Добрі справи під час карантину: де шукають волонтерів?

Ви задумувалися, чому для вас важливі мандри? Впевнена, що мандри — це один зі способів досягти щастя, відчути щастя і наповнити своє життя крутими емоціями. Але що ж робити на карантині? Можна спробувати відкривати не нові місця, а нових людей, нові активності, нові знання, нових себе. І все можна робити завдяки волонтерству. Творити добрі справи — це один із найкращих способів наповнити своє життя гарними сенсами та емоціями. 

Завдяки волонтерству можна знайти круту спільноту, з якою ти на одній хвилі. Волонтерство гарно впливає на наше здоров’я та наповнює нас гарними емоціями. Два наукових факти та поїхали обирати волонтерство.

Факт 1. Участь у добрих справах виробляє ендорфіни — гормони щастя і задоволення. А ендорфіни, як ви знаєте, роблять наше життя веселішим і радіснішим. Lizette Borreli, Medical Daily.

Факт 2. Люди, які системно долучаються до волонтерства, мають на 23% менше кортизолу (гормон стресу) і старіють повільніше, ніж середньостатистичний житель планети. Integrative Psychological and Behavioral Science

Тому обирай своє волонтерство, аби в житті було більше щастя та менше стресу у цей затяжний карантин.

Допомога комунальним службам у Львові

Час карантину дарує неймовірні можливості. Коли ти ще зможеш дізнатися як працюють комунальні служби Львова, взяти на себе відповідальність за чисте місто і дізнатися як робити дезінфекцію? Друзі, які побували на цьому незвичному волонтерстві, дуже круто відгукуються про нього. 

Хто шукає: Молодіжний волонтерський центр.
Місто: Львів
Що робити: Допомагати комунальним службам.
Для чого: Більшість людей, що працюють у комунальних службах знаходяться у зоні ризику. А місто потребує чистоти та дезінфекції.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://cutt.ly/VtHZEJp

Читайте також: Подорожі на дивані: добірка онлайн-екскурсій, турів та розваг

Підготовка Екоцентру “Юшки” до літа

Якщо вам цікаві альтернативні спільноти, колівінг на природі, екологічне будівництво, створення лендарт об’єктів, шукаєте нові партнерства і ви дуже засумували за природою, то 3 травня вас чекають в Екоцентрі Юшки. Була сама в Юшках і всім рекомендую. Дуже кльова еко спільнота, чудова територія, спільнотворення і цікаві саманні об’єкти.

Хто шукає: Екоцентр Юшки.
Місто: Київська область.
Що робити: Допомагати у будівництві та підготовці Юшок до літа.
З важливого: Можна взяти з собою намет і заночувати в Юшках.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://www.facebook.com/events/265928074564262/

Розвиток проєкту Ukraїner 

Переконана, ви точно хоча б раз дивилися відео Ukraїner про найвіддаленіші куточки України чи про людей, які займаються старовинними ремеслами. Якщо ні, то загугліть. По-перше, це цікаво. По-друге, красиво. А по-третє, можна вікрити для себе цікаві місця України, в які можна навідатися у посткарантинну епоху. А якщо ви хочете ще й бути дотичними до творення проєкту Ukraїner, тоді це волонтерство точно для вас.

Хто шукає: Ukraїner.
Місто: вся Україна.
Що робити: створювати історії, які показують інакшу Україну.
З важливого: Ukraїner шукає у свою волонтерську команду координаторів та проджект-менеджерів, відеомонтажерів та операторів, колористів та звукорежисерів, коректорів та редакторів, перекладачів, асистентів продюсерів і це ще не весь список.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://forms.gle/83nBqrMQZUYusB1W8

Підтримка людей, які постраждали від епідемії

Волонтерський центр допомоги — некомерційний проєкт, який об’єднує тих, хто готовий допомогти, з людьми та організаціями, яким потрібна допомога волонтерів. Якщо хочеш допомогти, то просто зареєструйся як волонтер(ка).

Хто шукає: благодійні та громадські організації.
Місто: Вся Україна.
Що робити: допомагати людям, які постраждали від епідемії.
З важливого: Тобі надішлють інформацію про те, як безпечно та ефективно допомагати під час епідемії.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://volunteer.country/covid19

Читайте також: Чим зайнятися затятому мандрівнику на карантині

Допомога літнім людям

«Небокрай» шукає волонтерів, щоб допомагати літнім людям комфортно перечекати карантин удома: купити продукти, принести питну воду чи вигуляти собаку. Також шукають і тих, хто хоче приймати дзвінки в кол-центрі від літніх людей, та кур’єрів, які купуватимуть і доставлятимуть все необхідне бабусям і дідусям.

Хто шукає: Громадська організація “Небокрай”
Місто: Київ
Що робити: все, щоб бабусям і дідусям карантин був у радість
З важливого: З усіма, хто виявив поволонтерити з “Небокраєм” буде підписано волонтерський договір.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://nebokray.org 

Популяризація прав людини

Спробуй волонтерство в одній з провідних правозахисних організацій України, яка проводить освітні заходи, займається впровадженням реформ у сфері прав людини та розвиває громадський контроль за діями влади. Ви можете знати їх за ініціативами #SaveOlegSentsov та Євромайдан SOS. Час карантину – чудова можливість зрозуміти свої права і як їх захищати.

Хто шукає: Центр громадянських свобод.
Місто:
Київ, але можна й з інших міст.
Що робити: Аналізувати документи та відкриті дані, організовувати освітні заходи, вести сторінки в соц.мережі тощо.
З важливого: Тут обіцяють нові знання від правозахисників/ць нові знання, дружню компанії та цікаві знайомства.

Деталі та реєстрація за посиланням: http://ccl.org.ua/staty-volonterom/ 

Допомога своїм сусідам

В усіх селах і містах є люди, які потребують невеличкої підтримки під час карантину. Літні люди, сім’ї, що залишилися без роботи і грошей, самотні люди. Харчі, посмішка і ваша увага зроблять їхнє повсякдення більш сонячним! Якщо ви відчуваєте в собі сили і прагнете організувати щось самотужки, то використовуйте інструкцію від Makitra. Ініціатива Makitra протягом кількох тижнів допомагала своїй громаді. І на основі цього досвіду створила детальну інструкцію для всіх, хто хоче допомогти, але не знає як. Це чудова нагода нарешті познайомитися зі своїми сусідами й стати з ними однією дружньою командою.

Місто: вся Україна.
Що робити: організація продуктових кошиків для тих, хто потребує.
З важливого: Є детальний шаблон, як все можна зробити, з практичними прикладами, факапами і лайфхаками. Просто бери і роби.

Деталі та реєстрація за посиланням: http://makitra.tilda.ws/gromada

Консультування громадських організацій

Pro Bono Club Ukraine — це платформа партнерств бізнесу та громадського сектору. Команда організації залучає професіоналів з різних сфер, щоб допомагати благодійним фондам та громадським організаціям. Основні сфери консультування: комунікації, корпоративно соціальна відповідальність, маркетинг та PR, таргетована реклама, дизайн. Спробуйте таке волонтерство й у вас, як мінімум, збільшиться кількість друзів у фейсбуці, які роблять нашу країну кращою.

Хто шукає: Pro Bono Club Ukraine.

Місто: Вся Україна
Що робити: Консультувати громадські організації в своїй професійній сфері діяльності.
З важливого: Ви можете обрати існуючий запит від громалської організації або ж запропонувати свої послуги на конкурсній основі.

Деталі та реєстрація за посиланням: https://bit.ly/3ciFh3U

Фото обкладинки Sarah Pflug 


Як стати волонтером та подорожувати майже безкоштовно