Ідеї для подорожі День Незалежності: найбільш мальовничі водойми України

Втекти подалі від цивілізації, залягти на вихідні в наметі, насолодитися природою, зібрати лісових ягід і, звісно ж, показати це в Інстаграм – все це можна зробити в Україні, поїхавши до води. Річки, озера, затоплені кар’єри. А їх, повірте, дуже-дуже багато.

Якщо питання “Куди ж поїхати на довгі вихідні до Дня Незалежності?” ще відкрите – цей матеріал для вас. Спільно з BlaBlaCar ми вибрали 15 найкрасивіших і незвичайних озер України, куди можна поїхати на авто.

Якщо ви на власному авто – опублікуйте поїздку на BlaBlaCar та оберіть попутників, щоб заощадити на дорожніх витратах. Якщо ви – пасажир, знайдіть підходящу за часом і місцем виїзду поїздку та вирушайте в дорогу в класній компанії.

Ось які напрямки ми пропонуємо:

  • Озеро Синевир, Карпати
  • Солоні озера, Солотвино
  • Шацькі озера, Волинська область
  • Блакитні озера, Чернігівська область
  • Бакотський затоку, Хмельницька область
  • Біле озеро, Рівненська область
  • Кирилівка на березі Азовського моря
  • Шелехівське озеро, Сумська область
  • Озеро Сиваш (Рожеве озеро), Херсонська область
  • Кінбурнська коса
  • Київське водосховище
  • Лебедівка в Одеській області
  • Солоне озеро в Харківській області
  • Молочний лиман в Запорізькій області
  • Озеро Ялпуг, Одеська область

 

Озеро Синевир

 

Синевир – одне з найкрасивіших озер в Україні і найбільше гірське озеро в Карпатах. Друга назва озера – Морське Око, яке з’явилося завдяки маленькому острівцю посередині водойми, схожому на око блакитного кольору з темним вічком. Розташоване озеро на території однойменного національного парку в оточенні лісів і скель гірського масиву Внутрішні Горгани. Воно настільки глибоке, що навіть влітку вода тут досить холодна, а нижче 2 метрів і зовсім крижана.

Синевир – туристичне місце. Сюди приїжджають туристи з рюкзаками для піших прогулянок і відпочинку з наметами, автомобілісти і сім’ї з дітьми. Про озеро знають іноземці, і їдуть сюди, щоб побачити цей незвичайний колір води і насолодитися тишею. Тому територія навколо озера добре підготовлена: тут є оглядові майданчики, готель з рестораном, скульптури і пам’ятники.

Як доїхати

На автомобілі дістатися до озера досить просто – потрібно доїхати до Межигір’я що у Карпатах, а далі згорнути в село Синевирська Поляна і проїхати ще 5 км на північ до самого озера. Зі Львова в Синевир дорога триватиме близько 4 годин (250 км) через E471 / М06 і E471 / Е50 / М06.

Солоні озера в Солотвино

Солотвино прийнято вважати самим солоним озером України. Раніше тут видобували сіль, а з часом з’явився курорт, куди приїжджають люди з різних куточків країни. В Солотвино є кілька озер, які своїми лікувальними властивостями нічим не поступаються Мертвому морю, а концентрація води набагато вища за ту, що в Чорному і навіть Середземному морях. Поруч з озером є кілька соляних шахт, які також мають лікувальні властивості.

В Солотвино є готелі, ресторани і бази відпочинку, а деякі туристи приїжджають сюди з наметами, які можна поставити в кемпінгу за невелику плату.

Як доїхати

Дорога з Івано-Франківська в Солотвино займе до 2 годин (180 км) через Н09. Оскільки місцевість гірська, якість доріг місцями не найкраща, але мальовничі пейзажі – це те, чим точно запам’ятається вам ця поїздка.

 

Шацкі озера

Шацькі озера – це одна з найбільших груп озер в Європі. Розташовані озера в однойменному національному парку у Волинській області на Західній Україні. Крім цього, їх відносять до заповідників ЮНЕСКО. До групи входить озеро Пісочне, Перемут, Сомінець, а мабуть, найвідоміше – Світязь.

