Дахаб – золоте місто на півночі Синайського півострова

Чомусь більшість українців знають не так багато міст Єгипту. Звичайно, першими згадують популярні та розрекламовані Хургаду та Шарм-ель-Шейх. Проте, якщо проїхати трохи північніше по Синайському півострову, можна дістатись тихого, затишного та дуже гарного міста Дахаб.

Дістатись Дахабу можна навіть з африканської частини країни. Проте будьте готові, що дорога може зайняти 16 годин. В Єгипті біля кожного міста розташований блокпост, на якому перевіряють багаж та документи пасажирів. Звичайно, якщо ти мандруєш в Дахаб в нетуристичний сезон, можеш розраховувати на 6 годин автобусом. 

Тож чому варто ризикнути та відправитись в непопулярне серед іноземних туристів місто? 

 

1. Кайтсерфінг 

Саме Дахаб вважається найкращим місцем в Єгипті для навчання та розвитку навичок кайтсерфінгу. Тут сильні вітри та великі бухти, в яких зможе знайти собі місце і професіонал, і той, хто лише починає вивчати основи кайтсерфінгу. 

2. Дайвінг 

Червоне море вважається найчистішим у світі. Саме тому Єгипет так часто привабливий для фанатів дайвінгу. Дахаб – не виключення. По-перше, тут менше людей – тож дайвінг принесе більше позитивних емоцій та вражень. До того ж тут розвинений нічний дайвінг та майже при кожному готелі є дайвинг-клуби, які допоможуть та проконсультують по всім питанням. 

3. Підводний музей 

Музей був створений для привертання уваги на проблему зникнення рифів. Проте з кожним роком знаходиться все більше охочих пірнути саме в цій місцевості. Під водою можна побачити декілька скульптур єгипетських богів, металевого слона в повний зріст та інші скульптури. Планують також створити піраміду висотою понад 10 м з можливістю входу, як в справжніх пірамідах Гізи. 

 

4. Кольоровий каньйон 

Дахаб – чи не найпівнічніше місто, що знаходиться найближче до Кольорового каньйону. Його огляду варто присвятити цілий день. Впевнені, ви будете робити багато зупинок на шляху, щоб зробити гарні кадри. Без гіда сюди не варто їхати. Замовити екскурсію можна в будь-якому готелі. 

5. Блакитна прірва 

І знову дайвінг. Якщо їхати годину на північ від Дахабу, можна доїхати до Blue Hole – це підводний тунель довжиною понад 50 м. Інфраструктура тут не дуже розвинена. Вздовж узбережжя зможете знайти лише кілька кафе та клубів з дайвінгу. Пірнати краще групою з інструктором. А якщо, підводні розваги не для вас – то просто підніміться на гори та насолодіться неймовірними пейзажами на узбережжя з висоти. 

Дахаб – улюблене місце для відпочинку місцевих. Він лише починає розвиватись. Тож не треба від нього очікувати чогось грандіозного. Він простий і тим самим найбільш привабливий. Тут ви зможете залишитись як в маленькому готелі з власним басейном, так і в невеликих гестхаузах зі сніданками. Для тих, хто хоче повністю зануритись в атмосферу, пропонуємо залишитись в наметних містечках кочівників. Ціни дуже низькі. До того ж саме в таких наметових містечках ви зможете насолодитись шостою причиною їхати на відпочинок саме в Дахаб – фантастичний Чумацький шлях. 

 

Фото: Кейт Сулименко