Корисні мобільні додатки для мандрівників

Спланувати самостійну подорож не так вже і складно. Але є багато моментів, про які варто подбати заздалегідь: від бронювання квитків та житла до їжі та розваг. Зібрали для вас базові безкоштовні мобільні додатки, з якими ви точно нічого не забудете і не пропадете у подорожі. 

 

Додатки для пошуку авіа квитків та житла

мобільні додатки для пошуку авіа квитків готелів подорожей

Будь-яка подорож починається з купівлі квитків та бронювання житла. Ось декілька найпопулярніших додатків, які вам в цьому допоможуть. 

Квитки на літак

Kiwi (App Store, Google Play) та Skyscanner (App Store, Google Play). Популярні сервіси для пошуку дешевих авіаквитків. 

 

Tickets.ua Авіаквитки (App Store, Google Play). Також сервіс для пошуку дешевих квитків, але є бонус: через Tickets.ua квитки можна купити в кредит

Wizz Air (App Store, Google Play) та Ryanair (App Store, Google Play). У багатьох авіакомпаній є свій мобільний додаток. І якщо він є, краще купувати квитки через нього. Зручно проходити онлайн реєстрацію на рейс, і посадковий талон завжди під рукою, навіть в офлайн режимі. 

 

ЖД квитки, автобуси 

Tickets.ua-ЖД квитки, автобуси (App Store, Google Play). Додаток для пошуку квитків на потяги і автобуси по Україні та країнам СНД.

Укрзалізниця (App Store, Google Play) має свій зручний додаток: усі квитки зберігаються та доступні офлайн. 

Flixbus (App Store, Google Play) — європейський автобусний лоукостер, який нещодавно з’явився в Україні. Тут багато дешевих квитків і часто бувають розпродажі. 

Omio (App Store, Google Play). Якщо ви збираєтесь у євротріп, зверніть увагу на цей додаток. Тут можна шукати квитки та порівнювати ціни на літаки, потяги та автобуси по Європі. За допомогою цього сервісу можна скласти маршрут з кількома видами транспорту.  

BlaBlaCar (App Store, Google Play) — сервіс для пошуку попутників. Якщо у вас не склалось з квитками на літак або потяг, можете поїхати з кимось на авто. Або, якщо ви їдете на авто, беріть попутників та економте на бензині. 

 

Житло

Booking (App Store, Google Play). Один з найпопулярніших додатків для пошуку та бронювання житла. Плюс в тому, що тут в основному безкоштовне бронювання та його відміна, а житло ви оплачуєте безпосередньо під час заселення. 

HotelsCombined (App Store, Google Play). Тут можна порівняти ціни на хостели та готелі на різних сервісах для бронювання. 

Hostelworld (App Store, Google Play). Ще один зручний сервіс для бронювання житла. Тут можна знайти і готель, і приватні кімнати або квартири. 

Airbnb (App Store, Google Play). Сервіс для оренди окремих квартир та апартаментів. 

Couchsurfing Travel App (App Store, Google Play). Реєструйтесь на Couchsurfing та шукайте хостів, які приймуть вас у себе вдома безкоштовно. Це ще й крута можливість познайомитись з місцевими жителями, які порадять, як круто провести час у місті, або навіть погуляють з вами і проведуть екскурсію. 

 

Додатки для фінансів

мобільні додатки для подорожей українською

Ці додатки допоможуть вам контролювати витрати та економити у подорожах. 

Expensify (App Store, Google Play). Контролюйте свій бюджет у подорожі. Записуйте усі витрати по категоріях і в кінці поїздки ви побачите на що скільки витратили. 

Budgy (App Store). Незамінний додаток, якщо ви їдете у подорож з друзями. Хтось заплатив за обід, хтось за оренду машини, хтось купив усім морозива. Записуйте усі спільні витрати у Budgy, і в кінці подорожі він покаже, хто кому скільки винен грошей. 

Budgy є тільки для iOS, але ось схожий сервіс для Android — TripBudget

AirHelp (App Store, Google Play) На жаль, іноді авіарейси затримують або скасовують зовсім. Але за допомогою AirHelp можна отримати компенсацію до €600 за затримку або скасування рейсу. 

LetyShops (App Store, Google Play). Кешбек сервіс, за допомогою якого можна повернути до 50% за туристичні покупки, у тому числі авіаквитки та житло. 

TravelPost (App Store, Google Play). Цікавий спосіб економити на подорожах. Доставте посилку за своїм маршрутом та отримайте винагороду.  

 

Мобільні додатки для транспорту

додатки для пошуку авіаквитків

Якщо ви плануєте активний відпочинок, подумайте про пересування завчасно. Будете орендувати авто, їздити на метро чи таксі, а може візьмете велосипеди напрокат? Це все дуже зручно робити через мобільні додатки.

