Без техніки нікуди: огляд гаджетів для подорожей

Ще пару десятків років тому привезти з подорожі 36 плівкових фото було звичною нормою. Зараз за день в новій країні можна відзняти лише на телефон сотні фото та відео. Смартфони, камери, дрони – все це швидко стало невід’ємними атрибутами сучасних мандрівок. Ми вирішили зробити невеликий огляд цифрових пристроїв, що допоможуть не тільки зафільмувати найяскравіші моменти в подорожі, а й стануть корисними помічниками.

Екшн-камера

екшн камера gopro для подорожей

Компактна камера допоможе зробити унікальні кадри від першої особи та зафіксувати яскраві емоції від вражень. Зараз екшн-камери на зразок GoPro мало чим поступаються більше професійним камерам: якість зображення на висоті, безліч налаштувань, нічна зйомка та відеозйомка в форматі 2К-5К. Екшн-камери давно вийшли за рамки зйомки екстремального спорту: їх все частіше використовують для влогів, в соло подорожах (через широкий кут) та просто для творчості. Додаткові кріплення та аксесуари роблять ці маленькі камери “універсальними солдатами”, дозволяючи знімати хоч в повітрі, хоч під водою.Найпопулярніші моделі GoPro, Sony, Xiаоmi та DJI.

Ціна від 599 грн

Дрон

дрон для подорожей dji mavic mini

Цей гаджет точно допоможе показати твою подорож з незвичного кута, який додасть епічності до будь-якого фото чи відео. Навіть нудне та сіре подвір’я біля твого будинку може виглядати набагато цікавіше з висоти пташиного польоту. Що вже казати про кадри з подорожей! Для керування дроном не потрібні спеціальні навички, кількох коротких тренувань буде достатньо, щоб навчитися знімати пристойні кадри. На ринку повно варіантів компактних моделей, що не попадають під обмеження, які діють в деяких країнах. Одна з найпопулярніших – DJI Mavic Mini.

Ціна від 1 700 грн

Бездзеркальна камера

бездзеркальна камера для подорожей

Якщо тобі більше подобається знімати на традиційні фотокамери, але дуже не хочеться тягнути в подорож важкий комплект – зверни увагу та безджерельні камери. Якістю зйомки вони не поступаються традиційним дзеркалкам, а важать в кілька разів менше, що дуже важливо в подорожах. Деякі камери ще й стилізовані під плівкові, що робить їх стильним аксесуаром. Найпопулярніші компакти – Sony, Canon, Fujifilm.

Ціна від 14 399 грн

Стедікам

стедікам для подорожей

Ти за мінімалізм й зйомку на телефон? Придивись до стедікамів – це ручні стабілізатори зображення, які допоможуть позбутися дрижання зображення від рухів й зроблять відео по-кіношному плавним. З таким гаджетом навіть відео з телефону буде на зовсім іншому рівні.

Ціна від 1 699 грн

Портативна колонка

портативна колонка для подорожей

Bluetooth-колонкою зараз нікого не здивуєш. Компактні моделі дозволяють слухати улюблену музику з пристойним звучанням хоч на пляжі, хоч у лісі. А ще така колонка може слугувати повербенком для підзарядки інших пристроїв. Для подорожей найкраще підійдуть варіанти, що мають захист від вологи.

Ціна від 149 грн

Захищений телефон

телефон з захистом від води для подорожей

Сучасні смартфони – це круто, але в них є деякі недоліки. По-перше, ємність батареї: більшість смартфонів ледь можуть протриматися день навіть при мінімальному використанні. По-друге, в екстремальних умовах (похід, сплав по річці) вони стають дуже вразливими й не витримують падіння на каміння або у воду. Так можна лишитися без засобу зв’язку в якийсь глушині.

Ціна від 649 грн

Портативний накопичувач

Якщо любиш багато знімати – не забувай регулярно копіювати фотографії на зовнішній або віртуальний диск. Інколи разом з камерою або телефоном можна втратити безцінні кадри з подорожі. Такий диск допоможе перестрахуватися.

Ціна від 1 299 грн

Електронна книга 

електронна книга для подорожей

Справжня знахідка для любителів почитати в літаку, потязі, на пляжі чи в палатці. Електронна книга може вмістити в собі цілу бібліотеку, забезпечивши тебе читанням на рік вперед. А ще це гарний спосіб попіклуватися про природу та зберегти кілька дерев.

Ціна від 2 299 грн

Повербенк

повербанк для подорожей

Якщо збираєшся туди, де підзарядити телефон або камеру не буде можливості, не забудь портативний повербенк. Зовсім компакті до 5 000 mAh підійдуть для коротких прогулянок по місту й зможуть підзарядити твій смартфон 1-2 рази. Для більш тривалих вилазок без доступу до розетки рекомендуємо брати зарядні пристрої від 20 000 mAh – на такому можна протриматися кілька днів.

Ціна від 49 грн

Фото обкладинки: Andrew Neel