IATA: обмеження на поїздки не впливають на поширення Covid-19

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) проаналізувала рішення країн щодо обмеження поїздок та їх вплив на поширення коронавірусу.

Про це з посиланням на заяву IATA повідомляє Schengenvisainfo.

В асоціації вважають, що рішення заборонити подорожі між країнами не має суттєвого впливу на поширення Covid-19. Оскільки дані показують, що в грудні 2020 – січні 2021 більшість країн ввели обмеження для мандрівників з регіонів підвищеного ризику, однак дані заходи не знизили рівень зараження.

«Піки та спади нових випадків зараження COVID-19 відбувалися навіть тоді, коли міжнародні поїздки залишалися обмеженими протягом 2021 року, а постійне збільшення випадків у 2020 році відбувалося, навіть коли обмеження були найсуворішими», – зазначається в заяві IATA.

Натомість в асоціації стверджують, обмеження на поїздки спричинили різкі зміни в суспільстві та економіці, зменшивши вдвічі спроможність та доходи громадян. В IATA розкритикували політику заборони поїздок заявивши, що вона “заполітизована” та не служать безпеці громадськості.

Основні висновки IATA:

– у січні – квітні 2020 року, коли не було запроваджено практично жодних обмежень, рівень зараження COVID-19 був значно нижчим за 1000, а із запровадженням заборони на поїздки кількість випадків різко зросла;
– після запровадження обмеження для мандрівників, в серпні 2020 кількість нових випадків зросла до 2000;
– коли було введено обмеження для мандрівників з регіонів з високим рівнем зараження, показники становили 4000 нових випадків, а далі були ще сплески, що призвело до ще жорсткіших правил в’їзду.

Нагадаємо, раніше IATA заявила, що шанс підхопити коронавірус під час перельотів дуже низький.


Щоб не пропустити актуальні новини та розпродажі авіа, підписуйся на наш Telegram канал або Viber групу.