Календар відкриття кордонів європейських країн (оновлюється)

В Європі триває активна підготовка до відкриття кордонів після карантину. Більшість країн ще не прийняли рішення щодо готовності приймати гостей, однак економіка багатьох держав залежить від туризму, тому урядам доводиться послаблювати карантинні обмеження.

Зібрали для вас короткий огляд про країни, які вже повідомили коли розпочнуть відкривати кордони. Щоб не пропустити важливу інформацію, підпишіться на наш телеграм канал.

Зверніть увагу, що у більшості випадків йдеться про відкриття кордонів всередині ЄС. Щодо відкриття кордонів для України, Євросоюз оголосив критерії, за якими буде прийматися рішення. Один з основних – кількість нових захворювань на 100 000 людей населення;

Інформація постійно змінюється – тому слідкуйте за оновленнями.

Австрія

Влада Австрії повідомила про вихід з карантину ще з 30 квітня 2020. З 15 травня відкрили кафе, бари і ресторани, а готелі планують – з 29 травня.

Крім того, до 15 червня Австрія не буде приймати авіарейси з України та ще дев’яти країн. Наразі, в’їзд дозволений громадянам країн ЄС.

Проте, посол України в Австрії Олександр Щерба заявив, що авіарейси між країнами можливо відновлять після 23 червня.

Албанія

Уряд Албанії планує відкривати кордони з початку літа. Частина карантинних обмежень вже скасовано, але деякі продовжують діяти.

З 1 червня Албанія відновить роботу пунктів пропуску на кордоні з Чорногорією, Північною Македонією та Косово. На початку будуть відкриті тільки пляжі біля готелів, відвідувати решту дозволять з 10 червня 2020.

Крім того, планується, що з 15-го червня Албанія відкриється для європейських країн. Однак, влада поки що тільки обговорює дане питання.

Болгарія

З 13 травня в Болгарії скасували заборону на туристичні поїздки в середині країни та відкрили готелі.

За словами міністра туризму Болгарії Ніколіни Ангелкової, почати підготовку до туристичного сезону планують з 15 червня, а вже з 1 липня розпочати активний літній сезон.

Крім того, з 1 червня влада Болгарії дозволила в’їзд в країну туристам з 29 країн.

Бельгія

Прем’єр-міністр країни Софі Вільмес заявила, що з 15 червня в Бельгії відкриють кордони для громадян ЄС, а з 8 червня дозволять відкритись майже всім підприємствам.

Водночас, зібрання великої кількості людей залишатимуться забороненими до 31 серпня. Нічні клуби також зможуть відкритись наприкінці серпня. Культурні заходи триватимуть без глядачів до 1 липня.

Греція

В липні 2020 у Греції планують розпочати туристичний сезон, а готелі відкриються вже в червні.

В уряді Греції вирішили дозволити в’їзд пасажирам з усіх інших країн, але їм доведеться проходити обов’язкове тестування, ночувати в конкретних готелях і відбувати карантин протягом 7 або 14 днів.

Грузія

В Грузії повідомили, що країна буде готовою прийняти іноземних туристів з 1 липня 2020. Крім того, з 15 червня Грузія відкриється для надання послуг внутрішнім туристам. Також, з 1 липня планують розпочати налагоджувати міжнародне авіасполучення.

Водночас, для відпочинку в країні туристам потрібно буде пройти тест на коронавірус.

Естонія

На засіданні уряду Естонії ухвалено рішення про пом’якшення карантинних обмежень в області подорожей, громадських заходів, спортивних змагань, а також в сфері освіти з 1 червня 2020.

Водночас, уряд країни дозволив перетинати з 1 червня кордон Естонії людям, які прибувають з держав Європейського союзу або Шенгенського договору, а також з Великобританії.

Ісландія

Уряд Ісландії оголосив про наміри відкрити кордони для іноземних туристів з 15 червня 2020.

З 15 травня в Ісландії дозволили в’їзд для деяких фахівців, в тому числі вчених, кінематографістів і спортсменів — вони отримали право на «модифікований карантин». З 25 травня скасовано надзвичайний стан, який було запроваджено 28 лютого.

Іспанія

Прем’єр країни Педро Санчес повідомив, що країна відкриється для відвідування іноземними туристами з липня 2020. Хоча раніше зазначалось, що приймати цього року іноземних мандрівників країна не буде.

Однак, в Іспанії введуть обов’язкову 14-денну обсервацію для всіх осіб, які прибувають до країни з-за кордону.

Італія

Влада Італії планує поетапно виходити з карантину. Вже з 3 червня в країні хочуть відкрити кордони та скасувати обмеження на поїздки.

З червня буде дозволено не лише подорожувати між регіонами, але й виїжджати з країни. У деяких провінціях, однак, можуть запроваджуватись обмеження, в залежності від епідеміологічної ситуації;

З 15.06.2020 передбачено відкриття кінотеатрів і театрів, із дотриманням обмеженої кількості відвідувачів та посилених заходів безпеки. Інші масові заходи поки залишатимуться під забороною.

Кіпр

Кіпр буде знову готовий приймати туристів з 15 червня, після прийняття необхідних протоколів з нормами про надання туристичних послуг в умовах пандемії.