Світязь називають українським Байкалом, оскільки озеро настільки чисте, що дно можна розглянути до 8 метрів. Посередині знаходиться маленький острівець, який місцеві називають “Островом Закоханих” або “Островом Космонавтів” (тут в радянські часи працювала база відпочинку для космонавтів).

На Шацьких озерах доступний найрізноманітніший відпочинок, включаючи намети, шашлики, дайвінг, катання на водних мотоциклах або човнах, пляж або ж прогулянки по території національного парку. Тут вам зроблять лікувальний масаж і підготують грязьові ванни, для любителів попаритися доступні чани і сауни.

Жити можна в приватному секторі, де місцеві жителі пропонують комфортні будинки і колиби. Також є бази відпочинку, кілька готелів і ресторанів, а з наметом можна розміститися в спеціально обладнаному наметовому містечку за невелику плату.

Як доїхати

На Шацькі озера зручно добиратися на автомобілі. З Луцька дорога займе близько 2 годин (150 км) через Е373 / М07 і Е85 / М19. Від Ковеля до Шацька приблизно 80 км по відомій “Варшавській трасі”, повернути біля вказівника “Шацький національний заповідник” і далі їхати прямо до озера Світязь або до інших. На платформі BlaBlaCar опубліковано понад 100 поїздок на Шацькі озера.

 

Голубі озера в Чернігівській області

У селі Олешня є чотири озера, які відомі, як Блакитні озера. Всі вони досить чисті, а повітря завдяки хвойним лісам поблизу вважається цілющим. Раніше тут видобували кварцовий пісок, через що утворилися величезні піщані кар’єри. Коли роботи припинились, кар’єри “затопило”, так і з’явились озера. Вода в озерах незвичайного блакитного відтінку завдяки залишкам кварцового піску на дні, а берег досить чистий.

Територія навколо озер облагороджена: можна відпочивати не лише з наметами, але і в готелях неподалік.

Як доїхати

Якщо ви їдете з Києва – вирушайте в напрямку села Олешня Чернігівської області. А звідти ще 10 км до самих озер. Вся дорога триватиме не більше 3-х годин.

 

Бакотська затока

Бакотська затока знаходиться в Хмельницькій області і привертає увагу особливим мікрокліматом, красивими скелястими берегами і цілющими мінеральними джерелами. Тут багато сонця і практично немає вітру. На 1 квадратний метр тут є стільки тепла, скільки і в Одесі на узбережжі. Найвища гора – Біла (120 м). Тут є катамарани, різноманітність човнів, кілька дерев’яних пірсів і пляжів, а за кілька кілометрів від води – джерела з мінеральними водами.

Як доїхати

У 50 км від затоки по трасі через Н03 і Т2317 знаходяться Хотин і Кам’янець-Подільський, де можна погуляти і знайти готель чи квартиру для ночівлі. Правда, жити можна і у самої затоки, в наметах. Про їжу краще подбати заздалегідь – найближчий магазин знаходиться в 2 км від водойми.

 

Біле озеро в Рівненській області

Біле озеро знаходиться в басейні річки Стир у Рівненській області. Воно ніколи не замерзає і має цілющі властивості. У воді міститься сіль, калій, різні фосфати, за лікувальними властивостями яких їдуть туристи з різних куточків країни.

На території озера можна влаштувати пікнік, розбити намет і покататися на човні. Також тут є оздоровчий комплекс з будиночками прямо на березі, які можна орендувати на місці.

Як доїхати

Біле озеро знаходиться в селі Рудка в Рівненській області, в 400 км від Києва. Дістатися на автомобілі зі столиці можна за 5 годин, з Рівного – за 3.

 

Кирилівка на березі Азовського моря

Кирилівка – досить відомий пляжний морський курорт на березі Азовського моря, який найчастіше обирають сім’ї з дітьми. Селище знаходиться за 3 години їзди на південь від Запоріжжя і славиться своїми піщаними пляжами, чистим глибоким морем і мінімальною кількістю туристів.

