Чому потрібно підіймати шторки ілюмінатора під час зльоту та посадки

Підняття шторки ілюмінатора є частиною довгого та клопіткого процесу підготовки літака до аварійних ситуацій.

У разі аварії літака, в команди екіпажу є всього 90 секунд на те, щоб евакуювати пасажирів. Тому, щоб вкластись в цей час, команда готується заздалегідь. Як відомо, найбільша кількість авіакатастроф відбувається під час зльоту та посадки літака, тому пасажирів просять підняти шторки, привести сидіння у вертикальне положення, пристебнути ремні і т.д.

Крім того, інструкція з підняття шторки ілюмінатора має важливі переваги під час злету та посадки:

  • Цікавість пасажирів. Додаткові 100-300 пар очей, які спостерігають за процесом зльоту чи посадки та готові моментально повідомити екіпаж про проблеми.
  • Час. При піднятих шторках екіпаж зможе швидше ознайомитися з умовами за бортом і приймати максимально правильні рішення щодо евакуації пасажирів.
  • Підготовка. Підняття шторок у випадку аварії допомагає рятувальним службам зовні бачити, що відбувається всередині та краще підготовитись до евакуації.
  • Освітлення. При зльоті та посадці штучне освітлення салону вимикається або приглушується, що дозволяє очам пасажирів звикнути до освітлення за бортом. У випадку аварії пасажири не будуть засліплені через різкий перепад світла всередині та зовні салону.

Правила, звичайно, можуть відрізнятися в залежності від авіакомпанії, але в більшості випадків за інструкцією потрібно, щоб шторки були відкриті.

Джерело: Travelask


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.