Фальшивки, що збирають натовпи туристів

Щороку десятки тисяч туристів відвідують різні визначні місця, навіть не підозрюючи, що перед ними не історична пам’ятка, а в кращому разі – хороша реконструкція. Ми зібрали популярні туристичні місця з цікавою історією, яка змусить замислитися про сприйняття їх як достовірних.

Рибалки на палицях, Шрі-Ланка

Шрі Ланка рибалки на палицях

Не так давно рибалки в південній частині Шрі-Ланки дійсно використовували палиці, встромлені в морське дно, для риболовлі якомога далі від берега. Цей спосіб риболовства виник не так давно, ймовірно в період Другої світової війни, коли в місцевих не вистачало грошей на човен. У 2004 році цунамі назавжди спустошило більшу частину узбережжя Індійського океану та обмежило доступ до риболовства в такий спосіб. Тож більшість рибалок, що використовували палиці, подалися вглиб країни в пошуках роботи. Ті палиці, що вціліли, досі використовуються за призначенням, проте, ви скоріше зустрінете там акторів, ніж справжніх рибалок.

Чекпоінт Чарлі, Берлін

КПП “Чарлі”, сучасний вигляд

КПП “Чарлі” в Берліні був єдиним прикордонним пунктом між Східною та Західною Німеччиною в період Холодної війни. Це єдине місце, де американські та радянські солдати несли варту поряд по різні боки кордону. Щороку натовпи туристів відвідують КПП, деякі навіть не здогадуються, що це лише бутафорія. Справжній пропускний пункт “Чарлі” було демонтовано в 1990 році та перенесено до музею. Те, що зараз можна побачити на перетині з Ціммерштрассе з Фрідріхштрассе – реконструкція з акторами.

КПП “Чарлі” в період Холодної війни

Читайте також: Безкоштовний Берлін. Гід по розвагах в місті

Замок Дракули, Румунія

Замок Бран за 30 кілометрів від Брашова, на кордоні історичних областей Мунтенія і Трансільванія, показують туристам як лігво вампірів. Але історики ставлять під сумнів факт, що ця будівля колись належала князю Владу III Цепешу — прообразу легендарного персонажа. Хоча не виключено, що автор однієї з найвідоміших книг про Дракулу Брем Стокер надихався саме замком Бран.

Наступі дві туристичні принади важко назвати фальшивками, однак туристи часто сприймають ці місця, як ті, що дійшли до наших часів. Але це не зовсім так.

Старе місто, Варшава

Старе місто Варшави внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте, як приклад історичної реконструкції. Значна частина міста була вщент зруйнована під час Другої світової війни. Те, що зараз можна побачити – результат ретельної роботи дослідників та робітників, що використовували суміші оригінальних матеріалів, вцілілих останків та нових блоків, щоб максимально точно відтворити історичний образ міста.

Старе місто у Варшаві під час Другої світової війни

Читайте також: Гід по безкоштовним розвагам у Варшаві

Парфенон, Греція

Вид на сучасний Парфенон

Залишки цього стародавнього храму в Афінах виглядають майже так само, як і в 438 році до нашої ери. Легко повірити, що це архітектурне диво встояло до наших часів. Однак Парфенон був майже повністю зруйнований вторгненням венеціанців у 1687 році. Будівля, яку можна побачити сьогодні – наслідок реставрації в 1970-х роках. Багато оригінальних мармурових скульптур, що були вивезені збирачем древностей лордом Ельгіном, досі зберігаються в лондонських музеях.

Вид на Акрополіс до реконструкції

Читайте також: 10 способів зекономити в Афінах


Замки хмельницької області