За 9 км від Кирилівки, в самому кінці Федотової коси, яка розділяє Азовське море і лиман Утлюцького, знаходиться Бирючий острів. Натовпи туристів на Бирючий поки не дісталися, так що його багатокілометрові пляжі ще можна назвати безлюдними. Особливості відпочинку – можливість побачити антилоп і оленів в Азово-Сиваському національному природному парку, а також побувати в незвичайній Школі Вєтров і дізнатися, що таке кайтсерфінг.

Як доїхати

Кирилівка знаходиться на півдні Запорізької області. З обласного центру – міста Запоріжжя – дорога займе менше 3-х годин (190 км) через Е105 / М18. На платформі BlaBlaCar опубліковано понад 200 поїздок в Кирилівку.

 

Шелехівське озеро в Сумській області

Озеро в селі Межиріч називають перлиною Сумської області, яке своєю красою не поступається Синевиру. Це найдавніше озеро України, яке з’явилося ще в льодовиковий період. Сюди рідко заїжджають натовпи туристів, тому вода кришталево чиста, практично прозора. Сюди можна приїжджати з друзями або родиною, розбити намет або рибалити.

Озеро оточене густим лісом, а дістатися до нього – то ще пригода. Місцеві радять брати повнопривідний транспорт, а також ретельно вибирати маршрут.

Як доїхати

Найбільш зручний спосіб дістатися до Шелехівська озеру – на автомобілі. З Києва в село Межиріч дорога займе трохи більше 4 годин (320 км) через Н07. По дорозі можна заїхати в Ромни, невелике приємне містечко в Сумській області.

 

Рожеве озеро в Херсонській області

Озеро Сиваш (або Рожеве озеро) знаходиться біля Азовського моря і відокремлений від нього Арабатській косою. По суті, це свого роду водна межа між Херсонською областю та Кримом.

Цікаво, що про озеро Сиваш знають не лише в Україні, а й за її межами. Все завдяки солі, яка входить до складу води і має лікувальні властивості. Колись її експортували до Туреччини та Єгипту. До сих пір недалеко від озера працюють заводи, які переробляють сіль і на основі неї випускають різну продукцію. Глибина озера не перевищує 1 м, тому влітку воно дуже тепле, а взимку швидко замерзає.

Як доїхати

Озеро Сиваш знаходиться в 20 км від Чаплинки, районного центру в Херсонській області. Єдиний варіант дістатися до озера – на власному автомобілі, оскільки від села до озера їхати до 6 км, а громадського транспорту немає.

 

Кінбурнська коса

Кінбурнська коса – це півострів між Ягорлицьким затокою і Дніпровсько-Бузьким лиманом в Миколаївській і Херсонській області. Це ідеальне місце для тих, хто хоче втекти подалі від цивілізації, де тихо і мінімум туристів. Тут є піщані узбережжя, ліс і кар’єри, де видобувають сіль. Деякі озера і водойми тут пофарбовані в рожевий колір через особливий вид водоростей.

Щоб побачити Кінбурнську косу і вдосталь нагулятися узбережжям, буде досить одного дня. Хоча є туристи, які приїжджають сюди з наметами і залишаються на вихідні, а то і довше.

Як доїхати

Якщо ви плануєте їхати на Кінбурнську косу на автомобілі, підготуйтеся до справжнього сафарі. Справа в тому, що асфальтованих доріг безпосередньо до коси немає, замість них там піщані дюни і кар’єри, де легко пройде лише позашляховик.

 

Київське водосховище (море)

Напевно, кожен житель Києва або області хоча б раз бував на Київському водосховищі, яке ще називають морем. Воно знаходиться в північній частині Київської області і є джерелом води для гідроелектростанції.

У водосховищі купатися не рекомендують. Після аварії на ЧАЕС Київське море стало так званою буферною зоною між Дніпром і Прип’яттю, куди поступово збиралися радіоактивні речовини, які там і залишилися.