Uber (App Store, Google Play), Bolt (App Store, Google Play). Навіть якщо вдома у вас є улюблене таксі, перед поїздкою радимо встановити кілька додатків. Наприклад, у деяких містах Uber буде дорожчий, ніж Bolt, а у деяких містах Uber’а взагалі немає. Тож радимо перевірити ціни та наявність сервісу у конкретному місті. 

Zipcar (App Store, Google Play). Сервіс для оренди машин подобово або погодинно. Цей додаток працює у багатьох містах по всьому світу, але краще перевірте наявність перед поїздкою.  

GoTrip Driver (App Store, Google Play). Якщо ви не водите авто, але все ж хочете влаштувати тур на машині, ви можете орендувати авто з водієм. Це приклад такого сервісу у Грузії. Шукайте аналогічні у країні, куди ви їдете. 

Paris Metro (App Store, Google Play). Додатки такого типу допоможуть вам зорієнтуватися у метро: побудують маршрут, підкажуть скільки чекати наступний потяг або навіть підкажуть альтернативний спосіб дістатися місця призначення. Майже у кожного великого міста є такий додаток, перевіряйте. 

CityMapper (App Store, Google Play) — допомагає побудувати маршрут по місту та підказує найоптимальніший варіант, як дістатись з одного місця в інше. Наразі у додатку є понад 30 міст.

Mobike (App Store, Google Play). У кожному місті є власні оператори прокатів велосипедів, тож перевіряйте наявність, ціни та умови прокату перед поїздкою. Але є ось такі універсальні сервіси, які доступні у багатьох містах по всьому світу. 

 

Розваги та їжа

додатки для пошуку авіаквитків

Кілька підказок чим себе зайняти у подорожі, де шукати екскурсії та смачно поїсти. 

Showaround (App Store, Google Play). Сервіс для пошуку місцевого гіда. Тут ви знайдете локала, який покаже місто та проведе екскурсію на будь-який смак. Додаток безкоштовний, а от екскурсії зазвичай платні, в середньому — $15 за годину. 

izi.TRAVEL (App Store, Google Play). Якщо ви любите соло подорожі, спробуйте цей додаток. Тут зібрані аудіогіди найпопулярнішими туристичним місцями та музеями. Гід можна завантажити й він працюватиме в офлайн режимі. 

TripAdvisor (App Store, Google Play). Тут є зручний інструмент «Планування подорожі»‎: вкажіть куди ви збираєтесь, вибирайте та зберігайте собі список місць, які хочете відвідати: музеї, туристичні пам’ятки, бари, кафе, парки та інше. Тут також є відгуки та  форум, де можна знайти відповіді на популярні туристичні запитання. 

 Google Arts & Culture (App Store, Google Play). Зручний додаток від Google, який покаже усі найближчі до вас музеї, виставки та галереї. 

Foursquare (App Store, Google Play). Навіть якщо ви вже давно видалили цей додаток зі свого смартфону, у подорожі він може стати у нагоді: покаже найближчі заклади харчування та відгуки відвідувачів. 

 

Інше 

Ще кілька корисних додатків, які допоможуть вам спакувати речі, не загубитись, знайти найближчий туалет та знайти спільну мову з місцевими. 

PackPoint (App Store, Google Play). Якщо ви не любите складати списки, цей додаток для вас. Просто оберіть тип подорожі (кемпінг, відпочинок на пляжі, бізнес поїздка, відпочинок з дітьми, тощо) та PackPoint підкаже вам, що потрібно взяти із собою. 

Maps.me (App Store, Google Play). Офлайн карти — мастхев для мандрівників. На картах позначені готелі, кафе, туристичні місця, громадський транспорт та інші корисні штуки. А ще можна зберегти місця, які ви плануєте відвідати. 

Google Translate (App Store, Google Play). Навіть у Європі не всі говорять англійською. І не забувайте, що Google Translator вміє перекладати написаний текст. Це стане у нагоді, коли треба буде прочитати, наприклад, меню. 

Duolingo (App Store, Google Play). Додаток для вивчення мов. Перед поїздкою ніколи не буде зайвим вивчити хоча б кілька базових фраз мовою країни, у яку ви їдете.   

Flush toilet finder (App Store, Google Play). Цей додаток допоможе вам знайти найближчий громадський туалет. Тут їх понад 190 тисяч! Працює в офлайн режимі.  

WiFi Map (App Store, Google Play). Мапа точок WiFi. Показує не тільки безкоштовний доступ до інтернету, але також показує точки з паролями, якими поділились інші користувачі.