Безкоштовні музеї в Литві для українців

З перших днів війни Литва активно підтримує Україну в її боротьбі. Окрім фінансової, гуманітарної та військової допомоги, щоб підтримати біженців, усі муніципальні музеї країни зробили вхід безкоштовним для українців.

Підібрали для тебе найцікавіші музеї, які можна відвідати безплатно. На касі достатньо пред’явити паспорт громадянина України або інше посвідчення особи.

Музей енергетики та техніки

Адреса: Rinktinės g. 2, Vilnius 09312
Години роботи: вівторок-неділя (10:00 – 18:30)

Музей енергетики та техніки популяризує та вивчає історію промисловості Литви. Знаходиться у Вільнюсі у будівлі колишньої центральної теплової електростанції. Експозиція демонструє справжнє обладнання електростанції, яке нещодавно діяло. На даху музею працюють вітрова та сонячна електроустановки, що наочно демонструють можливості альтернативних джерел енергетики.

Музей прикладного мистецтва та дизайну

Адреса: Arsenalo g. 3A, Vilnius 01143
Години роботи: вівторок – субота (11:00 – 18:00), неділя (11:00 – 16:00)

Музей регулярно проводить унікальні виставки колекцій автентичного одягу, аксесуарів, ювелірних виробів 18-20 ст. Сьогодні в музеї експонуються роботи народного образотворчого мистецтва, старообрядництва, православні ікони, а також вироби з металу. Діє постійна виставка «Знахідки палацу великих князів литовських».

Музей мистецтв «Палац Радвіла»

Адреса: Vilniaus g. 24, Vilnius
Години роботи: вівторок – субота (11:00 – 18:00), неділя (12:00 – 17:00)

Музей знаходиться в єдиному уцілілому палаці епохи Відродження у Вільнюсі. Нещодавно тут відкрили виставку «Протестне мистецтво: повстанці радянської доби», де представлені роботи сорока художників, які працювали в умовах диктатури та цензури протягом 60-80-х років минулого століття. В музеї зберігаються роботи Людовіко Ліппаріні, Джузеппе Россі, Антоніо Беллуччі, Карло Дольчі та Джованні Паоло Паніні.

Національна галерея мистецтв

Адреса: Konstitucijos pr. 22, Vilnius 08105
Години роботи: вівторок – середа (11:00 – 19:00), четвер (12:00 – 20:00), п’ятниця – субота (11:00 – 19:00), неділя (11:00 – 17:00)

Національна галерея мистецтв є багатофункціональним центром литовської культури, що представляє сучасне мистецтво 20-го та 21-го століть. В галереї демонструються твори сучасного литовського живопису, скульптури, графіки, фотографії, інсталяції та відеоарт. Освітній центр галереї пропонує уроки історії мистецтва, практичні заняття, екскурсії та лекції.

Виставковий простір «Будинку історій»

Адреса: T.Kosciuškos g. 3
Години роботи: вівторок – п’ятниця (10:00 – 20:00), субота – неділя (12:00 – 18:00)

Будинок історії – це новий підрозділ Національного музею Литви присвячений сучасній інтерактивній історії. Виставки тут постійно змінюються та дають уявлення про різні періоди та важливі відкриття. Експозиції займають два поверхи та супроводжуються семінарами та виступами видатних особистостей. Відвідати музей потрібно і заради інтер’єру: він і мінімалістичний, і стриманий, але водночас доповнений цікавими деталями.

Читати також: Безкоштовний Вільнюс

Вежа Гедиміна

Адреса: Arsenalo g. 5, Vilnius 01143
Години роботи: понеділок – неділя (10:00 – 20:00)

Це одне з найкращих місць, де можна побачити чудові панорами Вільнюса. У вежі розміщено історичну експозицію, представлені макети реконструкції Вільнюса, озброєння та іконографічні матеріали. На другому поверсі розміщена інтерактивна виставка, яка пропонує відвідувачам «пережити» напад хрестоносців, побачити як виглядав ренесансний Вільнюс та порівняти зображення з панорамою міста.

Бастіон міського муру Вільнюса

Адреса: Bokšto g. 20, Vilnius 01126
Години роботи: вівторок – неділя (10:00 – 18:00)

Музей в бастіоні оборонного муру розповідає про історію озброєння та оборони Великого князівства Литовського. Відвідувачі мають змогу побачити не тільки найдавнішу порохову зброю, але й дізнатись багато цікавого про використання артилерії в минулому: від ранніх гранат та мінометів до рухомих гармат 17-18 ст.

Будинок-музей Казиса Варнеліса

Адреса: Didžioji g. 26, Vilnius 01128
Години роботи: середа – неділя (10:00 – 18:00)

Будинок-музей литовського художника та колекціонера Казиса Варнеліса містить понад 40 виставкових приміщень. Представлені експонати античної графіки, карти, скульптури, живопису, історичні меблі, азійські твори мистецтва, а також власна оптична художня композиція Варнеліса. Сьогодні відвідувачі можуть самостійно оглянути 14 кімнат, інші можна переглянути з гідом за попереднім бронюванням.

Музей Вільнюса

Адреса: Vokiečių g. 6, 01130 Vilnius
Години роботи: вівторок – п’ятниця (15:00 – 19:00), субота – неділя (11:00 – 19:00)

Музей Вільнюса – це новий виставковий простір для місцевих жителів та гостей, які хочуть більше дізнатись про столицю країни. Музей представляє унікальні, але досі невідомі експонати з історії міста. Щороку тут проводять дві-три виставки, засновані на оригінальних дослідженнях міського життя Вільнюса.

Палац Великих князів Литовських

Адреса: Katedros a. 4, Vilnius 01143
Години роботи: понеділок – неділя (10:00 – 18:00)

Протягом 15-17 ст. палац був політичним, адміністративним та культурним центром Великого князівства Литовського. Сьогодні у палаці можна оглянути чотири основні маршрути, які докладно розкажуть про функції резиденції.

Перший маршрут: численні експонати, макети палацу, іконографічний матеріал. Другий маршрут приведе відвідувачів до готичних залів та спеціальної зали скарбів. Маршрут III складається з трьох виставок – озброєння, побуту, музики та залу подій. На маршруті IV розташований виставковий центр, де представлені національні та міжнародні виставки.

Музей МО

Адреса: Pylimo g. 17, Vilnius 01141
Години роботи: понеділок (10:00-20:00), середа – неділя (10:00-20:00)

Музей є обов’язковим для любителів сучасного мистецтва та тих, хто хочу подивитись на роботи сучасних литовських художників. Виставки музею відображають широкий спектр стилів та ідей, а також основні процеси та події в литовському мистецтві за останні 60 років. Колекція містить понад 5 тис. робіт. Відвідувачі також можуть відвідати кінопокази, навчальні заходи та концерти.

Фото: govilnius

Безкоштовні музеї для біженців в інших країнах: