Безкоштовний Будапешт

Будапешт атмосферне місто, тут і архітектурна, і культурна еклектика. Вдень ви можете гуляти по королівському палацу, а ввечері вже пити пиво в одному з руїн барів. Якщо ви збираєтесь у цю колоритну столицю, розказуємо що робити, куди піти, що подивитись. 

куди піти в будапешт чи зайнятися путівник
Фото Viktor Kern

Екскурсії 

Один з найкращих способів почати знайомство з містом — піти на оглядову екскурсію. Ось кілька сайтів, де можна знайти англомовні тури від місцевих: 

Freetour.com — три найпопулярніших тури на цьому сайті: оглядова екскурсія, протягом якої ви побачите головні туристичні пам’ятки та дізнаєтесь про історію міста, екскурсія єврейським кварталом та комуністичний Будапешт. Екскурсії проводяться щодня, тривають приблизно по дві години. 

Trip to Budapest — тут знайдете оглядові екскурсії містом, а також тематичні: єврейський Будапешт, огляд місцевого стріт-арту, прогулянка вечірнім містом та історія комунізму у Будапешті. 

Free Tours by Foot — крім стандартної оглядової екскурсії, тут також пропонують безкоштовну екскурсію нетуристичним Будапештом. Обіцяють, що буде цікаво. 

Generation Tours — ще один сайт, де пропонують три екскурсії: оглядова, комуністичний та єврейський Будапешт. 

Безкоштовний Берлін

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Музеї 

На жаль, у Будапешті з безкоштовним входом у музеї не дуже склалось. Є лише кілька днів у році (національні свята), коли вхід вільний майже в усі музеї: 15 березня, 20 серпня та 23 жовтня. Тож якщо дати вашої подорожі збігаються з цими, можете сміливо планувати похід у музей і це вам нічого не коштуватиме. 

Є ще один лайфхак: в Угорський науково-природничий музей, Музей сучасного мистецтва та Угорський музей науки, техніки та транспорту вхід безкоштовний для тих, кому до 26 років, кожну першу суботу місяця. 

Також завжди вільний вхід для всіх у Музей історії поліції. 

Парки

Парк Варошлігет — найбільший парк у столиці Угорщини, улюблене місце для прогулянок місцевих і туристів. Колись на цьому місці були болота, їх осушили та заснували парк у кінці ХІХ століття. Було насаджено дуже багато видів дерев, рослин та створені штучні водойми. А ще тут є замок зі смішною назвою Вайдахуняд, купальні, зоопарк та інші туристичні пам’ятки. 

Парк з озером Фенекетлен — у цей невеликий затишний парк зі штучним озером варто їхати, якщо ви хочете втекти від шумного міста. На озері живуть качки, черепахи та чаплі. У парку навіть є спеціальний автомат, де можна купити їжу для птахів. 

Острів Маргіт — на цей острів посередині Дунаю можна доїхати тільки на міському транспорті, сюди заборонено заїжджати на авто, тож це повноцінна зона відпочинку. Тут є спортивні майданчики, дитячі зони, парк, кафе та ресторани і міні-зоопарк. 

куди піти в будапешт чи зайнятися путівник
Фото Dan Novac

Оглядові майданчики 

Оскільки Пешт розташований на рівнині, усі найгарніші краєвиди на місто відкривають з пагорбів Буди. Ось кілька вартих уваги:

Пагорб Геллерт — найвищий оглядовий майданчик пагорба це статуя Святого Гелерта, але піднімаючись до неї, на своєму шляху ви побачите ще безліч оглядових майданчиків, а види щоразу будуть змінюватись. Будьте готові — підійматися пішки доведеться доволі складно, але воно того варте. 

Будайський пагорб — тут розташовано кілька туристичних пам’яток, а сам по собі він і є великий оглядовий майданчик. Можете прогулятись навколо Королівського палацу, а потім прямувати до Рибацького бастіону. На бастіоні є сім веж, вхід платний тільки на найвищу.

Пагорб Яноша — найвища точка Будапешта, на відміну від двох попередніх пагорбів, цей знаходиться не на березі Дунаю. Тож якщо ви надивились на Пешт, радимо йти сюди і розглядати другу частину міста — Буду. 

куди піти в будапешт чи зайнятися путівник
Фото Dan Novac

Інше 

Руїн бари — справжній символ міста, зайдіть хоча б в один з них, навіть якщо ви не збираєтесь пити. Руїн бари почали з’являтись на початку 2000-х, коли місцеві почали орендувати напівзакинуті приміщення та облаштовувати в них заклади. Зараз Будапешт вже важко уявити руїн барів, вони нагадують сквоти у яких все зроблено з того, що було під рукою. Ось кілька адрес: Szimpla kert (Kazinczy utca, 14), Csendes (Ferenczy István utca, 5), Corvinteto  (Blaha Lujza tér, 1-2), Meter (Dob utca 31). 

Єврейський квартал — атмосферний район у центрі Пешта, тут багато магазинчиків, дизайнерських шоурумів та затишні вулички. А ввечері тут збирається багато молоді, щоб випити пива в одному з галасливих пабів. 

Набережна Дунаю — важко бути у Будапешті не прогулятись набережною або не пройтись по одному з мостів. Тут гарно гуляти й вдень, але радимо пройтись набережною увечері, коли усе місто світиться. Особливо гарно підсвічується будівля парламенту.

Безкоштовний Париж

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Дешеві авіа з України в Будапешт

🛫 Київ – Будапешт від €44
🛫 Львів – Будапешт від €17
🛫 Харків – Будапешт від €20
🛫 Одеса – Будапешт від €13
🛫 Запоріжжя – Будапешт від €19

За розпродажами авіа до Варшави можна стежити по тегу “Будапешт” на сайті, або підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Де жити в Будапешті

🛏 Хостели від €11 за місце в дормі
🛌 Готелі від €34 за двомісний номер
🏠 Окремі апартаменти від €20 на добу

Інші путівники з серії