Чи варто купувати авіа квитки, якщо вони вже з’явилися в продажу?

Не заважаючи на ще закриті кордони більшості країн, авіакомпанії продають квитки на свої рейси. Розбираємось чи варто купувати такі білети, які умови повернення та коли відкриють авіа сполучення з України.

Квитки є в пошуку, чи можу я їх придбати?

Так, але на свій страх та ризик. Якщо ви бачите квитки в пошуковиках чи на сайтах авіакомпаній, це означає, що перевізник зобов’язується їх виконати. Наприклад, МАУ планує відкрити авіасполучення вже 23 травня, а Wizz Air продає квитки з України від €9 на літо. Але зараз мало хто може точно підтвердити конкретні дати відкриття кордонів різних країн. А від цього залежить виконання рейсів. Загалом більшість авіакомпаній оптимістично налаштовані на вихід з карантину та планують відновити більшу частину рейсів, скоротивши лише частоту польотів.

В Україні внутрішню авіацію планують запустити вже на першому етапі відновлення транспортного сполучення, разом з частковим запуском залізниці та міжміських автобусів.

Коли відкриють кордони інших країн?

Читайте також: Єврокомісія запропонувала нові правила для авіаперевезень

Коли відкриють кордони інших країн?

Інші країни поступово послаблюють карантин, та навіть готуються приймати закордонних туристів вже цього літа. Але умови в’їзду до країни після пандемії можуть бути різними. Наприклад, в Іспанії введуть обов’язкову двотижневу обсервацію для усіх приїжджих.

В Євросоюзі все ще під питанням відкриття зовнішніх кордонів. Міністерства туризму країн ЄС погодились розробити єдиний документ, який буде виконувати роль сертифіката безпеки в галузі туризму на території Євросоюзу. А деякі країни забов’язують по прибуттю робити текст на коронавірус.

Навіть якщо ви придбали квиток, немає гарантій, що до того часу відкриють кордони конкретної країни або умови прибуття будуть зручними.

Щоб слідкувати за новинами про відкриття кордонів та авіасполучені, підпишіться на наш телеграм канал.

Чи можна повернути або змінити дату квитка?

Більшість авіакомпаній, навіть лоукости, пропонують дуже гнучкі умови повернення та зміни дат навіть для найдешевших квитків у зв’язку з пандемією. Більшість пропонує повернути кошти у вигляді бонусів чи ваучерів, як компенсацію додають 20-25% від вартості квитка. Бонуси можна використати для придбання рейсів на інші дати впродовж встановленого терміну. Наприклад, авіакомпанія Emirates дає можливість змінити дату поїздки на 2 роки вперед.

Чому авіакомпанії продають квитки, не маючи чітких дат відкриття кордонів? Певним чином перевізника намагаються втриматися на плаву під час повної зупинки пасажирських авіаперевезень й пропонують додати 20-25% вартості квитка за ваш внесок зараз. Це дуже схоже на спробу отримати мікрокредитування від майбутніх пасажирів. Деякі з мандрівників розглядають це як можливість придбати дешеві квитки та користуючись гнучкими умовами зміни дат під час пандемії, перенести дати поїздки.

Тож перед тим, як придбати квитки, радимо вивчити правила повернення коштів та зміни дати конкретної авіакомпанії. Зараз ми всі опинилися в ненайкращій ситуації, коли краще бути дуже гнучким у свої планах щодо подорожей.