Крім того, міжнародне авіасполучення на острові відновили з 9 червня 2020.

Мальта

З 1 липня на Мальті планують знову приймати міжнародні пасажирські авіарейси.

Відривати кордони Мальта планує в першу чергу з тими країнами, в яких за весь час зареєстровано низьку кількість випадків зараження коронавірусом. Наразі влада веде переговори про безпечні «туристичні коридори» з іншими країнами.

Німеччина

З 15 червня у Німеччину знову зможуть в’їжджати іноземці. Уряд країни скасує заборони на поїздки громадянам Великобританії, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну, Швейцарії та країн ЄС.

Про відкриття кордонів для України поки рішень немає. Міністерство закордонних справ України повідомляє, що наразі заборонено перетин кордону Німеччини для осіб, які не є громадянами країн ЄС та не мають поважної причини для в’їзду в Німеччину. 

Польща

Польща послабила карантинні заходи та відкрила кордони для в’їзду трьом категоріям, які також звільняються від обов’язкової обсервації.

В країні запроваджено обов’язковий 14-денний карантин для всіх громадяняким не заборонено в’їзд до РП у місцях проживання або спеціально відведених місцях.

Крім того, в уряді прийняли рішення продовжити заборону на міжнародні авіаперевезення до 16 червня 2020.

Португалія

Португалія планує відкрити туристичний сезон цього літа. В травні відновлять роботу ресторани, а наприкінці червня — готелі.

В рамках поетапного виходу з карантину – з 01 червня 2020 року відкриються: торгові приміщення, дитячі садочки, дошкільні заклади та заклади з надання соціально-освітніх послуг, державні установи знадання послуг громадянам, торговельні центри, кінотеатри татеатри.

З 4 червня планується відновити деякі авіарейси, а з 6 червня — відкрити пляжі.

Водночас, кордони Португалії будуть закриті до 15 червня. Влада країни розраховує, що в липні зможе відновити 19% міжнародних напрямків.

Румунія

З 1 червня в Румунії планують відкрити курорти на березі Чорного моря.

Влада країни з початку літа відновить роботу понад 100 готелів, відкриються тераси кафе і ресторанів. З 15 червня дозволять обідати в приміщеннях. Частина закладів вже відкрилась, однак працюють в обмеженому режимі.

Словенія

В Словенії офіційно оголосили про завершення епідемії коронавірусу на території країни.

Особи, які мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання в країнах ЄС чи Шенгенської зони і не залишали територію ЄС більше ніж на 14 днів звільняються від проходження обов’язкового карантину при в’їзді в Словенію.

Відкрито нові пункти пропуску для міжнародного авіасполучення в аеропортах м. Любляна, м. Марібор та м. Порторож, а також міжнародного морського перевезення в м. Копер та Піран.

Туреччина

Міністерства культури і туризму та охорони здоров’я Туреччини прийняли рішення надати дозвіл на польоти з України починаючи з 15 липня.

Однак, після телефонної розмови між міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та главою МЗС Турецької Республіки Мевлютом Чавушоглу, в Туреччині вирішили перенести дату відкриття кордону на 1 липня 2020.

Туніс

Влада Тунісу готується до запуску туристичного сезону з 4 червня. 

Проте на початках курорти прийматимуть тільки місцевих туристів. Якщо епідеміологічна ситуація буде в нормі, то в країні почнуть приймати інших іноземних туристів.

Франція

Франція розпочала послаблювати карантинні обмеження ще в середині травня. Тоді в країні відкрились магазини та ринки, а також скасували пропуски для виходу з дому.

Крім того, з 2 червня планують відкрити кафе та ресторани, а також дозволять подорожувати всередині країни.

Кордони з іншими країнами будуть закриті щонайменше до 15 червня.

Хорватія

Влада Хорватії анонсувала запуск туристичного сезону, в результаті чого в країні відкрились 133 готелі та 65 кемпінгів.

Водночас, наразі діє заборона в’їзду іноземцівкрім громадян держав – членів ЄС.

Чехія

Чехія стала першою європейською країною, яка частково послабила карантинні обмеження на заборону перетину кордонів. З 24 квітня громадяни можуть вільно переміщатись всередині країни і виїжджати за її кордон.

З 25 травня передбачається відкрити перукарні, солярії, масажні салони, музеї, галереї та зоопарки. 8 червня планується відкрити торгові центри, ресторани, кафе, бари, готелі, театри і туристичні маршрути.

Чорногорія

В уряді Чорногорії повідомили, що країна готується відкрити кордони для туристів вже в червні 2020.

Наразі в країні запроваджено комендантську годину з 19:00 до 05:00 у будні, та з 13:00 до 05:00 ранку у вихідні. До громадян, які прибули із країн, де високий показник поширення коронавірусу, застосовується обов’язковий карантин протягом 14 днів.


Робіть покупки онлайн з кеш-беком до 50%!

Щоб купувати в популярних інтернет-магазинах зі знижками зареєструйтесь в кеш-бек системі  та отримайте до 50% з покупок в Rozetka, Zakaz.ua, Eva.ua та інші.