Чехія надасть українцям можливість працювати без отримання дозволу

З 22 березня 2022 р. українці, які в’їхали в Чеїхію після повномасштабного вторгнення росії, зможуть працювати без отримання спецільного дозволу. Про це повідомило видання Ceske Noviny.

З понеділока, 22 березня, у Чехії почне діяти спеціальний закон, що регулює надання захисту та віз, працевлаштування, соціального забезпечення, доступу до медичного обслуговування або освіти.

За даними міністра внутрішніх справ Віта Ракушана, до Чехії прибуло 270 000 осіб, половина з яких — діти. За словами деяких губернаторів, кількість новоприбулих складає вже близько 300 тисяч людей. Міністерство внутрішніх справ видало понад 200 тисяч віз.

Законодавство Чехії вимагає отримання дозволів на роботу для іноземців, що прибули не з країн Євросоюзу. Завдяки новому закону статус біженців з України прирівнюється до статусу іммігрантів з посвідкою на проживання, таким чином українцям не потрібно отримувати дозвіл й звертатися до бюро з працевлаштування. Також біженці можуть зареєструватися яу безробітні. В такому випадку бюро з пацевлаштування надасть консультаціх, підтримку та занеобхідності допомогу в перепідготовці та працевлаштуванні.

Наразі на сайті бюро праці Чехії доступно 342 тисячі вакансій, три чверті з яких доступні для людей без освіти або з базовою осв

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі корисні матеріали:

Корисне

Туристичне страхування, зелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.