Кінне ранчо, кава з сіллю та малинове вино: 7 локацій Галичини для тих, хто любить крафт

Галичина — історичний регіон України, що завше приваблюватиме туристів. Це Львів з його архітектурою та музеями, це Золочів та Збараж з їхніми замками, це Дрогобич та Рогатин з їхніми унікальними дерев’яними церквами. Але, як каже відомий мандрівник-ведучий Євген Синельников — «найцікавіше у подорожах — це люди». Саме вони додають будь-якій місцевості туристичної привабливості і саме вони створюють місця, де варто побувати. Навіть якщо ви вже бачили усі замки, храми та інстаграмні вулички.

Команда тревел-шоу «Крафтові мандри», з якою Євген відвідав Галичину, поділилася з нами новим маршрутом: дивись список із семи локацій, де можна познайомитись із українськими крафтярами.

Щось цікаве

Адреса: Львів, площа Ринок, 8 (офіс).
Графік роботи: 10:00–19:00
Телефон: +38 067 67 67 513
Shchos-tsikave.ua

магазин щось цікаве львів

У Львові кожен двір приховує щось цікаве! І один із таких дворів – у самому центрі міста, на площі Ринок. Маленький магазин так і називається — «Щось цікаве». Але приховує він ну дуже багато крафтових виробів від талановитих майстрів. Шукаючи локацію, спочатку опиняєшся перед старими воротами, в яких заховані маленькі двері в під’їзд. Майже піднявшись під сам дах хиткими столітніми сходами, знаходиш внутрішній двір. І ось воно, щось цікаве! Роками  магазинчик з унікальним декором знаходився за іншою адресою, зовсім поруч. В карантин довелося змінювати локацію і піднятись під сам дах старого будинку. Всередині – дивовижна добірка брендів декору та прикрас. Є все: від львівського скла та кераміки до стильних каблучок та сережок із срібла. Милуватися цими скарбами можна довго! Ти точно знайдеш тут якісь небанальний сувенір або справжній подарунок для себе та друзів. 

Re Re: Sklo

Re Re: Sklo майстерня львів

Адреса: Львів, вул. Мучна, 32.
Телефон: +38 (067) 369 00 75
Rere-sklo.com.ua

Майстерня Re Re: Sklo створює предмети зі скла, використовуючи вторинну переробку скляних пляшок та віконного скла, дзеркал. Тут також можна власноруч зробити вазу, склянку, тарілочку або баночку із врятованого від смітника скла: для цього треба завітати на виробництво, що знаходиться на території колишньої Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики. У цьому «пляшковому царстві» й відбуваються усі процеси: порізка, шліфування, запікання та створення вітражів. Ти можеш зробити склянку з пляшки, самостійно пройшовши всі етапи. Майстер-клас триватиме 30-40 хвилин.

Читай також: Куди піти у Львові та що подивитися

Скарбова гора

Адреса: Перемишлянський район, с. Лопушна, вул. Селиська, 7.
Телефон: +38 068 428 40 44
Skarbovagora.com.ua

ферма Скарбова гора львівська область

Просто дивовижне місце, в якому забуваєш, де ти взагалі знаходишся! Ніби не за 25 кілометрів від Львова, а десь у Техасі, бо саме в такому місці мають жити справжні ковбої. Великий дерев’яний будинок, що об’єднує готель з чотирьох, шести і дванадцятимісними номерами, камінну залу, де вас можуть нагодувати бургерами з дичиною, та конюшню. 

Про коней окремо, бо «Скарбова гора» — це справжнє ранчо. Тому господарями тут є коні. І власник Остап робить все, аби вони почувалися тут щасливими. А разом з ними — і гості. Ти можеш їздити верхи на території ранчо, помандрувати в ліси Опілля в супроводі інструктора або ж просто взяти декілька занять з верхової їзди. 

ферма Скарбова гора

А навесні або восени тут організовують багатоденні кінні походи з ночівлею в наметах біля вогнища, переходами річок та купою пригод, але для участі треба бути впевненим вершником та гарно сидіти в сідлі. 

