Користувачі Airbnb продовжують знаходити приховані камери у номерах

Видання ArsTechnica вирішило дослідити проблему з прихованими камерами відеоспостереження у помешканнях заброньованих на Airbnb.

Причиною став скандал, коли сім’я Баркер з Нової Зеландії, яка орендувала квартиру в Ірландії, виявила замасковану під датчик диму камеру відеоспостереження, яка працювала у лайв-режимі.

Ендрю Баркер розповів, що камера знаходилася в пристрої ліворуч. “Якщо ви збільшите масштаб, зможете побачити папір, яким я набив отвір, щоб заблокувати об’єктив камери, поки ми думали, що робити”, – сказав він.

Баркери змінили готель та повідомили у службу підтримки Airbnb на що їх запевнили, що розберуться з проблемою. Та пройшло два тижні і сервіс відновив аккаунт порушника.

Після цього, Нілі Баркер написала про інцидент у Facebook та в місцевих новозеландських ЗМІ , сервіс все ж таки забронював хост та повернув сім’ї гроші за проживання.

У своїй заяві Airbnb повідомив CNN:

Безпека та конфіденційність нашої спільноти – як онлайн, так і в автономному режимі – є нашим пріоритетом. Політика Airbnb суворо забороняє приховані камери, і ми ставимось до будь-яких порушень надзвичайно серйозно. Наше реагування на інцидент не відповідало високим стандартам, які ми поставили перед собою, і ми вибачилися перед сім’єю і повністю відшкодували їхнє перебування.”, – повідомили у Airbnb.

Нагадаємо, раніше ми вже писали про приховані камери відеоспостереження в датчиках диму та інші неприємні знахідки в помешканнях Airbnb.

Як виявити приховану камеру?

Після цього інциденту, видання СNN дослідило яким способом можна знайти камеру. Найпростіший метод – вимкнути світло посвітити навколо ліхтариком, об’єктив камери буде відблискувати.

Ще один спосіб знайти камеру – радіовипромінювання. Для початку в CNN пропонують зателефонувати комусь і під час дзвінка обійти простір навколо. Якщо камера буде передавати дані, то радіоперешкоди можуть вплинути на якість дзвінка.

Безкоштовні Android-додатки для сканування мереж Wi-Fi:


Де шукати житло у подорожі?

  • Hotelscombined.сom — порівняння цін на готелі
  • Booking.com
  • Airbnb — оренда апартаментів та кімнат, за посиланням на вас чекає бонус $39 на перше бронювання

Де ще шукати дешеві авіаквитки?

  • Kiwi.com  — зручний пошук перельотів по лоукостам
  • Tickets.ua —  пошук авіаквитків, жд та автобусів

Skyscanner.com — пошук та відслідковування цін на авіа