На морі часто відбуваються змагання з водних видів спорту – швидкісних перегонів, віндсерфінгу, кайтинга та інших. Жителі області приїжджають сюди на вихідні влаштовувати пікніки або навіть залягти на кілька днів в наметах.

Як доїхати

Якщо ви плануєте їхати на Київське водосховище на автомобілі, найзручніше їхати по трасі Р-02 (Київ – Овруч), або ж об’їхати водосховище за Вишгородом з лівого боку і їхати прямо вздовж дамби.

 

Лебедівка в Одеській області

Лебедівку називають найзеленішим і найчистішим курортом Одеської області, розташованим на самому березі Чорного моря. Це не дивно, адже це місце, можна сказати, до якого практично не торкалась рука людини.

Лебедівка – це практично єдине місце в Одеській області, де можна спостерігати за зграями дельфінів. Любителям птахів тут теж буде чим зайнятися, адже зовсім поруч знаходиться Тузловська коса – місце проживання пеліканів, лебедів і інших видів. В Лебедівку приїжджають на оздоровчі процедури, лікувальні грязі і ванни, хтось зупиняється на вихідні з наметом. Любителям риболовлі запропонують взяти в оренду човен або катамаран.

Тут безліч баз відпочинку і пансіонатів з ресторанами і розвагами для сімей з дітьми.

Як доїхати

До села Лебедівка можна доїхати через трасу Р70 / Р70 і Т1610 на автомобілі. Дорога в нормальному стані, поїздка займе не більше 2,5 годин (115 км). Припаркувати автомобіль можна в кемпінгу недалеко від пляжів.

 

Солоне озеро в Харківській області

Солоне озеро – це ще одне дивовижне місце, знаходиться поруч з селом Антонівка Харківської області. Раніше тут видобували газ і нафту, але після серйозної аварії утворився каньйон, схожий на кратер від метеорита. Згодом каньйон заповнився водою, але через велику кількість солі тут неможливо купатися або рибалити.

Багато хто приїжджає сюди відпочити на вихідні, розкласти намети і насолодитися блакитним кольором озера у вечірній час.

Як доїхати

Щоб доїхати до Солоного озера, потрібно дістатися спочатку до села Антонівка або Кегичівка (110 км від Харкова), а потім проїхати ще кілька км безпосередньо до озера. Якість дороги не найкраща, тому потрібно виділити до 3-х годин.

 

Молочне озеро, Запорізька область

Молочне озеро або лиман – це мальовниче місце, яке розтягнулося на кілька районів Запорізької області та забезпечує рибою область і кілька сусідніх.

Сьогодні Молочний лиман – це один з найчистіших водних курортів в Україні, який до того ж знаходиться недалеко від Кирилівки. Тут є степова природа, безліч різновидів тварин, пляжів. Туристи, які приїжджають на Молочне озеро, живуть в пансіонатах і невеликих готелях, дехто ночує в наметах під зоряним небом.

Як доїхати

До Молочного лиману можна дістатися на власному автомобілі. Для цього потрібно їхати в бік Запоріжжя, в 190 км від якого знаходиться Кирилівка, а поруч – Молочний лиман. Автомобіль можна припаркувати поруч з пансіонатами.

 

Озеро Ялпуг, Одеська область

Озеро Ялпуг знаходиться в Одеській області, недалеко від міста Болград. Завдяки невеликій протоці Ялпуг з’єднується з ще одним озером – Кугурлуй.

Озеро Ялпуг дуже красиве. З його високих берегів можна спостерігати за мальовничими пейзажами, а потім відправитися на прогулянку в Болград і околиці.

Як доїхати

Найшвидший і зручний спосіб дістатися до озера Ялпуг – з Одеси через трасу Р70 / Р70 і E87 / M15. Вся поїздка займе близько 4 годин (276 км), якість дороги середнє. Проїжджаючи місто Болград, не пропустіть поворот і вирушайте уздовж узбережжя безпосередньо до озера.

 

Фотографії, використані в матеріалі, взяті з інтернету

Теги: