського мистецтва також цікавить багатьох туристів. Одним словом, вибір музеїв достатній, аби ти міг відвідати саме ті експозиції, які тебе цікавлять.

єгипет що подивитися куди піт екскурсії каїр

Якщо ти належиш до поціновувачів мистецтва, не забудьте побувати в Каїрській опері. Це один із шести оперних театрів Африки та потужна установа, відкриття якої у 1988 році мешканці міста й туристи очікували з нетерпінням.

Варто відзначити, що Каїр може запропонувати багато цікавого не лише для поціновувачів історії та культури. Затятим прихильникам шопінгу тут теж буде чим зайнятися. Наприклад, на тебе чекає ринок Хан-аль-Алілі. Це місце передає каїрський колорит, побутову культуру та розмаїття ремесел. Ти неодмінно зможеш придбати для себе цікаві сувеніри на згадку.

Звісно, не можна оминути словом і піраміди. Саме в цьому місті ти побачиш відомі на увесь світ піраміди Гізи та Сфінкс. Та як ти вже зрозумів, вони є далеко не єдиними цікавими історичними пам’ятками єгипетської столиці.

Читайте також: 7 місць, які потрібно відвідати в Каїрі

Місто Луксор

екскурсії єгипет місто луксор що подивится цікаві місця куди поїхати

Хоча місто Луксор є відносно невеликим, тут сконцентрована величезна кількість історичних пам’яток, які асоціюють з історією Древнього Єгипту. У цьому місті є чимало храмових комплексів – архітектурних споруд, які люди колись використовували в якості культових. І хоч багато тодішніх вірувань залишилися винятково на рівні згадки, древні храмові комплекси лишились цікавою спадщиною архітектури.

Карнакський храм за своїми масштабами більше нагадує маленьке окреме місто. Єгипетські фараони, які колись правили державою, не лише культивували тодішні вірування, а й нерідко вважали носіями божественності себе. Тому недивно, що вони сприяли зміцненню впливу релігії на суспільство. Наприклад, після початку зведення Карнакського храму кожний фараон вважав за потрібне добудувати якусь його часу. Ймовірно, саме ця традиція стала причиною розбудови величезного храмового комплексу, який зберігся до наших часів.

екскурсії єгипет місто луксор що подивится цікаві місця куди поїхати

Луксорський храм тісно пов’язаний із Карнакським. У давні часи ці два комплекси були пов’язані між собою алеєю з 365 сфінксів. До нашого часу вона не збереглася, однак відбуваються роботи з відновлення.

Долина царів і цариць – ще одна історична пам’ятка міста Луксор. Іноді її називають найбільш грандіозним кладовищем світу. І не дивно, адже тут упродовж 5 століть єгиптяни мали традицію ховати своїх правителів. До речі, саме тут знаходиться гробниця Тутанхамона.

Загалом місто Луксор ще цікаве тим, що воно має доволі незвичний поділ. Все, що розташоване на правому березі Нілу, має назву Міста мертвих. Відповідно – те, що знаходиться на лівому березі, умовно об’єднане в Місто живих. Згадані храмові комплекси розташовані у Місті живих, а Долина царів і цариць, відповідно, у Місті мертвих.

Александрія – культурний центр Єгипту в античні часи

екскурсії єгипет місто александрія бібліотека що подивится цікаві місця куди поїхати

У часи античності Александрія була справжнім культурним центром Єгипту. Древня Александрійська бібліотека, на жаль, не вціліла до нашого часу. Однак єгиптяни не стали відмовлятися від своїх культурних традицій та звичних асоціацій, котрі викликає давнє місто. Так, уже в наші часи була зведена Нова Александрійська бібліотека. Вона дивує не лише потужністю своєї будівлі, а й величезним книжковим фондом.

екскурсії єгипет місто александрія бібліотека що подивится цікаві місця куди поїхати

Ідея про зведення нової бібліотеки зародилась у професорів Александрійсього університету ще у 1970-х роках. На початку 90-х були проведені підготовчі роботи та розпочався процес будівництва. І вже у 2002 році бібліотеку урочисто відкрили. Ця подія набула такого масштабу, що на церемонію відкриття запросили керівників різних країн, аби вони розділили радість того, що культурний осередок знову запрацював після надзвичайно тривалої перерви.