Фермерське господарство «Галицька Сорока»

Адреса: Львівський район, с. Вілявче, вул. Галицька, 40.
Телефон: +38 096 516 06 06 
www.instagram.com/galytskasoroka

Фермерське господарство «Галицька Сорока» львівська область

Фермерське господарство, яке виготовляє крафтові малинові вина і варення з пелюсток троянди. В сезон можна спостерігати, як ростуть кущі малини поруч з будинком власника Ореста Дайнеки. Виявляється, смак вина залежить від сорту ягоди.

Тут вирощують також ружу, яку здавна використовували у харчуванні галичани. З неї варять варення (за державними стандартами, до речі). До морозива, млинців та сирників — неймовірно смачно!

Гості «Галицької Сороки» продегустують усі різновиди місцевого вина, послухають історію створення господарства і дізнаються, які легенди ховаються за кожною етикеткою. Якщо ж ти не потрапиш до Ореста в село Вілявче, можеш зустріти його разом з дружиною кожної неділі на фермерському маркеті на площі Ринок. 

Читай також: Гастрогід Бессарабією

Дрогобицька солеварня

Адреса: м. Дрогобич, Солоний ставок, 27
Телефон: +38 (067) 010 70 08
www.instagram.com/drohobych.saltworks

Дрогобицька солеварня

Майже на околиці міста знаходиться найдавніше підприємство України, працює з 1390 року. Кілька дуже старих дерев’яних будиночків, що стоять окремо — насправді єдина система. Місцеві вважають його серцем Дрогобича.

Сьогодні Дрогобицька Солеварня — це єдине підприємство в Європі, де сіль виготовляють таким же методом, що й тисячоліття тому: виварюванням з природної ропи. Ропу видобувають із надр землі, з глибини 50 метрів. Під час екскурсії гостей супроводжує дуже харизматична «соляна королева» пані Оксана. Вона розкаже про історію крафту в Дрогобичі, покаже процес виварювання. А ще можна побувати в сховищі та відвідати Королівський шурф, з якого викачується розсіл. Екскурсія триватиме одну годину, її вартість — 30 гривень.

Хоральна синагога

Адреса: м. Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 4.
Телефон: +38 (067) 6763281

Хоральна синагога дрогобич

Дрогобицька хоральна синагога — одна з двох десятків юдейських святинь, що залишилися у місті після Другої світової війни. І сьогодні вона є однією з найкрасивіших і найбільших у Східній Європі. Велична триповерхова будівля потішить візуалів, а також розкаже цікаву, непросту історію. Будівництво хоральної синагоги розпочалося в 1842 році за кошти єврейської громади і було завершено аж у 1865 році. У ХХ столітті доля юдейської святині Дрогобича була складною та невтішною. У часи Другої світової в храмі розмістили конюшні, по закінченні війни там були склади і лише 2018 році вдалось її відреставрувати на кошти єврейської громади. 

Гастро-кав’ярня «Кавун»

Адреса: м. Дрогобич, вул. Жупна, 2.
Телефон: +380 96 154 05 71
Kavun.in.ua 

Будеш у Дрогобичі — неодмінно завітай до гастро-кав’ярні «Кавун». І ні, тут не пригощають кавунами! А наливають особливу каву з сіллю, яку готують за унікальним рецептом. У закладі кажуть, що ще Юрій Кульчицький у такий спосіб готував каву. А ще обов’язково радимо спробувати Дрогобицький торт, у якому поєднані смаки карамелі, солі та цинамону. Так, усюди сіль: недарма ж Дрогобич нею славиться.

Аби дізнатися ще більше про туристичні крафтові атракції Галичини, дивись відео проєкту «Крафтові мандри»: там Євген Синельников покаже витинанки та керамічне мистецтво, бургер з-під ножа та колісну ліру, листівки, які дозволяють взяти із собою шматочок Львова, та багато іншого.