Безкоштовний Стамбул

Стамбул — сучасний багатомільйонний мегаполіс, де досі збереглись багатовікові традиції. Якщо ви досі думаєте, що Туреччина це тільки відпочинок у стилі «all inclusive», мерщій купуйте квитки у Стамбул та вирушайте досліджувати справжній колорит цієї країни. А у нашому гайді читайте поради, які місця варто відвідати, та як не витратити при цьому багато грошей. 

Безкоштонвий стамбул чим зайнятися в місті куди піти стамбум
Фото Anna

Безкоштовні екскурсії в Стамбулі

Ffeetour.com in Istanbul. На цьому сайті на вибір є дві екскурсії: Free Tour in Istanbul — оглядова екскурсія, протягом якої ви побачите головні туристичні місця такі як Блакитна мечеть, Собор святої Софії, палац Топкапи та інші; Free Tour Taksim and Galata — під час цієї екскурсії ви подивитесь на Стамбул з оглядового майданчика, прогуляєтесь площею Таксим та її околицями, побуваєте на рибному ринку та у Квітковому пасажі. Обидві екскурсії проводяться щодня та тривають 2 години 30 хвилин. 

GuruWalk in Istanbul. Тут також є кілька екскурсій на вибір: оглядова екскурсія, екскурсія старим містом, екскурсія районами Таксим та Галата, екскурсія парком Йилдиз та інші. Тривалість прогулянок від двох до двох з половиною годин. 

BigBoy Travel. Old Town Istanbul Walking Tour — безкоштовна двохгодинна оглядова екскурсія, протягом якої ви побачите головні туристичні пам’ятки міста. Хороший початок для знайомства зі Стамбулом. 

Безкоштовний Будапешт

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Безкоштовні музеї Стамбула

Музей живопису та скульптури (Sinanpaşa, Dolmabahçe Cad. Akatlar Durağı, Beşiktaş) — один з перших музеїв живопису у Туреччині, заснований у 10937 році. Тут виставляються роботи турецьких художників. Вхід безкоштовний щодня з 10:00 до 16:30, крім неділі. 

Istanbul Modern (Meclis-i Mebusan Caddesi. Liman İşletmeleri, Sahasi Antrepo 4, Karaköy) — великий приватний музей сучасного мистецтва. Тут виставляються роботи як турецьких, так і зарубіжних авторів. Вхід безкоштовний щочетверга. 

Pera (Meşrutiyet Caddesi 65, 34443 Tepebaşi, Beyoğlu) — відносно молодий музей, також приватний, був заснований у 2005 році. Тут знайдете роботи європейських і турецьких художників, починаючи з ХІХ століття. Деколи проходять тимчасові виставки, на яких можна побачити роботи відомих художників — Уорхола, Міро, Фріди Кало та Пікассо. Вхід безкоштовний кожної п’ятниці з 18:00 до 22:00. 

Галереї сучасного мистецтва з безкоштовним входом: 

– Arter (Istiklal Caddesi, Beyoğlu)
– Galeri Manâ (Ali Paşa Değgirmeni Sokak 16-18)
– Rodeo (Tütün Deposu/Lüleci Hendek Caddesi 12, Tophane)
– Galerist (Misir Aparmani 163/4, Istiklal Caddesi, Beyoğlu)
– Yapi Kredi Kültür Merkezi (Istiklal Caddesi 161, Beyoğlu)
– Galeri Nev (Mumhane Caddesi No: 46-50 Kat: 2. Karaköy 34452)

До речі, ми окремо зібрали 14 музеїв Стамбула, що занурюють в історію та атмосферу.

Безкоштовний Лісабон

Парки 

Парк Йилдиз — палацо-парковий комплекс розташований у центральній частині міста, колишня резиденція османських султанів. У багатьох гайдах по Стамбулу можна прочитати, що це чи не найгарніше місце у місті. Тут багато зелені, свіже повітря та гарний краєвид на Босфор. 

Парк Гюльхане — один з найвідоміших парків у Стамбулі, колись був частиною комплексу палацу Топкапи. У 2003 році парк відкрили після відновлення та реставрації. Найкраще відвідувати парк під час цвітіння тюльпанів, адже їх тут дуже багато. А ще тут живуть великі зелені папуги. 

Парк Емірган — величезний парк, на території якого щороку у квітні проводиться фестиваль тюльпанів. А у центрі парку розташоване велике озеро з водоспадами та печерами. 

Парк Гезтепе —  гарний та затишний парк відомий своїми клумбами з квітами, зокрема з трояндами. Майте на увазі, що тут дуже багато квітів, але мало дерев, тому сюди краще не йти у спекотний день. 

Безкоштонвий стамбул чим зайнятися в місті куди піти стамбум
Фото Meriç Dağlı

Оглядові майданчики Стамбула

Пагорб Чамлиджа — найвища точка азійської частини Стамбула, вважається одним з найкращих місць, щоб подивитись на місто згори.

Пагорб П’єр Лоті — розташований у європейській частині міста, звідси можна насолодитись чудовою панорамою Стамбула. 

Парк Улус — сюди варто йти за гарним краєвидом на Босфор, азійський берег Стамбула та палац Топкапи. 

Безкоштонвий стамбул чим зайнятися в місті куди піти стамбум
Фото Adli Wahid

Що ще можна подивитися в Стамбулі? 

Блакитна мечеть або мечеть Султанахмет (At Meydanı, 7, Fatih) — найбільша та одна з найгарніших мечетей у Стамбулі. Свою назву вона отримала через колір внутрішнього оздоблення, тож обов’язково зазирніть всередину, вхід безкоштовний. Мечеть розташована в історичному центрі міста, у районі Султанахмет. 

Мечеть Сулейманіє (Süleymaniye Mah., Prof. Sıddık Sami Onar cad. 1, Fatih) — мечеть не така популярна як Блакитна, але не менш гарна та варта уваги. 

Мечеть Зейрек (Ibadethane Sokak, Fatih) — не дуже популярна серед туристів мечеть, але доволі оригінальна. Будівля світло-рожевого кольору раніше була православним монастирем. 

Район Балат — єврейський район, дуже колоритний. Це один з тих районів, який вабить своїми вуличками, оригінальними будинками та еклектикою. 

Галатський міст — дворівневий міст через затоку Золотий Ріг, побудований у 1994 році. Перший поверх відведений для прогулянок, тут багато кафе та ресторанів. Цей міст цікавий тим, що знаходиться саме у тому місці, де пролягає умовний кордон між Європою та Азією. 

Ринок. Щоб відчути атмосферу та колорит Туреччини обов’язково сходіть на ринок, навіть якщо ви не збираєтесь нічого купувати. Зверніть увагу на Гранд-базар — найбільший ринок у Стамбулі та один з найбільших критих ринків у світі. А також на Єгипетський базар — другий за величиною ринок міста.

Дешеві авіа з України в Стамбул

🛫 Київ – Стамбул від €78
🛫 Львів – Стамбул від €41
🛫 Одеса – Стамбул від €108
🛫 Харків – Стамбул від €44
🛫 Запоріжжя – Стамбул від €38

За розпродажами авіа до Стамбула можна стежити по тегу “Стамбул” на сайті, або підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Де жити в Стамбулі

🛌 Готелі від €25 за двомісний номер
🏠 Окремі апартаменти від €24

Інші путівники з серії