Будівля бібліотеки має циліндричну форму. Величезна конструкція з алюмінію та скла прикрашена скошеним куполом. Ця споруда розрахована на те, аби у ній зберігалося до 8 мільйонів книг. Тож не дивно, що тут можна знайти літературу з різних куточків світу, а книголюби з усіх континентів прагнуть сюди потрапити.

Варто відзначити, що Александрія цікава не лише бібліотекою, а й фортецею Кайт Бей, котра знаходиться поблизу. Як відомо з історичних джерел, у 1477 році ця фортеця була зведена на руїнах Александрійського маяка. Колись цей маяк був увіковічений в якості одного з семи чудес світу. І хоча йому не судилося дійти до нас в автентичному стані, саме його фундамент став основною для нової, згаданої споруди. У ХХ сторіччі були проведені активні роботи з реконструкції фортеці, котрі забезпечили їй нинішній відмінний стан.

Також, будучи в Александрії, не забудьте відвідати Палац Монтаза. Цей комплекс складається безпосередньо із палацу, музею та великих садів на прилеглій території. Президент Анвар Ель-Садат відремонтував палац, надавши йому статусу президентської резиденції. Прилеглий парк є колишнім королівським садом, котрий розмістився на площі в 61 гектар. Він має статус заповідної території та відкритий для відвідування туристами.

Отож, в Александрії ти можеш побачити багато цікавого. Тут знайдуть для себе захоплюючі туристичні об’єкти як прихильники архітектури та знайомства з історичними фактами, так і книголюби.

Читайте також: Головні правила самостійної подорожі Єгиптом

Гора Синай

гора синай єгипет що подивитися крім пірамід

Ця гора традиційно приваблює багатьох паломників. Саме Синай згаданий у Біблії як місце, де Мойсей отримав Десять заповідей від Бога. Численні екскурсійні групи підіймаються на Синай, аби зустріти там схід сонця. Цей маршрут приваблює як вірян, котрі хочуть побувати в овіяному сакральною історією місці, так і всіх інших, хто прагне помилуватися мальовничою природою, зустрівши світанок на вершині.

Висота гори Синай над рівнем моря сягає 2300 метрів. Але не лякайтесь: аби піднятися з підніжжя до вершини, варто подолати маршрут у 700 метрів, котрий під силу будь-кому зі здорових людей.

гора синай єгипет що подивитися крім пірамід

Місцеві мешканці, які не втрачають можливостей підзаробити, звісно, запропонують за деяку плату здолати цей шлях, осідлавши верблюда. Та якщо бюджет твоєї мандрівки не передбачає зайвих витрат, просто прихопіть з собою зручне взуття, плед, воду й ліхтарик. В такому разі сходження буде для тебе задоволенням, а не випробуванням.

Блакитна діра в Дахабі – чудове місце для дайвінгу

дахаб єгипет блакитна діра дайвінг що подивитися

Якщо ти належиш до любителів дайвінгу, неодмінно відвідайте місто Дахаб. Саме там, поблизу Синайського узбережжя, є незвичайне природне утворення, яке полюбляють прихильники підводного плавання. Так звана Блакитна діра за своєю суттю є комплексом підводних вертикальних печер, котрі з поверхні води схожі на бездонну пляму темного кольору.

На глибині близько 56 метрів розпочинається тунель. Корали, котрі нависають з різних сторін, створюють арку. Професійні дайвери люблять похизуватися тим, хто може без акваланга пройти цей шлях. Однак обачні фахівці цієї справи не рекомендують таких екстремальних розваг. Доля багатьох любителів екстриму, які наважились на подібне, виявилася в кінцевому рахунку сумною.

дахаб єгипет блакитна діра дайвінг що подивитися

Водночас досвідчені інструктори заспокоюють – якщо все робити розумно та не намагатися геройствувати, відмовляючись від необхідного спорядження, твоє знайомство з підводним світом мине незабутньо. Тому фахівці радять – обирайте надійний акваланг та не занурюйтеся на глибину понад 30 метрів. Цього цілком достатньо, аби познайомитися з дивовижним кораловим світом, який відкриє перед тобою це місце.

Читайте також: Танзанія: що подивитися, чим зайнятися та скільки це коштує

Біла пустеля

біла пустеля в єгипті цікаві небанальні місця

На сході відомої пустелі Сахара є дуже цікава місцевість. Вона займає близько 300 квадратних кілометрів та називається Білою пустелею. Піски тут мають приємний блискучий відлив, немов перлини. А геологи припускають, що багато років тому це місце було океанічним дном. Яким би не було минуле Білої пустелі, а нині вона має статус національного парку.

біла пустеля в єгипті що подивитися куди поїхати цікаві місця

На в’їзді тут можна побачити Кришталеву гору. Кристали кальциту, котрі красиво переливаються на сонці, лежать повсюди, надаючи цьому місцю незвичності та казковості. Також, проїжджаючи тут в рамках екскурсійного маршруту, ти побачиш великі чудернацькі вапнякові фігури, дещо схожі на гігантські гриби. Тож ландшафт цієї місцевості дуже цікавий для тих, хто тут ще не бував.

Кольоровий каньйон

кольоровий каньйон єгипет цікаві місця

Кольоровий каньйон, котрий розташований поблизу єгипетського міста Нувейба, сміливо можна назвати одним з найбільш дивовижних місць на нашій планеті. Тут ти можеш милуватися чарівними скелями з незвичної породи, а саме – кольорового піщаника. Скеляста порода має у складі речовину різних кольорів. Саме з цієї причини каньйон отримав назву Кольорового.

кольоровий каньйон єгипет цікаві місця

Якою б спекотною не була погода, на дні каньйону завжди прохолодно. Варто відзначити, що каньйон має багато лабіринтів. Їх загальна протяжність сягає близько 5 кілометрів. Ті, хто вирушає цим туристичним маршрутом, спочатку йдуть зверху, згодом наближаючись до дна ущелини. Прохід стає все вужчим і вужчим, тож такий екстрим варто обирати собі тим, хто не боїться замкнених просторів. На виході з каньйону туристів зустрічають екскурсійні джипи. Також поруч знаходиться чимало сувенірних лавок, де ти можеш придбати на згадку товари від місцевих ремісників.

Національні природні парки та заповідники Єгипту 

Національні природні парки та заповідники Єгипту

Подорож Єгиптом – не лише пляжі, пустелі та оази. Ця країна також відома кількома потужними парками національного значення, котрі можуть бути цікавими для туристів. Найпопулярнішими національними парками, з якими ти можете познайомитися, подорожуючи Синайським півостровом, є наступні:

  • Рас-Мухаммед (потрібно проїхати 20 кілометрів на захід від Шарм-ель-Шейху);
  • Набк (цей парк знаходиться на відстані в 30 кілометрів від Шарм-ель-Шейху, якщо проїхати в південну сторону);
  • Галум (парк розташований на 30-кілометровій відстані від міста Дахаб).
Національні природні парки та заповідники Єгипту

Хоча вхід до синайських парків є платним, він недорогий. Натомість – туристи можуть насолодитися спогляданням незайманої місцевої природи. Розмаїття флори та фауни у національних парках Єгипту вражає гостей країни. Тож не варто втрачати можливість побачити таку красу на власні очі.

Отож, підводячи риску по цікавинках Єгипту, варто з упевненістю зазначити: туристи, які не виходять під час подорожі за рамки найпопулярніших маршрутів, дуже багато втрачають. Варто лиш трохи більше дізнатися про цю країну, і ти переконаєшся в тому, що Єгипет – це не лише піраміди, сонячні пляжі та комфортабельні готелі. Це величезний пласт історії, колоритна культура, цікавий побут та дивовижна природа. Тож не обмежуйтеся звичним мінімумом – спробуйте побачити у цій країні більше, аніж можна про неї дізнатися в шаблонних рекламах туристичних послуг. Це підготує до неймовірних пригод, нових відкриттів та зробить твою мандрівку по-справжньому незабутньою.

Як організувати подорож до Єгипту


Куди поїхати в тепло зимою 2020-2021

Огляд відкритих для подорожей країн
Теги: