Безкоштовний роумінг та зв’язок в ЄС для українців

В умовах війни українські та європейськи оператори надають безкоштовні або дуже вигідні умови роумінгу та мобільного зв’язку для українців, що були вимушені виїхати в Європу. Ми зібрали актуальну інформацію по умовах отримання безкоштовного роумінгу або стартових пакетів.

Безкоштовний роумінг від Vodafone

Vodafone Україна надає своїм абонентам безкоштовний роумінг у 27 країнах світу. Користувачам достатньо сплатити за свою українську абонплату. Найближчими днями послугу “Доступний роумінг” почнуть підключати автоматично, але це можна зробити і вручну: абонентам передплати – за сплаченого українського тарифу, для контрактних абонентів – за сплаченого рахунку. Для цього достатньо набрати 6006#.

В рамках пакету “Домашній роумінг” доступно: 10 Г мобільного інтернету, 250 хвилин для вихідних дзвінків на номери Vodafone Україна, 50 хвилин для вхідних/вихідних дзвінків на інших операторів в Україні та на номери в країні перебування, 100 SMS у всіх напрямках.

Підключення послуги можливе лише раз на місяць. Після вичерпання пакетів до закінчення терміну послуги діятиме базова тарифікація у роумінгу.

Детальніше про послугу та підключення.

Безкоштовний роумінг від Kyivstar

Kyivstar надає бонусні кошти для спілкування у роумінгу в Польщі, Румунії, Словаччині, Молдові, Угорщині, Німеччині, Італії, Литві та Чехії.

Абоненти можуть отримати 250 бонусних гривень, що нараховуються автоматично після перетину кордону. Також для абонентів доступні спеціальні тарифи по всій Європі:

  • 1 Мб інтернету складає 0,10 грн
  • 1 хвилина вхідного дзвінка або вихідний дзвінок у країні перебування чи до України — 1 грн
  • 1 SMS — 1 грн

Ці бонуси діятимуть протягом 30 днів.

Завдяки роумінгу від Kyivstar можна здійснювати аудіодзвінки чи обмінюватися текстовими повідомленнями у Viber, Facebook, Messenger, Telegram і WhatsApp без плати за трафік.

Детальніше на сторінці Kyivstar.

Безкоштовний роумінг Lifecell

Кожному абоненту, який перебував або зареєструвався в мережі однієї з 30 нижчеперелічених після 31.03.2022, нараховується 5 ГБ без додаткової плати до 30.04.2022.

Перелік країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Македонія, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Хорватія, Чеська Республіка, Чорногорія, Фінляндія, Франція, Швеція, Туреччина.

Гігабайти нараховуються автоматично при першому підключенні мобільного інтернету у зазначених країнах. Перевірити залишок мегабайтів, хвилин або замовити додаткові послуги у роумінгу можливо за допомогою комбінації *108# (безкоштовно) або у застосунку «Мій lifecell».

Також Lifecell надає безкоштовне підключення віртуального номера ВіР, що дає можливість дзвонити та приймати дзвінки будь-де. В рамках підтримки українців оператор надає 100 МБ (майже 250 хв розмов) на 30 днів для дзвінків з месенджера BiP з послугою «Безкоштовний BiP у роумінгу».

Детальніше про послуги.

Безкоштовні стартові пакети європейських операторів для українських біженців

В багатьох країнах ЄС українські біженці можуть безкоштовно отримати стартові пакети локальних операторів з певною сумою на рахунку.

Так у Польщі можна отримати пакети:
Orange – кожен пакет містить місяць безкоштовних дзвінків та повідомлень у Польщі (хвилини, SMS, MMS), 100 хвилин дзвінків в Україну та 30 ГБ інтернет.
Play – 120 хвилин на українські номери Київстар, Vodafone, Lifecell, 10 ГБ для використання в Польщі.
Plus – 6 ГБ для користування інтернетом і 5 злотих на рахунок.
T-Mobile – 300 безкоштовних хвилин (з можливістю обміну на SMS) в Україну, 10 безкоштовних гігабайт і термін дії мобільного рахунку буде продовжено до 100 днів.

Подібні пакети можна отримати й в інших країнах:  Deutsche Telekom, Telefonica (TEF.MC), Telia Company (TELIA.ST), A1 Telekom Austria Group, Telenor (TEL.OL), Proximus (PROX.BR), KPN (KPN.AS), Vivacom, TIM Telecom Italia (TLIT.MI), Altice Portugal and Swisscom (SCMN.S).

Інші лайфаки, щоб залишатися на зв’язку

Окрім фізичних SIM-карток для зв’язку та доступу до інтернету можна скористатися віртуальними SIM-ками.

Сервіс Airalo надає українцям $10 після реєстрації для доступу до інтернету в будь-якій країні. Детальніше.

Якщо тобі відомі ще якісь способи отримати безкоштовний зв’язок – напиши нам на [email protected].

Схожі корисні матеріали: