Головні правила самостійних мандрівок Єгиптом

Єгипет – популярний напрямок для відпочинку українських туристів. Та до самостійних мандрівників ця країна ще не звикла. Тут важко зустріти когось окремо від екскурсійної групи. А пошуки англомовного місцевого можуть стати найяскравішим спогадом за всю поїздку. 

Не дивлячись на те, що Єгипет, як і Україна, країна третього світу, в деяких моментах вона далеко від нас. В Єгипті вже давно представлені офіційні представники IKEA, Starbucks та інших крупних світових брендів. Проте в дечому вона все ж таки поступається – як то чистоті, кількості використаних пластикових пакетів, правил дорожнього руху. 

Якщо ви плануєте самостійну подорож до Єгипту, радимо прислухатись до наших порад! 

Віза

Навіть в цьому питанні Єгипет дуже цікава країна. Якщо ви не плануєте відвідувати африканську частину країни, віза вам не потрібна. Звичайно на Сінайському півострові багато цікавих місць. Але, якщо будете їхати в континентальну частину країни, готуйтесь заплатити $25 за візу. Візу відкрити неважко – одразу в аеропорту. Заповніть просту анкету, сплатіть гроші й все. 

Арабська мова 

Готуйтесь до того, що англійською в Єгипті говорять лише в туристичних районах. Тому не полініться вивчити декілька слів арабською. Якщо ви привітаєтесь арабською з працівником в магазині, на вас вже звернуть увагу. А далі, якщо пощастить, зможете замовити продукти англійською. Якщо ні – жестова мова. Вона рятує завжди.

Зовнішній вигляд

Це скоріш порада для дівчат, та все ж і для хлопців є деякі обмеження. Правило дуже просте. Якщо ви в туристичному місті – дивіться на місцевих. Як правило в туристичних містах можна ходити в шортах та будь-яких майках. Якщо ви їдете, наприклад, в Каїр, де туристів менше чи взагалі немає, краще все ж таки одягнути на себе щось більш закрите. Для дівчат краще закривати плечі, не одягати обтягуючий одяг, що підкреслює форми тіла. Для хлопців все простіше – класичні футболки на літо підійдуть для будь-якого регіону. А закоханим радимо утриматись від проявів почуттів один до одного на вулиці.

Транспорт

Всі знають, що Єгипет дешева країна. Громадський транспорт тут коштує копійки. Та щодо пересування містом, радимо все ж таки скористуватися Uber. До того ж, в деяких регіонах вже давно діє Uber bus, де проїзд коштує не на багато дорожче звичайних автобусів. Одні лише переваги – мало людей, працює кондиціонер, приємні водії та чисті салони. Не дивуйтесь, якщо водій спитає вас – чи користуватись йому GPS, чи можливо ви зможете показати дорогу. Таким чином він просто знімає з себе відповідальність за можливі затримки під час шляху. Проявіть до нього терпіння. Для переїздів в інші міста радимо користуватись послугами GoBus або DeltaEast. Квитки можна купити онлайн на сайті компаній або в офісі, яких дуже багато у великих містах.

Гроші

Не дивлячись на те, що більшість вам скажуть, що в Єгипті можливо скрізь заплатити карткою – не вірте. По-перше, в маленьких містах та в більшості магазинів та музеях Каїру не приймають картки. По-друге, в супермаркетах є мінімальна сума до сплати карткою. Тобто, якщо вам потрібно купити одну пляшку води – ви не зможете розрахуватись карткою, адже сума менша за мінімально можливу. Не зайвим буде нагадати, ніколи не розраховуватись доларами. Звичайно, що їх тут приймуть. Але великі шанси, що вас надурять – дадуть неправильно решту або порахують за невигідним курсом. 

Фотографії

Фотографувати в Єгипті хочеться все. Вулиці, людей, продавців, маленькі крамнички – все створює незабутній колорит та атмосферу. Але будьте уважні. На деяких вулицях (найчастіше з адміністративними будівлями) можна побачити попереджальні знаки про заборону фотографування – якщо вас помітять, можливі штрафи або просто заберуть камеру. Тож краще не ризикуйте, а насолоджуйтесь прогулянкою затишними вулицями міста. 

Єгипет дуже різний та цікавий. Він не обмежується білими мармуровими стінами, дорогими коктейлями та блакитними басейнами поруч з шезлонгами. Його хочеться вивчати, досліджувати та пізнавати. Ти з нами?

Куди піти в Каїрі: 7 ідей