ДПСУ надала рекомендації громадянам, які планують поїздки за кордон

Державна прикордонна служба України опублікувала рекомендації для планування закордонних подорожей.

Про це повідомляє пресслужба ДПСУ.

У зв’язку із ситуацією, яка нещодавно склалася з нашими співвітчизниками в Греції, на відомчому сайті МЗС України представлені нагальні рекомендації для планування закордонної подорожі.“, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Афінах затримали 17 громадян України, які прилетіли з Києва до Греції, через заборону на в’їзд до ЄС.

Рекомендації громадянам для поїздок за кордон:

  1. Зв’яжіться з авіакомпанією, туристичною фірмою або тим оператором, через якого ви бронювали поїздку, та уточніть актуальний стан карантинних обмежень у країні та перевірте статус вашого бронювання. Ситуація може змінюватись, тому перебувайте з оператором на постійному зв‘язку.
  2. Паралельно зв’яжіться з дипломатичною установою України в країні, куди запланували подорож, а також із представництвом цієї держави в Україні. Офіційні органи зможуть надати найповнішу та найактуальнішу інформацію щодо чинних карантинних обмежень.
  3. Максимально подбайте про власну безпеку. Ретельно вивчіть умови вашого страхового полісу. Переконайтеся, що він покриває витрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом.
  4. Подбайте про наявність додаткових коштів на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Візьміть з собою різні платіжні засоби – платіжні картки, готівку тощо.
  5. Потурбуйтеся про власне здоров’я. Візьміть із собою необхідні особисто вам медичні препарати «з запасом» – на випадок вимушеної затримки за кордоном.
  6. Перевірте стан вашого здоров’я перед поїздкою. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.

Крім того, Міністерство закордонних справ України презентувало інтерактивну мапу подорожей світом на час пандемії Covid-19. Вона дозволяє у зручному форматі отримати найбільш важливу інформацію стосовно будь-якої країни світу.

Нагадаємо, Посли ЄС погодили список «безпечних» країн, громадяни яких зможуть з 1 липня відвідувати країни Євросоюзу. Україна до списку не потрапила.

Станом на 1 липня кордони п’яти країни відкриті для українців: Туреччини, Єгипту, Албанії, Хорватії та Чорногорії. Розбираємось які умови відвідування цих країн, чи потрібно робити тест або проходити обсервацію при поверненню з відпустки.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.