Через 5 років УЗ може залишитись без справних пасажирських вагонів

У цьому році частка зношених пасажирських вагонів Укрзалізниці зросла на 6,6% і тепер становить 92,6%.

Причиною цього є результат недостатнього оновлення рухомого складу, повідомляє Delo.ua

Можна спрогнозувати, що через п’ять-сім років парк УЗ може виявитися зношеним практично на 100%. До такого прогнозу можна прийти, якщо подивитись скільки було куплено, відремонтовано і виведено з експлуатації в останні роки.

Станом на 1 січня поточного року інвентарний парк пасажирських вагонів Укрзалізниці становить 4220 одиниць. При цьому в робочому стані знаходиться лише близько 2900 одиниць. Таким чином, третина вагонів компанії не здатні перевозити пасажирів.

Але, для роботи тих же 2900 вагонів, УЗ необхідно щорічно закуповувати або проводити капітальний ремонт 300 з них, розповідають в компанії.

Минулого року Укрзалізниці вдалося модернізувати 118 пасажирських вагонів і купити 8 нових. Показник за 2018 рік виявився найкращим за останній час. Так, в 2017 році були модернізовані тільки 50 вагонів (куплено 50), а в 2016 році – тільки 29 (9).

У той же час обсяги виведення з експлуатації вагонів набагато більше. Зокрема, в 2016 році перестали виходити в шлях 529 вагонів, у 2017 році – 113, а в 2018 році – 257 вагонів.

У цьому році в УЗ планують купити 44 нових купейних пасажирських вагона, 2 вагона для міжнародного сполучення, а також передбачається модернізувати 64 пасажирських вагони.

Інші новини Укрзалізниці:


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com 
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Теги: