Кабмін зобов’язав усіх, хто повернувся до України, пройти обов’язкову двотижневу обсервацію

Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та зобов’язав усіх, хто повернувся із з-за кордону, пройти двотижневу обов’язкову обсервацію.

Згідно до нових змін, особи, які відвідували країни, що постраждали від пандемії COVID-19, вважаються такими, що мали контакт з хворими і підлягають обов’язковій ізоляції протягом 14 днів після перетину державного кордону. Пройти таку обсервацію потрібно в одному із спеціалізованих закладів, які було визначено обласними держадміністраціями.

Також, ті хто мали контакт з хворими, або хворіють на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та не потребують госпіталізації, змушені будуть самоізолюватись.

Лікуючий лікар хворого, самостійно визначає строк самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим, на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках продуктових або побутових магазинів та закладів охорони здоров’я, за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.

Крім цього, Міністерство цифрової трансформації до 5 квітня 2020 р. повинне розробити та впровадити електронний сервіс для проведення моніторингу обсервації.

Джерело: Урядовий Портал


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі, знижки до 50%
  • Booking.com — бронювання готелів, вілл та апартаментів
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, вілл та незвичного помешкання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа

Корисне в подорож